Synteza wodorotlenku sodu

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Tak więc wiem, że jest to tylko łatwy do zamówienia związek chemiczny, ale pomyślałem, że fajnie byłoby mieć coś prostego i podstawowego, co niektórzy mogliby zrobić, i może to być przydatne do wytwarzania wodorotlenku sodu w domu.

Nie zamierzam dawać przewodnika, ponieważ nie jestem chemikiem, ale ogólnie można łatwo znaleźć filmy online dotyczące tego samego.

Wszystko czego potrzebujesz to wodorotlenek wapnia i węglan sodu. Wodorotlenek wapnia można znaleźć w sklepach z artykułami do wytrawiania, a węglan sodu można uzyskać z sody oczyszczonej, która została podgrzana przez pewien czas.

Wystarczy poddać je reakcji w wodzie (ostrożnie, podgrzać!), a wodorotlenek przesunie się z wapnia na sód, a węglan przeniesie się na wapń.

Węglan wapnia jest bardzo nierozpuszczalny w wodzie (około 15 mg na litr w 25 ° C), więc można go odfiltrować i uzyskać roztwór wodorotlenku sodu, który można odparować lub całkowicie odwodnić w zależności od potrzeb.

W każdym razie przepraszam, jeśli to głupie, po prostu pomyślałem, że może to komuś pomóc.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Można wygenerować NaOH poprzez elektrolizę wody z NaCl jako produktem ubocznym, który wytwarza chlor gazowy
 
Top