kilka wskazówek... Proszek CAS bmk poza 5449-12-7

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Tak więc po kilku zmaganiach zaczynamy od niczego

cas 5449-12-7 Konwersja Daje kwas fosforowy 75/85 lub kwas siarkowy 98....

Zrobię to na zewnątrz, mam 1 kg soli sodowej glicynianu bmk.

Wszelkie wskazówki, nie posiadam jeszcze żadnego rodzaju szkła, z wyjątkiem niektórych adapterów i podnośnika.

W czasie, gdy nie będę mieszał lub mój accu będzie mieszał, dodam kwas mrówkowy do nh4carbonate... czy jest szybszy lepszy sposób na uzyskanie formamidu? Po prostu podgrzeję roztwór do 160c przez godzinę... destylacja próżniowa nie jest teraz możliwa.

brzmi lub wygląda na to, że jestem leniwy, ale nie mogę zrobić testu, zrobię to w 3 krokach 1kg proszku bmk -->p2p następnej nocy destylacja z parą wodną i przygotowanie formamidu, krok 3 leuckart

wszelkie wskazówki są bardzo mile widziane
używać garnka ze stali nierdzewnej?
hdpe do pierwszej konwersji p2p refluX potrzebne w znaczeniu wydajności lub po prostu dodać kwas.
szkło zostanie dostarczone na etapie leackart.

dzięki za wszystkie rady

ps nienawidzę tego sposobu pracy z chemikaliami, normalnie naprawdę lubię obserwować reakcję i nie spieszyć się... ale teraz nie mogę i nie mam doświadczenia w tym stylu

ps ktoś ma doświadczenie z wapnem sodowym i reakcją soli sodowej kwasu karboksylowego....
więc dodaję mój cas 5449-12-7 do wapna w proszku ( wapno sodowane jest mieszaniną NaOH i CaO).
Powiedz mi, jak przenieść go do właściwej lokalizacji
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
kwas fosforowy 85% (75 działa również przy użyciu mniejszej ilości wody) może również używać HCI.

szkło borokrzemowe 3.3,
Żadnych naczyń ze stali nierdzewnej, gdy mamy do czynienia z kwasem.

Podczas konwersji BMK potrzebny jest refluks.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
więc tak, tracę za dużo p2p gotując z h20, zdałem sobie sprawę
Ale czy żelazo chromeniklowe wpływa na wydajność?

i jaki jest chemiczny powód, dla którego musi to być kwas fosforowy? używany do wytwarzania soli aminowej z nim, ale nigdy nie używany z konwersjami bmk apaan p2np....
jeśli to wiesz, będę wdzięczny, jeśli się tym podzielisz ;)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
nie musisz używać kwasu fosforowego, spróbuj użyć HCI, wydajność jest mniej więcej taka sama.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
oke słyszałem, że powinieneś utrzymywać temperaturę w zakresie 140-150c,
więc myślę, że pójdę bezpiecznie i zabiorę trochę 75 phosforic za granicę. Zrobiłem mały szybki "test" z kwasem siarkowym, który całkowicie się rozpuścił, a cała ciecz stała się ciemnożółta i pachniała trochę jak apaan. po tym, jak mój środek do czyszczenia klimatyzacji był pusty, a samochód wystarczająco wentylowany, odjechałem. nie jestem tak zrelaksowany w tych dniach na zewnątrz. myślę o hotelu lub kamperze na noc lub 2, ale pułapka na zimną wodę dla kwaśnych vaperów i zapach b nie wystarczy, czy mały filtr węglowy powinien pomóc?
 
Top