Question Dziwne cięcie w mojej amfetaminie. Jak lepiej się jej pozbyć bez ekstrakcji kwasem? Jak prawidłowo odparować wodny roztwór amfetaminy?

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hej. Nie mam wykształcenia chemicznego ani miejsca z dobrą wentylacją, więc boję się używać substancji, których nie powinno się używać w kuchni.
Jestem po prostu ciekawskim miłośnikiem amfetaminy i zwykle robiłem proste płukanie acetonem lub alkoholem izopropylowym, kilka razy zrobiłem rekrystalizację przy użyciu gorącego alkoholu izopropylowego i wszystko było w porządku. Ale ostatnio prawie wszystkie speedy jakie mam zaczęły mieć ścinkę, która przy tym nie gaśnie.

To coś jak celuloza, ale nie wiem. Jeśli dodam bardzo mało wody do próbki substancji, staje się ona galaretowata. Jeśli dodam więcej wody, po prostu się rozpuszcza.
Filtr kołowy 0,44 mikrona nie pomaga odfiltrować go z roztworu wodnego. Jeśli rozpuścić ją w gorącej wodzie, a następnie ostudzić, tworzy błyszczące włókna, które po wysuszeniu są bardzo miękkie, prawie jak jedwab. Ich wygląd przypomina kofeinę, ale to prawdopodobnie nie jest kofeina - testowałem ją z roztworem powidonu-jodyny zmieszanym ze skrobią, aż do uzyskania ciemnoniebiesko-fioletowego koloru, i w ogóle nie zmienia koloru roztworu (użyłem świeżo zaparzonej kawy jako kontroli), a jedna z próbek zawierających ją została wysłana do Energy Control, i nie znaleźli tam kofeiny, a czymkolwiek jest cięcie, nie ma go na liście substancji, które identyfikują.

Miałem więc próbkę speed paste. Prawdopodobnie było w niej trochę amfetaminy, ponieważ Marquis zmienił kolor na pomarańczowy, a Robadope na różowy.
Kiedy dodałem kroplę wody do niewielkiej ilości substancji, zmieniła się ona w mętną, a następnie galaretowatą substancję.

4vdycLipeh


Początkowo próbowałem ją rekrystalizować przy użyciu alkoholu izopropylowego. Całkowicie rozpuszcza się we wrzącym izo, ale kiedy zacząłem go schładzać, stał się galaretowaty z włóknami, więc to nie zadziałało, nie mogłem odfiltrować z niego amfetaminy. Po googlowaniu przeczytałem o ekstrakcji wodą.

Zrobiłem więc, co następuje:
1. Umieściłem 1g danej substancji w filtrze do kawy i zacząłem powoli wylewać na nią gorącą wodę, aż wszystko się rozpuściło.
2. Następnie włożyłem roztwór do lodówki i otrzymałem te włókna, tak wiele, że roztwór stał się kremowy.
S2R8dQokDG
V3GJhik7LE
HitfT4n1aD


3. Ponownie przefiltrowałem roztwór przez filtr do kawy i wycisnąłem wszystko, co mogłem z włókien
4. Następnie umieściłem otrzymany roztwór w szklance i odparowałem go w łaźni wodnej.
5. Wynik nie wyglądał jednolicie i dał ciemnobrązowy, prawie czarny kolor z odczynnikiem Mecke. Postanowiłem więc przeprowadzić rekrystalizację.
OQswkLCeyt

6. Do szklanki z substancją dodałem izo i zagotowałem na łaźni wodnej. Po chwili pozostał osad, coś co nie rozpuszcza się nawet we wrzącym izo. Przelałem gorący roztwór do innej szklanki, pozostawiając kilka błyszczących, półprzezroczystych odłamków, które się nie rozpuściły.
Pvx7yJoILl
T2nhfv6Hu7

7. Pozwoliłem roztworowi ostygnąć na stole do temperatury pokojowej, a następnie włożyłem go na noc do lodówki. Rano pozostawiłem go na jakiś czas w łaźni lodowej, a następnie przefiltrowałem przez filtr do kawy. Uzyskałem 0,03 g siarczanu amfetaminy (wykonałem testy kolorymetryczne i uzyskałem oczekiwane wyniki z Mandelinem, Marquisem i Mecke).
8. Z ciekawości odparowałem część przefiltrowanego izo i pozwoliłem mu ostygnąć. i znowu dostałem tę cholerną galaretowatą substancję.
Było więc oczywiste, że procedura, którą wykonałem, tak naprawdę nie pomogła i nadal można ją pozostawić w czystej substancji.

Pytania:

1. Co to za nacięcie? Znalazłem różne wzmianki o podobnych rzeczach na reddicie i dread, więc jest to dość powszechne
2. Czy można się tego skutecznie pozbyć?
3. Mimo tego speed pasta była zdecydowanie gówniana, wątpię żeby było w niej tylko 0,03% siarczanu amfetaminy. Więc pewnie coś źle zrobiłem z odparowaniem i rekrystalizacją. Jak mogę to zrobić lepiej?
 

faelivrin42

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Kilka bardziej szczegółowych pytań
- Jeśli zmontuję prostą jednostkę destylacyjną (kolba z gumowym korkiem + gumowa rurka), czy będzie ona lepsza pod względem uzyskiwania suchej prędkości siarczanu z roztworu wodnego?
- Wiem, że do rekrystalizacji ważne jest użycie jak najmniejszej ilości rozpuszczalnika. Ale jeśli obecne są nierozpuszczalne zanieczyszczenia, trudno jest określić minimalną ilość. W przypadku siarczanu amfetaminy i alkoholu izopropylowego, jak mogę oszacować potrzebną ilość alkoholu izopropylowego? Próbowałem wygooglować rozpuszczalność siarczanu amfetaminy w gorącym alkoholu izopropylowym, ale nie udało mi się.
- Czy użycie acetonu + alkoholu izopropylowego jest lepsze do rekrystalizacji siarczanu amfetaminy niż użycie samego alkoholu izopropylowego? Dlaczego?
- Niektóre przewodniki rekrystalizacji wspominają, że ważne jest, aby przykryć górną część szklanki roztworem, dlaczego jest to ważne? Aby spowolnić chłodzenie? Myślałem, że siarczan amfetaminy nie może odparować, czy to prawda?
- Niektóre przewodniki rekrystalizacji proponują umieszczenie roztworu w zamrażarce na noc, czy to dobry pomysł? Czy wtedy nie wykrystalizują się również inne zanieczyszczenia?
- Jeśli użyłem zbyt dużo alkoholu izopropylowego, czy mogę go zagotować, aby zmniejszyć jego objętość po odfiltrowaniu skrystalizowanej amfetaminy i powtórzyć procedurę rekrystalizacji?
- Czy filtrowanie przez odsysanie jest bardziej wydajne czy po prostu szybsze niż zwykłe wylewanie cieczy na filtr? Czy mogę użyć prostej pompki elektrycznej, której normalnie używam do materaca jako jednostki ssącej? (ma opcję odsysania)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest oczyszczenie go acetonem, który już wypróbowałeś, jeśli to nie zadziała, uzyskasz oczyszczanie przez ekstrakcję kwasowo-zasadową, nie zajmuje to dużo czasu i jest bardzo proste.
 

feinkostParanoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
12
Reaction score
10
Points
3
Witam,
Mogę powiedzieć, że ze mną jest prawie tak jak z tobą, zawsze byłem ciekawskim miłośnikiem amfetaminy i otworzyłem w ten sposób niestety "puszkę Pandory".
Zacząłem więc oczyszczać moją amfetaminę w prosty, ale bardzo skuteczny sposób przed jej użyciem.
stało się jasne, że nigdzie nie ma więcej brudu niż w amfetaminie, wyobraźnia nie ma granic!
przejdźmy teraz do opisanego przez ciebie problemu;
Myślę, że masz rację zakładając, że amfetamina zawiera jakiś rodzaj celulozy.
Miałem ten sam problem w przeszłości, wyglądało to dokładnie tak samo jak na twoich zdjęciach. będzie to kroskarmeloza lub inne włókno roślinne, włókna bambusowe z przemysłu spożywczego są często używane.
Kremowa konsystencja opisana w punkcie 2 to często mieszanka kofeiny i jakiegoś rodzaju włókien lub celulozy.
Jedyną dziwną rzeczą jest to, że nie znalazłeś żadnej kofeiny w swoich rzeczach. normalnie kofeina wygląda tak, jak na czwartym zdjęciu (czyli te chłonne bawełniane końcówki włókien), po wyjęciu z amfetaminy. w każdym razie w moim przypadku.
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest całkiem możliwe, że to, co miałeś, zawiera tylko 0,03% amfetaminy!
Mówisz, że nawet ten towar był zdecydowanie zły, więc lepiej nie kupuj tam nic więcej, jeśli się uda!
Zawsze postępowałem w następujący sposób, aby pozbyć się pozostałości syntezy, a zwłaszcza kofeiny:
amfetamina musi być naprawdę sucha i drobno pokruszona!!!
przemyć amfetaminę bezwodnym acetonem, a następnie umieścić całość w filtrze do kawy i pozostawić do wyschnięcia.
po wysuszeniu ponownie dobrze rozgnieść.
Teraz gotuję wodę destylowaną kropla po kropli na daas podanej amfetaminy, aż się rozpuści.
(więc prawie wszystko jak ty!!!!)
przykryć amfetaminę rozpuszczoną w wodzie destylowanej i włożyć do lodówki na 2-3 godziny.
następnie włożyć wszystko do filtra do kawy (lepiej wziąć dwa, zwilżyć je wcześniej wodą destylowaną) i ostrożnie wycisnąć! Następnie zawsze pozwalałem całości odparować i otrzymywałem naprawdę czystą amfetaminę.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
-Rozpuść swoje rzeczy w wodzie, wszystko, co się nie rozpuści = złom.
-Określ wartość PH. Wszystko powyżej PH 4 dodać 1 kroplę kwasu solnego.
-Dodaj eter naftowy w takiej samej ilości jak wodę.
-Umieść wszystko w rozdzielaczu i dobrze wstrząśnij.
-Spuścić dolną warstwę wody.
-Eter naftowy (górna warstwa) może być częściej używany do oczyszczania.
-Powoli dodawać NaOH mieszając do uzyskania ph 14. granulki lub wcześniej przygotowany ług. Powstaje warstwa oleista. Amp base
-Oddzielić dwie warstwy za pomocą rozdzielacza.
-Dodać taką samą ilość eteru naftowego do górnej warstwy zasady amp i wstrząsnąć w rozdzielaczu.
-Odsączyć dolną warstwę (wodę).
-Dodaj trochę MgSO4, aż przestanie się zbrylać.
-Zanurzyć roztwór w pojemniku z lodem na 3 godziny.
-Odfiltrować MgSO4.
-Odparować eter naftowy w temperaturze 40°C.
-Rozpuścić oleistą bazę, która pozostała w acetonie.
-Powoli dodawać kwas siarkowy rozcieńczony acetonem do PH6.
-Przefiltrować sól amp

Jeśli przebarwienia są nadal widoczne, przemyć lodowatym acetonem i ponownie przefiltrować do uzyskania śnieżnobiałej barwy.

Rezultatem jest bardzo czysty produkt.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Bawiłem się z tym samym problemem, ale w większych ilościach i dłuższym czasie, aby zobaczyć, co się stanie.

Umyłem dokładnie moją amfetaminę 99,9% IPA, następnie wysuszyłem i przeniosłem do roztworu wodnego.
Dodałem znacznie więcej wody (kolba ma 1 litr) i użyłem około 20g "amfetaminy".
To powstrzymuje tworzenie się "galaretki".

Podgrzałem wodę destylowaną w mikrofalówce i dodałem substancję, aż przestała się rozpuszczać, a następnie odstawiłem na bok i pozostawiłem do powolnego ostygnięcia bez ruchu. Ta formacja wygląda mi na kofeinę.
VCnSDL3JyM


Yh2xpK3zRE

Kiedy będę zadowolony, że wzrost został zatrzymany, przefiltruję i odparuję i zobaczę, co mi zostało i co mogę z tego wywnioskować...
 
Top