Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Postępowałem zgodnie z filmem i przeczytałem całą instrukcję, kiedy dotarłem do punktu wstawiania roztworu azotanu rtęci, 5 ml (z 2 g Hg + 15 ml kwasu azotowego 68%), a następnie 1 litr zimnej wody, otrzymałem wynik taki jak na filmie, mętną szarą wodę i trochę folii aluminiowej wypłukanej, jak wspomniano w filmie i instrukcji, zaleca się dodanie większej ilości wody po pierwszym spuszczeniu i powtórzenie procesu spuszczania, więc dodałem kolejny 1 litr zimnej wody.

Nieoczekiwany problem:
1. woda znów stała się mętnoszara i wyglądała na gęstszą niż na początku.
2. potem zaczęły pojawiać się większe bąbelki
3. ma więcej ciepła teraz próbowałem go dotknąć, więc wylewam ponownie i dodaję trzeci 1 litr zimnej wody
4. 3 minuty po wylaniu całej mętnej szarej wody, folia aluminiowa zareagowała i wytworzyła dym pokrywający całe laboratorium, kolba jest tak zimna i ma kropelki wody na powierzchni kolby.

Czy powinienem wlać roztwór P2NP bezpośrednio po pierwszym spuszczeniu mętnej szarej wody? Ponieważ późniejsza reakcja wydaje się podobna do reakcji dodawania P2NP na filmie.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Nie ma problemu, amalgamat jest gotowy i można wlać roztwór fenylnitropropenu.
Można też, by nabrać doświadczenia w pierwszej syntezie, nie płukać z soli rtęci, by wyraźnie zobaczyć proces reakcji chemicznej
 
Last edited by a moderator:

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Udało mi się dotrzeć do etapu, w którym wszystkie folie unoszą się i pokrywają małymi bąbelkami, w mętnej szarej wodzie.

NfVegTmQtK



następnie spuściłem z niej wodę przez drobne sito

Mh5Cv4dMTS


następnie instrukcje mówią, że wskazane jest ponowne dodanie wody w celu wypłukania amalgamatu z pozostałości azotanu rtęci

9cWV5fRUMS


więc dolałem zimnej wody z kranu, reakcja zaczęła przybierać coraz większe bąbelki i tak masa poszła nie tak.

więc mam przemyślenia na tym etapie:

1. jeśli amalgamat jest gotowy, czy nie należy go odcedzić i dodać więcej zimnej wody destylowanej, aby wypłukać pozostałości azotanu rtęci?

2. jeśli musimy wypłukać azotan rtęci, powinienem dodać zimnej wody destylowanej, tak?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Należy spuścić wodę i szybko wlać świeżą porcję czystej wody. Jeśli jednak doświadczenie jest niewielkie, pierwsze reakcje należy przeprowadzić bez dodatkowego płukania.
Niekoniecznie woda z lodem, najważniejsza jest czysta woda (pitna)
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Bardzo dziękuję za odpowiedź, ponownie przeprowadzę kilka eksperymentów
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Wyczerpała Ci się bateria w kalkulatorze lub nie wiesz jak to obliczyć?
Mogę dać ci pewną radę, jeden mol P2NP teoretycznie staje się jednym molem wolnej zasady, a z połową mola kwasu siarkowego otrzymujemy połowę mola siarczanu. Rzeczywista wydajność procentowa jest obliczana na podstawie tej teorii. Reszta powinna być spacerkiem po parku.
.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pytanie dotyczące procesu:

Kiedy mieszanina P2nP jest dodawana do amalgamatu i rozpoczyna się proces egzotermiczny.

1 - Czy mieszanina musi pozostawać w określonej temperaturze podczas tej syntezy, czy też może być chłodzona i mieszana podczas tego procesu?

2 - Czy mieszanka musi być zamknięta, aby vape skraplał się z powrotem do mieszanki, czy też procedura może być również wykonywana w otwartej beczce, pytanie dotyczy większych partii P2nP 500g-1000g+.

3 - Jeśli wykonuje się wiele partii, ale w różnym czasie, czy możliwe jest przechowywanie wolnej bazy z każdej partii w szklanym pojemniku do późniejszego wykorzystania, czy też "zepsuje się"?

Dziękuję
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Mieszanina musi być schłodzona na początku ze względu na silną reakcję egzotermiczną, spróbuj uzyskać i utrzymać mieszaninę w temperaturze 60 ° C. btw. w 95 ° C masz wulkan.
Powinieneś użyć czegoś w rodzaju skraplacza, ponieważ IPA odparowuje bardzo szybko z powodu reakcji egzotermicznej. btw. Nigdy nie użyłbym tak dużej ilości P2NP, ponieważ uważam, że już 50g P2NP jest trudne w obsłudze. Bądź ostrożny i uważaj na siebie
Nie mogę powiedzieć na pewno, ale słyszałem, że wolna baza nie jest zbyt stabilna i z czasem ulega degradacji. W każdym razie należy unikać ciepła, powietrza, światła i tlenu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Utrzymuj temperaturę 55-60 stopni C podczas reakcji.
bez chłodnicy zwrotnej stracisz dużo rozpuszczalnika
Nie powinieneś. Zostanie on utleniony przez tlen z powietrza. Również światło ma na to wpływ. Możesz spróbować przechowywać pewną ilość przez jakiś czas w ciemnym szkle i zamrażarce, ale musisz ją oddestylować przed dalszą syntezą.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Nie sądzę, abyś był w stanie poradzić sobie z 500 g P2NP, reakcja jest bardzo egzotermiczna. Radzę zacząć od małych dawek, np. 10-40 g, aż do opanowania procedury, a następnie powoli zwiększać dawkę, jeśli naprawdę interesuje cię poważny biznes. Musisz się czołgać, zanim zaczniesz chodzić, z 500 g oznacza, że chcesz biegać
 

Taimo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
7
Reaction score
9
Points
3
Okej, w takim razie zmniejszę to na pierwszy raz. W weekend mogę zacząć
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Jedno pytanie:

Dlaczego, do cholery, używasz cienkiej aluminiowej folii do gotowania zamiast solidnych kawałków wyciętych z nieelastycznej płyty aluminiowej?

Nie ma sensu pozwalać, aby wszystko uległo zniszczeniu i rozpuszczeniu w mieszaninie, zamiast gdy można wszystko wydobyć po reakcji.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Pokaż nam, jak przebiega ta reakcja, a co najważniejsze, jak szybko.
 
Top