Synteza LSD-25 z monohydratu kwasu lizergowego

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,018
Points
93
1. Zawiesinę 3,15 g monohydratu kwasu d-lizergowego i 7,3 g dietyloaminy w 150 ml czystego chloroformu ogrzewa się do wrzenia zwrotnego.
2. Po rozpuszczeniu kwasu lizergowego (kilka minut) schłodzić mieszaninę do momentu zatrzymania refluksu przez usunięcie ciepła.
3. Zanim mieszanina ostygnie, dodaje się 2 ml tlenochlorku fosforu z taką szybkością, aby uzyskać refluks (około 2 min).
4. Dodatkowo refluksować przez kolejne 4-5 min, aż do uzyskania bursztynowego roztworu.
5. Schłodzić do temperatury pokojowej i przemyć mieszaninę 200 ml 1M wodorotlenku amonu.
6. Roztwór chloroformu wysuszono za pomocą MgSO4 (musi to być po oddzieleniu), przefiltrowano i zatężono przez odparowanie w próżni w temperaturze 38 * C (w żadnym momencie nie pozwól, aby temperatura przekroczyła 40 * C).
7. Rozpuścić pozostałość w minimalnej ilości metanolu i zakwasić świeżo przygotowanym roztworem 20% kwasu maleinowego w metanolu (nie wodnym) w celu wytrącenia LSD w postaci maleinianu.
8. Przefiltrować puszyste białe igły, zalać zimnym metanolem i wysuszyć na powietrzu, aby uzyskać 2,2 g LSD, które nie wymaga dalszego oczyszczania.
E12RQ4yVgI
 
Last edited by a moderator:

Altair

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Czy mogę użyć kwasu winowego zamiast kwasu maleinowego?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Najprawdopodobniej tak, biorąc pod uwagę, że dostosowujesz się do odpowiedniej molarności, aby uzyskać prawidłowe wyniki... Inną kwestią jest to, że ludzie używają kwasu L-winowego w celu uzyskania D-LSD.
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Pytanie brzmi, gdzie można zamówić tlenochlorek fosforu.

Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych uważam, że jest on bardzo poszukiwany z tego powodu, a także jest używany do produkcji gazów nerwowych.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
To naprawdę bardzo dobre pytanie... W Europie jest to łatwiejsze do znalezienia, ale nadal trudne, ja swój wyrzuciłem, ale ktoś, kto go ma, może być na tyle uprzejmy, aby wysłać ampułkę 5-10 ml, masz również ograniczenie dotyczące dietyloaminy, co nie jest problemem tam, gdzie jestem... nie wspominając o głównym składniku, na który nie mogę się natknąć, bez względu na to, jak bardzo się staram (długa żmudna droga do zabawy z bromokryptyną doprowadziła mnie do szpitala, a końcowy Grignard, po którym następuje hydroliza, jest insynuowany, ale nie znaleziono faktycznego opisu).
 
View previous replies…

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Nie jestem pewien, ale wydawało mi się, że można produkować dietyloaminę z DEET, bardzo popularnego środka odstraszającego owady. Jest to jednak prawdopodobnie ograniczone do małej skali
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Naprawdę wątpię, by sam środek odstraszający owady był użyteczny lub by opracowano procedurę jego hydrolizy w celu uzyskania dietyloaminy i mniej interesującego kwasu 3-metylobenzoesowego, który być może mógłby posłużyć jako odczynnik w innej chemii. Nie jestem pewien tego, co powiedziałem powyżej, więc proszę o weryfikację, ale to jedyny cel, jaki przychodzi mi do głowy (dietyloamina jest obserwowanym prekursorem w USA, ale nie tam, gdzie jestem, więc mogę ją łatwo zdobyć).
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Tutaj muszę się nie zgodzić. Widziałem wiele procedur na ten temat, wykorzystujących hydrolizę zasadową. Nie jest to zbyt skuteczne, ale jeśli ktoś nie może dostać w swoje ręce DEA, jest to realna opcja. Oto link do jednej z takich procedur, jest też kilka wątków sciencecemadness.
https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/sdccnp
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nie mogę pojąć, z czym tu się nie zgodzić, ponieważ rozwinąłem tylko powyższy komentarz. dietyloaminę mogę dostać swobodnie bez licencji i nie ma to żadnego znaczenia tam, gdzie jestem.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
"Naprawdę wątpię, czy sam środek odstraszający owady jest użyteczny lub czy opracowano procedurę jego hydrolizy w celu uzyskania dietyloaminy" w komentarzu tuż nad moim, w którym podzieliłem się procedurą opracowaną w celu hydrolizy DEET do dietyloaminy.
Jeśli możesz swobodnie uzyskać dietyloaminę, to niestety masz więcej szczęścia niż większość z nas. :(
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Prawdopodobnie zbyt pochopnie przeczytałem twój post
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
Czy w kroku 6 wymagane jest odparowanie en vacuo, czy też możliwe jest odparowanie poprzez zwykłe ogrzewanie?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Tak. Służy do usuwania tlenu z naczynia reakcyjnego i obniżania temperatury wrzenia chloroformu, dzięki czemu nie trzeba go podgrzewać tak długo ani tak mocno, jak pod ciśnieniem atmosferycznym.
LSD i jego prekursory są bardzo reaktywne z tlenem i ciepłem i łatwo ulegają degradacji, jeśli nie są odpowiednio traktowane.
 

mxtlrr_chem

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 29, 2022
Messages
18
Reaction score
5
Points
3
Wygląda na to, że wymaga to drogiego sprzętu (rotowap), przynajmniej z tego, co rozumiem. Czy można to zrobić bez rotowapu i umieszczając komorę próżniową w ogrzewaniu?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Tak, można też po prostu podłączyć pompę próżniową do naczynia suszącego za pomocą adaptera gazowego.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Czy ktoś może wykonać tę syntezę? Wierzę, że mogę zdobyć wszystkie niezbędne do tego chemikalia. Jeśli ktoś może to zrobić, dostarczę wszystkie potrzebne chemikalia. Przepis wydaje się prosty, choć teoretycznie taki nie jest. Waham się, czy próbować samemu, ponieważ chemikalia są bardzo drogie. Byłby to jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu, gdyby ktoś ze mną współpracował.
 
Top