Synteza wolnej zasady N,N-dimetylotryptaminy za pomocą indolu Fischera (ze zdjęciami procesu i filmem wideo)

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Mam nadzieję, że się spodoba!

1. Do kolby RBG o pojemności 500 ml włożono średniej wielkości mieszadło magnetyczne. 18 g chlorowodorku fenylohydrazyny rozpuszczono w 250 ml wody dejonizowanej w kolbie RBF o pojemności 500 ml z 3 szyjkami i 24/40 złączami, którą umieszczono na płaszczu grzewczym pełniącym funkcję mieszadła magnetycznego. Szyjka 1 miała gumową przegrodę, szyjka 2 miała termometr w szklanym adapterze 24/20 i była podłączona do płaszcza grzewczego. Szyjka 3 miała chłodnicę zwrotną podłączoną do cyrkulatora wody.

2. 4 balony zostały napełnione azotem i przymocowane do końca strzykawki o pojemności 20 ml (bez zatyczki). Do strzykawki przymocowano igłę o rozmiarze 18, a strzykawkę umieszczono w solidnym kawałku gumy do późniejszego użycia.

3. RBF został napełniony azotem poprzez włożenie strzykawki (z balonem azotu na końcu) do szyjki 1. Płaszcz grzewczy ustawiono na 32°C, a mieszadło magnetyczne na średnio-wysoki poziom mieszania.

Ue8NfUcVPX

4. Strzykawkę o pojemności 10 ml napełniono 7,2 ml stężonego kwasu siarkowego i podłączono do niej igłę o rozmiarze 18. Strzykawkę z kwasem siarkowym wprowadzono do gumowej przegrody na szyjce 1. Kwas siarkowy powoli dodawano do zawiesiny, w środowisku azotu, przez 10 minut, utrzymując temperaturę poniżej 40'C. .

5. Roztwór (koloru jasnopomarańczowego) podgrzano do 37'C i mieszano przez kolejne 10 minut.

6. Roztwór 25 g 4-(N,N-dimetyloamino)butanalu dietyloacetalu w 90 ml acetonitrylu przygotowano w zlewce o pojemności 250 ml.

7. Odłączono gumową przegrodę na szyjce 1 i dodano lejek dodawczy o pojemności 100 ml.Roztwór4-(N,N-dimetyloamino) butanalu dietylowego w acetonitrylu dodano do lejka addycyjnego. Gumowa przegroda, z nadal przymocowanym balonem z azotem, została umieszczona na górze lejka addycyjnego.

4XM5PFkcx9


8. Po zakończeniu etapu 5, po 10 minutach,roztwór4-(N,N-dimetyloamino) butanalu dietyloacetalowego w roztworze acetonitrylu dodawano kroplami przez 60 minut, utrzymując temperaturę 37'C. Po dodaniu, lejek addycyjny przepłukano acetonitrylem (około 30 ml) i dodano kroplami do reaktora.

9. Zawartość mieszano przez 4 godziny, utrzymując temperaturę 40'C.

10. Do kwaśnego roztworu w RBF dodano kroplami 100 ml roztworu NaOH (4M), utrzymując temperaturę na poziomie 20~25'C. Kolba RBF była okresowo umieszczana w zimnej łaźni, jeśli temperatura osiągnęła 25'C. Po dodaniu NaOH pH roztworu wynosiło 11, a zawiesina była mleczna.
.
11. Zawiesinę w kolbie RBF ekstrahowano 3* 200 DCM




12, Warstwy organiczne łączy się i umieszcza w piecu próżniowym w temperaturze 30°C z podciśnieniem -30 mm hg. Produkt końcowy pozostawiono w piecu próżniowym na 48 godzin, aby zapewnić odparowanie całego rozpuszczalnika.

13. Po 48 godzinach produkt końcowy utworzył jasnopomarańczowe kryształy i jasnopomarańczową pozostałość.

14. Surową wolną zasadę rozpuszczono w acetonie (200 ml) i przesączono przez płatek krzemionki (230-400 mesh, 100 g). Podkładkę eluowano acetonem/MeOH (9:1, 2 L). Połączone filtraty ponownie umieszczono w piecu próżniowym w temperaturze 30°C na 24 godziny. 30 'C. Produkt końcowy miał masę 15,45 g oczyszczonej N,N DMT freebase jako skoncentrowany, aby dostarczyć 15,45 g oczyszczonej N,N DMT freebase (wydajność 56,8%) jako żółto-czerwonawy olej z żółtymi kryształami, które utworzyły się wokół oleju.


O3P46wuzm9
P8jw7QtDxV
0ALQmUR7Tv



15. Temperatura topnienia wynosiła 45-47 'C, co odpowiada połączeniu polimorfu DMT I i II.

0OQN6hmkJ9

Wyizolowane kryształy N,N DMT!
 
Last edited by a moderator:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Jest to naprawdę jasne, poprawne i dobrze opisane w każdym istotnym szczególe, gratuluję i dziękuję za podzielenie się tym z nami! Zastanawiam się, czy przypadkiem N-Me,N-iPr-aminobutylo-dietyloacetal jest dostępny komercyjnie, ale nie mam wielkich nadziei, ponieważ tylko N-Me-izopropyloamina jest bardzo droga według standardowych sprzedawców.
 

K.1

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Czy mogę użyć czegoś innego zamiast acetonitrylu? Czego powinienem użyć?
Agilent1100DAD
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Cóż, chcesz użyć rozpuszczalnika, który:

A. Rozpuszcza 4-(N,N-dimetyloamino) butanal dietyloacetal.

B. Podobne współczynniki podziału (Log P)

C. Mieszalny z wodą, zostanie dodany roztwór aq NaOH, a następnie ekstrahowany DCM.

D. Niskie właściwości higroskopijne (niska zawartość wilgoci)

E. Nie wchodzi w niepożądane reakcje z kwasem siarkowym.


masz do wyboru octan etylu, chloroform, etanol, metanol, acetonitryl lub dmso

Octan etylu i chloroform nie wchodzą w grę, ponieważ są niemieszalne z wodą. Etanol i metanol są bardziej higroskopijne niż acetonitryl i mogą reagować z prekursorem.
DMSO może wprowadzać dodatkową złożoność poprzez jego ostateczne usunięcie w procesie roboczym, ze względu na jego wysoką temperaturę wrzenia.

Pamiętaj, że dodajesz roztwór 4-(N,N-dimetyloamino) butyloacetalu dietylowego do stężonego kwasu siarkowego. Etanol w obecności stężonego kwasu siarkowego wytwarza etan, metanol wytwarza metan. Dopóki używasz stężonego kwasu siarkowego, hydroliza ACN nie wystąpi.

Dlatego nie odchodziłbym od ACN

Jest to rozpuszczalnik łatwy do znalezienia na Amazon lub eBay. Jeśli sprzedawca nie dostarczy certyfikatu analizy, należy przeprowadzić destylację w celu usunięcia wody, a następnie dodać bezwodny siarczan sodu i odfiltrować siarczan sodu.

Mam nadzieję, że to pomoże.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
To taka piękna chemia, ale jest o wiele bardziej skomplikowana niż podwójna metylacja tryptaminy dla przeciętnego chemika - przyznaję, że wciąż czekam na moją komorę próżniową na jutro - nie wszyscy mamy fantazyjne piece próżniowe! Haha jk - to wszystko w żartach, bo jestem zazdrosny!
Aby być uczciwym, mój olej, który skończyłem, ma podobny kolor, a także końcowy ekstrakt, który zrobiłeś z DCM, był prawie taki sam jak mój.
Podkładka krzemionkowa jest również fajna, ale tak, nie jest dostępna.
Irytujące n,n-DMT jest tym, co zainteresowało mnie chemią organiczną zamiast ekstrakcji, a teraz znam 6 miesięcy codziennej wiedzy i nauki... Mogę śmiało powiedzieć, że żałuję, że nie zacząłem od reakcji Henry'ego na podstawionych aldehydach do PEA lub nawet psychodelicznych amfetamin....
Może nawet najpierw gram lub dwa racemicznej amfetaminy... tylko po to, aby uzyskać piłkę i adhd pod kontrolą! Haha
 
Top