Zdrowie zębów i dziąseł

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Witam, jestem użytkownikiem stymulantów, może można powiedzieć, że również uzależnionym. Używam kokainy i amfetaminy w zależności od tego, do czego ich potrzebuję, albo do nocnych zmian, albo do clubbingu. Dbam o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, robię 2-tygodniowe przerwy po używaniu przez tydzień itp. Chciałbym dowiedzieć się więcej o zdrowiu zębów i dziąseł. Większość narkotyków, jak wiemy, powoduje suchość w ustach i jest to jedna z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, aby pić więcej wody i mniej napojów gazowanych itp. Ze studiów biologicznych wiem, że sativa jest bardzo ważna, ponieważ zabija bakterie, oczyszcza itp. Upewniam się, że piję dużo wody i żuję gumy bez cukru, aby moje usta były "mokre". Ale nadal trochę się boję, ponieważ po zażyciu, gdy jestem na haju, czuję językiem, że niektóre zęby trochę się poruszają (to tylko wtedy, gdy jestem pod wpływem). Chcę wiedzieć, czy są jeszcze inne rzeczy, których mi brakuje i mogę wiedzieć co. Jeśli wiesz, czy możesz mi powiedzieć, jakie witaminy powinienem przyjmować, aby mieć zdrowsze zęby i dziąsła? Zastanawiam się nad kupnem kapsułek z fluorem, czy to dobry pomysł? I mycie zębów co najmniej 2-3 razy dziennie, zależy czy mam trochę wolnego czasu, czy to źle czy dobrze? I wiem, że najlepiej skonsultować się z moim dentystą, ale trzymam moje użycie w tajemnicy, ponieważ ostatnim razem zbyt duże przekonanie spowodowało, że zostałem 24 godziny w małym pokoju i miałem szczęście, że wielu ludzi w systemie sądowym, nawet szef sądu, nie dostało wyroku 5 lat. Dzięki z góry!
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Kup metronidazol w aptece, weź 3 tabletki dziennie, zrób 7 godzin między 3 tabletkami, na przykład: weź 1 tabletkę po 7 godzinach, weź drugą tabletkę i po 7 godzinach weź trzecią tabletkę i weź ją po jedzeniu, ponieważ metronidazol zaszkodzi twojemu estomacowi bez jedzenia, ten lek zabije bakterie w jamie ustnej ...
Dbaj o swoje zdrowie..
Bądź bezpieczny..
Gus.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Opisałeś raczej podejście do leczenia zakaźnej choroby jelit (amebiaza, lamblioza), w której stosuje się głównie metronidozol. Jest to silny antybiotyk z wieloma skutkami ubocznymi. Nie jest to coś, co powinno być zalecane osobie zainteresowanej utrzymaniem zdrowia zębów podczas stosowania używek.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Jestem na metronidazolu od dłuższego czasu ponad 9 miesięcy z przerwami i nie miałem żadnych skutków ubocznych, doradziłem mu z własnego doświadczenia
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Rozumiem. Jest to potężny lek, jak wspomniałem powyżej, i z pewnością przydaje się w niektórych scenariuszach. Ale w omawianym przypadku jest to dalekie od pierwszego miejsca, w którym należy zwrócić uwagę na antybiotyki tego typu. Dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem, z pewnością może być przydatne dla tych, którzy czytają forum.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
To świetnie, że robisz sobie przerwy i dbasz o swoje zdrowie. Takie podejście naprawdę działa. Jeśli chodzi o zęby, wektor twojej myśli jest również poprawny. Nawodnienie, czystość i profilaktyka mogą zapewnić zdrowie na dłużej. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli wydaje ci się, że zęby poruszają się tylko podczas przyjmowania substancji, być może jest to wzmocnione i zmienione postrzeganie sytuacji. Odczucia fizjologiczne inne niż stan trzeźwości są charakterystyczne dla używek. Po drugie, zęby w jakiś sposób stają się niezdrowe z wiekiem, dotyczy to wielu osób i zależy od wielu czynników, od dziedziczności po środowisko. Dodajmy tutaj stosowanie używek, dlatego profilaktykę należy traktować tak, jakby było się w grupie ryzyka, nawet jeśli poza tym historia stomatologiczna jest nienaganna (z zębami w rodzinie wszystko w porządku, w dzieciństwie nie było żadnych problemów itp.) I na koniec, sprawdź ten artykuł tylko na ten temat, zawiera więcej praktycznych wskazówek: https://mindheal.com/basics/dental-health-for-people-who-use-drugs/
 

Power

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2022
Messages
24
Reaction score
16
Points
3
Więc właśnie usunąłem to, co napisałem, ponieważ firma, o której wspomniałem, nie sprzedaje już produktu, do którego się odnosiłem, jednak ich pasta do zębów jest BARDZO dobra, wraz z kilkoma innymi produktami: "hismile" - faktycznie robią dobrą pastę do zębów. nie kupuj repliki.... Kup od hismile.

NAJWAŻNIEJSZE JEST jednak to, że "Nano-hydroksyapatyt (nano-HAp) jest syntetyczną formą hydroksyapatytu, biomimetycznego materiału, który przypomina mineralny składnik kości i zębów. Nano-HAp może promować mineralizację zębów i zmniejszać nadwrażliwość poprzez wypełnianie kanalików zębinowych".

Można kupić ten materiał nano-HAp w postaci pasty do zębów, zalecane przeze mnie stosowanie to szczotkowanie zębów i dziąseł zwykłą pastą do zębów lub pastą hismile, a następnie nie płukać, a następnie ponownie szczotkować pastą do zębów nano-HAp i NIE PŁUKAĆ, i tak nie należy płukać, ale nano-HAp musi "wsiąknąć" w zęby.

Rano i wieczorem.

- Moc
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Brawo za troskę o zdrowie zębów.
To ważne.
Dla mnie ten statek odpłynął i zatonął dawno temu.
Jeśli mogę coś doradzić, staraj się dbać o dziąsła i zęby, a nie pożałujesz.
Nie zażywałbym fluoru, (fluoryzacja wody, środek antydepresyjny). Ale to tylko moja opinia!!!.
Niestety nie mam dla ciebie dobrej rady!
 
Top