Synteza testosteronu z DHEA

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Poniżej znajduje się synteza testosteronu z DHEA dostarczona przez Patricka Arnolda. Grupa ochronna została wywnioskowana, a metoda redukcji jest nieznana.

1. Ochrona 3β-O za pomocą TMSCl
2. 17β Enancjoselektywna redukcja
3. Estryfikacja 17β
4. Deprotekcja 3β-O za pomocą TBAF
5. Utlenianie 3-O Oppenauera z jednoczesnym przegrupowaniem alkenów do pozycji sprzężonej
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Cześć. Jaką wartość ma Twój post bez szczegółowego wyjaśnienia?
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Moim zamiarem było rozpoczęcie dyskusji na temat syntezy testosteronu, ponieważ nie mogłem znaleźć zbyt wiele w Internecie. Jeśli to niewłaściwe miejsce na mój post, przepraszam.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nie ma problemu. Na Twoim miejscu jasno określiłbym intencję w poście :)
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Wygląda na to, że można to uprościć do 3-etapowego procesu.
1. Utlenianie 3-O Oppenauera z jednoczesnym przegrupowaniem alkenu do pozycji sprzężonej.
2. Enancjoselektywna redukcja 17β przez Saccharomyces cerevisiae (drożdże piekarskie/browarnicze)
3. Estryfikacja 17β

Nie znalazłem wydajności dla androstendionu -> testosteronu, ale na podstawie podobnych substratów w Microbial Transformations of Steroids byłoby to prawdopodobnie około 70%.

Mikrobiologiczne transformacjesteroidów. A Handbook. Willium Charney i Hershel L. Herzog. Academic Press, New York, 1967

 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Okazuje się, że 17β jest produktem kinetycznym i może być wytwarzany z dobrą selektywnością (17α: 3%, 17β: 97%) przy użyciu samego NaBH4.
https://chemistry-europe.onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/chem.202100967

Powyższe badanie pokazuje również, że redukcja MPV ma umiarkowaną selektywność (17α: 34%, 17β: 66%). Chciałbym wiedzieć, czy jednoczesne utlenianie i redukcję pozycji 3 i 17 można osiągnąć za pomocą katalizatora Al. Wyobrażam sobie, że sprzężona forma 3 keto byłaby faworyzowana, napędzając reakcję do przodu.

Więcej szczegółów na temat utleniania Oppenauera dla mojego własnego odniesienia https://doi.org/10.1002/recl.19370560206
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Biochemik radzi, by nie spożywać racemicznych sterydów, ponieważ może to prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń, które zostaną zauważone zbyt późno.
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Czy masz jakieś powody, by sądzić, że 17α-testosteron (epitestosteron) jest toksyczny? Jest to endogenny steroid, który występuje w stężeniach w przybliżeniu równych testosteronowi.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Bardziej martwi mnie jego funkcja (istnieją bardziej nowoczesne modulatory testosteronu o znacznie mniejszych skutkach ubocznych).
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Epitestosteron jest pozytywnym allosterycznym modulatorem receptora GABAA. Wydaje się mieć działanie neuroprotekcyjne, a wysoki stosunek testosteronu do epitestosteronu wydaje się być skorelowany z autyzmem.

SARM to zdecydowanie coś, czemu się przyglądam. Wydaje się, że mają swoje wady, takie jak obniżenie poziomu estrogenu. Kiedy już opanuję syntezę testosteronu, przyjrzę się bardziej selektywnym tkankowo sterydom, takim jak boldenon i DHT. Synteza fluorowanych SARM jest poza mną w tym momencie.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Mam nadzieję, że przyczyniłem się do zmotywowania Cię do dalszego dokumentowania, tak jak ja kiedyś nurkowałem w nauce abbysalnie głęboko... a potem znalazłem wyjście. Podoba mi się twój sposób myślenia!
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
To prawda. Naprawdę doceniam opinie. Nie mam formalnego wykształcenia w dziedzinie chemii lub farmakologii, więc miałem nadzieję, że moja praca zostanie sprawdzona przez to forum :)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
pasja jest kluczowa... Postaram się być uważny i pomóc w każdej sytuacji
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Serdecznie zapraszamy!
 
Top