Dokładne pH dla zasadowania amfetaminy, kofeiny i kokainy

jimmybrasil

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 23, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Istnieje wiele artykułów i badań wyjaśniających, jak czyścić kokainę, ale prawie nie mogę znaleźć żadnych związanych z usuwaniem amfetaminy i kofeiny. Istnieje kilka postów chemików amatorów wspominających o zasadowaniu do pH 9, filtrowaniu cieczy, a następnie zasadowaniu do 11 w celu odzyskania kokainy. Teoria głosi, że amfetamina i kofeina są w pełni wytrącane, gdy osiągniemy pH 9, a żadna kokaina nie jest wytrącana, dopóki nie osiągniemy 11.
Czy ta teoria jest prawdziwa?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Myślę, że to błędne przekonanie. Możemy jednak pomyśleć o metodzie oczyszczania kokainy z amfetaminy i kofeiny. Będzie to nieco bardziej skomplikowane niż ekstrakcja kwasowo-zasadowa.
 

jimmybrasil

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 23, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Trudno mi znaleźć cechy fizyczne lub chemiczne, które można by wykorzystać do ich rozdzielenia. Przychodzi ci coś do głowy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Zakładam, że jest tylko jedna opcja, która ci się nie spodoba. Chromatografia błyskowa. Prawdopodobnie można je rozdzielić poprzez elucję przez żel krzemionkowy. Niestety nie ma instrukcji, jak to zrobić.

Jeśli chodzi o twoją metodę, ten sposób ze zmianą pH nie da oczekiwanego rezultatu. Obie substancje przejdą w formę wolnej zasady. Amfetamina ma wygląd oleistej cieczy, a kokaina. Prawdopodobnie wolna baza kokainy może mieć postać stałą, ale należy oddzielić warstwę oleju amfetaminy i spróbować wypłukać zasadę z roztworu kokainy/wody, aby uzyskać czysty wodny roztwór wolnej bazy kokainy. Następnie należy spróbować odparować wodę i/lub ją schłodzić. To tylko hipoteza.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Wygląda na to, że byłoby to niemożliwe przy użyciu ph. Pka C hcl wynosi 8,61, a amfetaminy hcl 9,9. Nie ma punktu, w którym jedno jest zasadą, a drugie kwasem. Ale zamiast tego, co powiesz na to, w temperaturze pokojowej. Baza kokainy jest ciałem stałym, a baza amfetaminy jest cieczą, więc jeśli osiągniesz 11,9 w wodzie, możesz zebrać stałą kokainę i żółtą olejową amfetaminę. Teoretycznie
 

jimmybrasil

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 23, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Zdecydowanie wypróbuję tę separację oleju od ciała stałego. Dziękuję!
 
Top