problem oparów

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Cześć chłopaki,

Szukam rozwiązania do wentylacji szkodliwych oparów przez okno. Myślałem o wentylatorze kanałowym z kilku upraw.
Ale nadal nie mam pojęcia, jak go przymocować. Może są lepsze alternatywy...

Czy możesz dać mi kilka wskazówek, jak to rozwiązałeś?
Mam maskę pełnotwarzową, ale chcę zachować jak największe bezpieczeństwo.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Na twoim miejscu zamiast wypompowywać opary przez okno, co jest bardzo ryzykowne, umieściłbym je w plastikowym pojemniku wypełnionym węglem aktywnym. Powinien istnieć sposób na uszczelnienie pojemnika po użyciu, aby opary miały czas na skroplenie się i nie zatruwały cię w nadgodzinach. Wiele oparów przywiera do powierzchni węgla aktywnego, co czyni go rodzajem filtra, podobnie jak w przypadku filtrów do respiratorów, które często widzisz. W ten sposób można po prostu często wymieniać węgiel aktywny. Pozwala to uniknąć większości wytwarzanych oparów.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Jestem zainteresowany tą konstrukcją.
Pomyślę o tym, jak uzyskać taką konstrukcję.
Jeśli inni ludzie mają plan na myśli; dzielenie się jest troskliwe.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Co masz na myśli mówiąc "jak to dołączyć"? (Nie znam problemu, ale rama może być łatwo wykonana z drewna, metalu, rur PCV,...).
 

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@Never to sleep
Dzięki za wskazówkę. Większość moich oparów jest dość niepozorna, jak na przykład kwas octowy.
Uważam, że twój pomysł jest bardzo interesujący dla innych, czy możesz powiedzieć mi więcej o tym, jak dokładnie go wdrożyłeś i gdzie pozbywasz się węgla aktywnego?

@alterego
Chciałbym zbudować prosty rodzaj wyciągu i chciałem zapytać, jak inni rozwiązują tę kwestię. Zbudowanie skrzynki nie jest problemem, ale wciąż mam pytanie, jak najlepiej rozwiązać przód, który nie jest całkowicie otwarty, ale ma na przykład plastikową szybę z przodu, która również musi być zdejmowana, aby chronić szklane urządzenia do prawidłowej budowy i gdzie mogę interweniować w razie potrzeby. Ale może po prostu myślę zbyt skomplikowanie
 
Top