Racemizacja nieaktywowanych amin alifatycznych za pośrednictwem rodnika tiylowego

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Witamy

Kilka informacji ogólnych

Dane przekazane Komisji Europejskiej wskazują, że w 2020 r. w Europie przechwycono 327 kilogramów AIBN, 525 kilogramów tioglikolanu metylu, 248 kilogramów peroksydiwęglanu dimyrystylu i 2,5 litra kwasu tioglikolowego.



Ogólna procedura dla eksperymentów racemizacji:
0,06M roztwór aminy (100 mg) i
tiolu (1,2 equiv lub 0,2 equiv) w benzenie refluksowano przez 2 h (warunki stechiometryczne) lub 7 h (warunki katalityczne) w obecności
w obecności AIBN (w każdym przypadku, gdy czas reakcji był dłuższy niż 2 h, całkowita ilość
20 mol% AIBN, podzielono na trzy równe porcje, które dodawano kolejno co 2 godziny).
Po zatężeniu pozostałość rozcieńczono HCl (1M) i roztwór przemyto Et2O. Faza wodna
Fazę wodną roztworzono nasyconym węglanem sodu i ekstrahowano Et2O. Czysta amina
wyizolowano po wysuszeniu na MgSO4 i zatężeniu.


Jeszcze tego nie ogarnąłem.... Jeśli ktoś to robi, czy może wyjaśnić, dlaczego 4 składniki zostały przejęte.... Czy dwa podstawniki.. ?? Chyba muszę zamieścić zdjęcia struktur.

Dokumenty i odnośniki...
 

Attachments

  • uZUk74wvb5.png
    uZUk74wvb5.png
    132.4 KB · Views: 126
  • NRmE8wp1zK.pdf
    583.3 KB · Views: 400

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Thio
3RAp27cNtC

Kwas tioglikolowy

TsTv9AGajy

Tioglikolan metylu


Peroksydiwęglan dimirystylu - wydaje mi się, że jest to super specjalna baza dla s, która ma się łączyć z tlenem... muszę się jeszcze trochę nauczyć

8HixFOVWwk
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
1bmPhKN9As
32AYJUKtMy

Hmmm wygląda na to, że funnny long wygląda na to, że tylko aibn jest wspólnym intiatorem, a każdy inny składnik jest jego własną metodą.

To moje podstawowe badania... możesz dostać aibn od wendylucky'ego, którego jeszcze nie szukałem....

Wszystkie informacje na temat przekształcania l-metalu w l/d-metal.... Brakujący krok
Xqm6rnfL1v
 

Attachments

  • zSRUJF49NO.pdf
    96.6 KB · Views: 408
  • WuZiqU3L9y.pdf
    1.5 MB · Views: 428
  • HrWJXc2Qs3.pdf
    1.5 MB · Views: 412
  • VAfkEJtMTW.pdf
    164.5 KB · Views: 398

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Czy pomyślnie ukończyłeś to zadanie?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myślę, że znalazłem ciekawy, łatwiejszy sposób na testowanie.
Do 1M wolnej zasady niepożądanego izomeru dodajemy 0.2 eq bezwodnego AlCl3 lub FeCl3 i refluksujemy w 150C przez 10 godzin.
Muszę znaleźć trochę czasu, aby przetestować to poprawnie, ale wydaje się łatwe, jeśli ktoś mógłby to zrobić, proszę....
Dzięki.
 
Top