TLC podczas produkcji b-styrenu?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Cześć chłopaki,

Właśnie przeczytałem tutaj post o TLC leków.
Obecnie zajmuję się reakcją Henry'ego, ale również animacjami zimnej redukcji tryptaminy - w zasadzie lecę na ślepo...

Jestem trochę zdezorientowany - po prostu bawiłem się tym, co zasugerował chatGPT jako punkt wyjścia.
Jestem trochę zdezorientowany. Czy potrzebuję obu długości fal UV, aby zobaczyć wszystko, jeśli nie rozwijam za pomocą jodu i po prostu oglądam pod UV?

W moim ostatnim teście użyłem octanu etylu 8:2:etanol - nie mam amoniaku i stwierdziłem, że mogę się bez niego obejść.

Odkryłem, że obie plamy po prostu wznoszą się na szczyt miejsca, do którego dociera faza ruchoma... Nie widzę żadnej różnicy w przebytej odległości, jednak zakładam - ponieważ użyłem 2,5-DMOBA i tryptaminy tylko do ćwiczeń.
NAPRAWDĘ - po czasie, który zajęło mi napisanie tego posta, ponownie zbadałem płytkę pod UV i teraz widzę punkt początkowy...

1. Będę używał tej techniki głównie do zapewnienia pełnej konwersji w syntezach, w przeciwieństwie do testowania wcześniej zakupionych leków pod kątem czystości - więc zakładam, że jeśli zauważę RM i po rozwinięciu pojawi się wiele "kropek", oznacza to, że nie nastąpiła jeszcze pełna konwersja?

2. Czy dobrym pomysłem jest również pobranie próbki nierefluksowanej mieszaniny w celu porównania - zakładając, że tak, ponieważ trzeba zobaczyć, że rozwija się inaczej?

Chyba jestem trochę zdezorientowany...

Oto moja druga próba - 2,5-DMOBA po lewej i tryptamina po prawej. (Rozumiem, że jest mało prawdopodobne, aby przetestować te dwa obok siebie) nadal jednak - testy

Poza tym, wydało mi się to trochę zabawne, kiedy powiedziałeś, żeby przeciąć płytkę nożyczkami, ponieważ moje są szklane lol
Kupiłem jednak nóż do szkła, który działa świetnie, ale trudno jest ciąć prosto, stąd lekkie chybotliwe krawędzie.

MIEkxurSzn


O, to dziwne, obróciło obraz na boki....okay dół talerza po prawej, góra po lewej. Przepraszam za to.
Są więc 2 plamki 2,5-DMOBA i 3 plamki tryptaminy... nie jestem pewien, dlaczego górne plamki tryptaminy nie są widoczne... brak amoniaku?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Szczerze mówiąc, myślałem, że najtrudniejsze będzie "dostrzeżenie" - jakże się myliłem! Ha
 
Top