Synteza troparilu

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Witam, czy któryś z administratorów lub członków może wskazać mi właściwą drogę do syntezy troparilu hcl aka (-)-2β-karbometoksy-3β-fenylotropanu.
nie mogę znaleźć żadnych artykułów dotyczących syntezy.
dziękuję
 

Ig0r

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
8
Points
3
Jest on często syntetyzowany z kokainy, wierzcie lub nie,

Wolna baza kokainy w eterze dietylowym jest traktowana wodorotlenkiem potasu i 37% wodnym kwasem solnym w celu usunięcia metylogonidyny, dając kwas benzoesowy jako produkt uboczny.

Metylogonidyna jest ekstrahowana i poddawana reakcji z bromkiem fenylomagnezu* w THF w temperaturze 80 C, dając troparil wśród kilku produktów ubocznych, troparil można rozbić za pomocą reakcji kwasowo-zasadowej.

Mam nadzieję, że wskazałem ci właściwy kierunek, moje DM są zawsze otwarte na dalsze pytania.

Pozdrawiam,
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Nie żebym był leniwy czy coś, ale czy przypadkiem nie masz przygotowawczego opisu pierwszego kroku? Istnieje również wiele danych literaturowych na temat reakcji Grignarda, ale myślę, że temperatura, którą miałeś na myśli, jest ujemna (nie są to zweryfikowane dane, ale tylko zgaduję).
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Dzięki. To bardzo zaskakujące, dość bezsensowne próby, widząc cenę kokainy. Ale mówiąc to, jak Chińczycy ją sprzedają, czy to tylko podrobiony produkt?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jest to półprodukt w 90% wszystkich syntezatorów kokainy, wystarczy wybrać wyjściową substancję chemiczną. Sprzedają go z Chin na Alibaba, jeśli jesteś tak odważny
 
Top