TUTORIAL - Jak łatwo znaleźć (prawie) wszystkie chemikalia otc, których kiedykolwiek będziesz potrzebować

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Magią w tym zakresie są operatory wyszukiwania Google i karty charakterystyki materiałów.
Operatory wyszukiwania pomagają w dalszym definiowaniu wyszukiwania. Dobrym przykładem, którego będziemy potrzebować, są:

Kod
- filetype:pdf, który pokaże tylko dokumenty pdf w naszych wynikach wyszukiwania - Przydatne jest również "". Pomoże to znaleźć terminy DOKŁADNIE tak, jak zapisano w tych "". - Przydatne również: OR, AND i "-"

Brzmi może zagmatwanie, ale podam przykład, aby pokazać, co dokładnie robi.

Ponieważ większość mieszanin chemicznych wymaga tak zwanej "karty charakterystyki materiału" określającej, co znajduje się w mieszaninie, możemy to wykorzystać do znalezienia swobodnie dostępnych mieszanin zawierających substancje kontrolowane.

Przygotujmy teraz przykład. Weźmy pod uwagę, że potrzebujemy trochę MEK, co wpisujemy w google, aby znaleźć wiele produktów w ciągu kilku sekund:

Kod
"Karta charakterystyki" filetype:pdf keton metyloetylowy

Spowoduje to znalezienie kart charakterystyki w formacie pdf zawierających słowo keton metyloetylowy. Aby dodatkowo odfiltrować wyniki, które nie będą pomocne, wystarczy pomyśleć o przypadkach użycia związku, którego szukamy. W naszym przykładzie wiemy, że jest on używany jako środek czyszczący do powierzchni lub jako środek do usuwania kleju lub w farbach lub zmywaczach do farb. Teraz dodajemy to do naszego ciągu wyszukiwania, w tym operatory wyszukiwania AND, OR

Kod
"Karta charakterystyki" filetype:pdf keton metyloetylowy AND "środek czyszczący" OR "farba" OR "zmywacz"

Spowoduje to znalezienie arkuszy msds zawierających keton metyloetylowy i co najmniej jeden z następujących terminów "środek czyszczący" lub "farba" lub "zmywacz".

Właśnie przeszukałem to w Google i zdałem sobie sprawę, że nasz wynik zawiera wiele stron z Nowej Zelandii, cóż, jestem w Europie, więc to, co mogę zrobić, to wykluczyć wszystkie strony, które mają ".co.nz" w nazwie domeny. Po prostu dodając -inurl:.co.nz
"-" oznacza wykluczenie, inurl : oznacza wszystko, co znajduje się w adresie url stron wyświetlanych w Google, a . co.nz to oficjalna końcówka domeny specyficzna dla kraju Nowej Zelandii. W skrócie, wykluczy to wszystkie strony, które mają co.nz w swoim adresie.

Kod
"Material safety data sheet" filetype:pdf Methylethylketone AND "cleaner" OR "paint" OR "remover" -inurl:.co.nz

Lub wyobraź sobie, że istnieje lokalny sklep z farbami i chcesz tylko sprawdzić dokumenty msds na ich stronie internetowej, można to łatwo zrobić za pomocą strony operatora:

Kod
site:mypaintstore.com "Karta charakterystyki" filetype:pdf keton metyloetylowy AND "środek czyszczący" OR "farba" OR "zmywacz"


Prawidłowe użycie tych operatorów wyszukiwania to najlepsza metoda na efektywne przekopanie się przez mnóstwo stron w celu znalezienia tego, czego szukasz w mgnieniu oka.

Powyższy przykład został wymyślony na poczekaniu. Bądź kreatywny, użyj swojego języka i pobaw się trochę, aby znaleźć mnóstwo źródeł... Aby uzyskać pełną listę operatorów do dalszego definiowania tego, czego szukasz, sprawdź ten link:

https://ahrefs.com/blog/google-advanced-search-operators/
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Świetna wskazówka! Gdyby tylko ludzie wiedzieli, jak w ogóle korzystać z wyszukiwarek...
Jedynym problemem z MSDS jest to, że zawsze podają one szeroki szacunek składników (na przykład 30-70%) i często pomijają wiele materiałów, które są nieistotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Tak więc mieszanka dobrych rozpuszczalników może być równie dobrze zmieszana z polimerowymi śmieciami w celu zwiększenia lepkości, a skończysz z godzinami czyszczenia destylacji i zrujnowanym szkłem, aby wyizolować pożądany związek.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18

To dobra treść, nie zdawałem sobie z tego sprawy aż do teraz
 

1thejew1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Niesamowita wskazówka, dzięki, jestem całkiem dobry z Google i nigdy nie myślałem o zrobieniu tego
 
Top