Co sądzisz o moich zabezpieczeniach?

LegendsNeverDie

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witam,

Używam publicznego hotspotu + maszyny wirtualnej + Tails + Tor

Jestem bezpieczny? Dziękuję
 

pingu

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
7
Reaction score
8
Points
3
Tak, Tails sam w sobie na pendrive powinien wystarczyć. Ale podoba mi się twoja konfiguracja ;)
 

commando

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Maszyna wirtualna obniża bezpieczeństwo, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę system operacyjny hosta. Byłoby bezpieczniej z samym ogonem.
 

thch

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Zgadzam się, że VM jest niepotrzebne, wystarczy użyć Tails. Jeśli możesz, wypróbuj także Qubes i Whonix.
 

Drsmurf

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
15
Reaction score
19
Points
3
Jeśli mówisz o PC, to sugerowałbym nie używać maszyny wirtualnej, tylko zainstalować tails lub whonix na pendrive, jak wspomniano wcześniej.

Jeśli surfujesz po DW z telefonu komórkowego, sugerowałbym zakup Google Pixel i zainstalowanie GrapheneOS. 3 aplikacje do czatowania, które powiedziałbym, że są bezpieczne w użyciu, to sesja, Atox i xabber z wtyczką OTR. Wszystkie oferują szyfrowanie od końca do końca
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Jesteś bezpieczny :) Ponieważ korzystasz z Tails, możesz również pominąć maszynę wirtualną, nie będziesz również potrzebować dodatkowej sieci VPN IMO.
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Wystarczy ogonek i tor powinien być gotowy do pracy
 

HarryGrady

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 18, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Korzystanie z publicznego hotspotu może dodać dodatkową warstwę anonimowości, a połączenie go z maszyną wirtualną, Tails i Tor z pewnością pomaga w zachowaniu prywatności. Należy jednak pamiętać, że żaden system nie jest całkowicie niezawodny. Upewnij się, że praktykujesz również dobre nawyki przeglądania, takie jak unikanie podejrzanych linków i używanie silnych, unikalnych haseł. Ponadto aktualizowanie oprogramowania ma kluczowe znaczenie dla łatania wszelkich potencjalnych luk w zabezpieczeniach. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że jesteś na dobrej drodze, ale zawsze bądź czujny i stosuj najlepsze praktyki w zakresie bezpieczeństwa online.
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Myślę, że maszynę wirtualną można pominąć, jeśli używasz ogonów, ale pamiętaj, aby użyć dobrego VPN przed uzyskaniem dostępu do Tora, mogę polecić Mullvad VPN, działa świetnie! Twoja konfiguracja jest dobra, ale jak już powiedział @HarryGrady, podstawą jest posiadanie doskonałych nawyków przeglądania. Mogę tylko dodać, że korzystanie z dwóch różnych komputerów, jednego do normalnego życia i jednego do podejrzanych rzeczy, może być naprawdę dobrym pomysłem :)
 
Top