Jak obecnie wygląda sytuacja z zakupem odczynników?

What is your current situation with the reagents procurement?

  • Not synthesizing

  • Looking for suppliers

  • Order from China

  • Buy in the darknet

  • Have my own supply chains


Results are only viewable after voting.

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Każda synteza wymaga odczynników chemicznych. Najbardziej potrzebne do naszych celów substancje są kontrolowane.
Wiele laboratoriów podczas zakupów trafia na celownik organów ścigania, dlatego każdy chemik z podziemia musi ściśle planować swoje zaopatrzenie, kierując się głównym kryterium - bezpieczeństwem.
Zdecydowana większość dostawców współpracuje wyłącznie z legalnymi podmiotami, wykluczając tym samym nawet możliwość sprzedaży osobom fizycznym o podejrzanych zamiarach.
Jakie są możliwości zakupu odczynników w tak trudnych warunkach?

Przede wszystkim należy podzielić wymagane substancje na podejrzane i bezpieczne.

Bezpieczne odczynniki to substancje używane wszędzie do różnych celów, które nie znajdują się na żadnych restrykcyjnych listach. Są to na przykład zasady, alkohole, niektóre kwasy, metale, niektóre rozpuszczalniki.

Podejrzane odczynniki znajdują się na listach restrykcyjnych lub są oznaczone jako prekursory do syntezy narkotyków. Przykłady takich substancji: nitroetan, fenylnitropropen, 4'-metylopropiofenon, fenyloaceton, safrol, piperonal, ergotamen, aceton, kwas solny i siarkowy.

Bezpieczne odczynniki można znaleźć w aptekach, sklepach chemicznych i z narzędziami. Duże laboratoria mogą kupować takie odczynniki za pośrednictwem fikcyjnych firm w dużych ilościach, bez wzbudzania podejrzeń.

Wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane w przypadku podejrzanych odczynników. Aby rozwiązać ten problem, można zastosować różne podejścia.

1. Uzyskanie podejrzanych odczynników z bezpiecznych. Na przykład stężenie kwasu siarkowego z płynu akumulatorowego. Destylacja acetonu do farb. Ekstrakcja ergotaminy z leków. Synteza nitroetanu z bezpiecznych odczynników.
2. Zamówienie takich substancji z Chin. W tym wariancie mogą wystąpić problemy z odprawą celną ładunku.
3. Zakup w darknecie. BB Listing reprezentuje sprzedawców prekursorów.
4. Wykorzystanie fikcyjnych firm do jednorazowych transakcji. To podejście jest najtrudniejsze i może być stosowane tylko przez duże laboratoria.
5. Zdobycie pracy lub znalezienie kontaktów w przedsiębiorstwie, które ma dostęp do odczynników.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Bardzo pouczające. myślałem, że wcześniej wystarczająco się nad tym zastanowiłem. nie zdawałem sobie sprawy, że niektóre z tego, co kupiłem, mogą być podejrzane. myślę, że zmienię moje "mo" tutaj i spędzę więcej czasu na forum, niż na wkuwaniu chemii ze źródeł internetowych. zrobiłem to tylko dlatego, że muszę opracować solidne podstawy ze względów bezpieczeństwa. bezpieczeństwo jest wieloaspektowe. przegapiłem punkt ćwiczenia.... dzięki za informacje.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Jestem w Stanach Zjednoczonych. Mniej więcej rok przed tym, jak zdecydowałem się zanurzyć w Dark Webie. Zanim trafiłem na Breaking Bad, wynająłem pokój w domu (w piwnicy), który aż krzyczał "tajne laboratorium"!
Większość odczynników zdobyłem zamawiając je na ebayu lub w lab alley. Te najbardziej wątpliwe pochodzą od zagranicznych dostawców chemikaliów, którzy reklamują się na ebayu. PCl5, benzaldehyd i 4-metylo-2,5-dimetoksybenzaldehyd (prekursor 2C-D i DOM (STP)...).

Ale TERAZ, że wiele jest dostępnych za pośrednictwem tej strony, złożyłem 2 zamówienia chemiczne. Pierwsze dotyczyło kilograma metyloaminy HCl z nitrohemis. Nigdy nie dotarło, ale z drugiej strony nie korzystałem z Escrow.

Drugie zamówienie dotyczyło prekursorów 4-mmc, amfetaminy i metamfetaminy. Inny dostawca, którego reputacja została potwierdzona tutaj. Na początku narzekał na szkicową wysyłkę, której ostatnio doświadcza mój kraj. Bardzo chciałem zacząć grać na tych syntezatorach, więc powiedziałem mu, że zrezygnuję z Escrow.

Zamówiłem (raczej małe zamówienie - 5 przedmiotów o łącznej wadze ~4 kg) 19 stycznia. Wyszło dość szybko za pośrednictwem USPS (US Postal Service) i wysłano mi numer śledzenia. Nigdy nie zamawiałem niczego z Europy, a tym bardziej z Polski. Ostatnią aktywność zaobserwowano 31 stycznia. Około 2/7/2023 strona śledzenia zmieniła się na następującą: (patrz załącznik).

Od 2/7/2023 nie nastąpiła żadna zmiana.

Minęło 6 tygodni. Czy jest to typowe dla zamówień Eu do USA?

Czy ktoś jest z USA i zamówił chemikalia z Europy? Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli rozpocząć wątek, który składałby się z tego, jak przebiegały zamówienia dla producentów w różnych krajach, zamawiających od różnych dostawców.
 

Attachments

  • va0hRdKLPZ.JPG
    va0hRdKLPZ.JPG
    75.9 KB · Views: 499

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Może czegoś nie rozumiem... Może wyjaśnisz mi, jak odrzucenie escrow wpływa na szybkość dostawy?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
W USA myślę, że najlepiej zamówić z Kanady. Podzielę się z wami moim kontaktem:
W razie potrzeby sprowadzą dla Ciebie zamówienie z Europy lub Chin i już wyślą je do Twojego miasta w szybszy sposób. O ile mi wiadomo, istnieje prosta usługa celna między USA a Kanadą.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
W rzeczywistości odmówił mi wysyłki z tego powodu.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Odmówił wysyłki do USA z powodu escrow czy po prostu odmówił wysyłki do USA?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cześć, o kim mówisz?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
By ImOutAlso
06 Mar #7
plancklongOdmówił wysyłki do USA z powodu escrow lub po prostu odmówił wysyłki do USA?

Powiedział, że klienci z USA potrzebowali zbyt dużo czasu, aby otrzymać swoje przesyłki, ze względu na obecne wąskie gardło dostaw i że był to sezon wakacyjny. Nie odniosłem wrażenia, by miał problem z escrow, a jedynie z tym, że jego pieniądze zostały zablokowane na tak długo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Dostałem dobre pieniądze za bromek chloro-fenylo-magnezowy :D
 

Suriv01

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 9, 2023
Messages
23
Reaction score
71
Points
18
Deals
16
Możesz zamówić u mnie przez escrow i wysyłam do USA
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Zamieść ogłoszenie zgodnie z zasadami forum BB w dziale BB Market lub Listing i przestań spamować, aby uniknąć bana.
 

Suriv01

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 9, 2023
Messages
23
Reaction score
71
Points
18
Deals
16
Mój błąd, to się więcej nie powtórzy.
 

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Będę szczęśliwy
 

Cajun Gopnik

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
FYI ... zamówiłem trochę podfosforynu sodu z Polski i wyglądało na to, że został zatrzymany na zawsze w urzędzie celnym w Nowym Jorku, ale ostatecznie dotarł bez żadnych problemów.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Mam firmę. Firma pozwala mi otwierać konta z dużymi dostawcami chemikaliów, a także w absurdalnej luce prawnej pozwala mi posiadać i kupować prekursory materiałów wybuchowych i trucizn bez licencji. Mam płatną spedycję pocztową, więc nie ma adresu zamieszkania. Konta dostawców chemikaliów znajdują się w innym kraju europejskim, jest mniej prawdopodobne, że będą zbyt głęboko zaglądać w cokolwiek w innym kraju. Kup za dużo acetonu od krajowego dostawcy, a oni to zgłoszą. Kup za dużo od zagranicznego dostawcy, a oni po prostu "jak tylko to opuści kraj, to już nie nasz problem".

Większość rzeczy kupuję jednak od hobbystów i dostawców "przemysłowych" w kraju. Mój borohydryd jest zamawiany do mojego domu tylko w imieniu mojej firmy, więc mogę ubiegać się o zwrot podatku VAT, i tak wysłaliby go do osoby fizycznej.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
26
Reaction score
15
Points
3
Ten wątek przywołał wspomnienia. Wow, jak wszystko się zmieniło...
 

Johnny_Hammersticks

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Witam wszystkich!

Czy ktoś zamawiał od któregoś z dostawców na rynku z dobrymi wynikami?
 

Brumer.com

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
9
Reaction score
17
Points
3
Cześć wszystkim! 🙌

Jeśli szukasz niezawodnego dostawcy trudnych do znalezienia chemikaliów, Brumer jest właściwym wyborem. Brumer jest niezawodnym dostawcą.
Nitroetan, metyloamina, benzaldehyd, metylopropiofenon, 2-bromo-4-metylopropiofenon, 2-jodo-4-metylopropiofenon są już dostępne. Wysyłka na cały świat! Elastyczne warunki płatności, bezpieczna dostawa. Uwzględniamy życzenia klientów, a nawet oferujemy rabaty!
Dam ci najlepszą ofertę. Napisz do mnie
 
Top