Gdzie jest czerwone phos?

igotbakingsoda

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Czy ktoś może wskazać mi właściwy kierunek dla niektórych czystych czerwonych phos, a także dostaw pse, które również byłyby miłe?
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Użyj PH down. pH Down jest odczynnikiem opartym na fosforze.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Jestem pewien, że to kwas fosforowy, a nie czerwony fosfor.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Zdaję sobie sprawę, ale jeśli celem jest czerwony, biały i niebieski... Dlaczego nie wypróbować hipofosforu (50-100%) i jodu do produkcji HI....?
3. Reakcja jodku potasu z kwasem ortofosforowym, odzyskanie HI(aq) i HI. Chemia fosforu jest złożona. Obserwacje wskazują, że głównymi reakcjami są następujące:

1) KI + H3PO4(aq) + delta temp--> HI(aq)+ KH2PO4
2) KH2PO4 + KI + delta temp--> HI + K2HPO4
3) dodatkowe HI(aq) i HI uzyskuje się podczas odwadniania soli fosforanu potasu i polimeryzacji tego samego podczas reakcji z jodkiem potasu w wysokiej temperaturze - 400+ºC.

Zaletą tej metody jest to, że jest bezpieczna i kontrolowana oraz wykorzystuje nieobserwowane składniki. Proces jest podobny do prostej destylacji i wymaga tylko rodzaju szkła zwykle posiadanego przez tajnego chemika. Dla 10 litrów/dzień HI(aq) metoda ta jest idealna, wymagając jedynie kolby RB o pojemności 22 l i płaszcza grzewczego. Kolba RB 12L-10L / płaszcz grzewczy wytworzy 5 litrów / dzień; kolba RB 5L / płaszcz grzewczy 2,5 litra / dzień itd. Płaszcz grzewczy jest kluczowym elementem w produkcji HI(aq), kąpiele olejowe i piaskowe nie zapewnią wystarczająco wysokiej temperatury. Tweaker może użyć 1-litrowego erlenmeyera z pojedynczą szyjką 24/40 na mieszadle/płycie grzejnej i wyprodukować 300-400 cm3 w ciągu kilku godzin. (Procent odzysku jest funkcją skali. Przy większej skali, więcej HI(aq) zostanie odzyskane mol/mol na KI. 92% odzysku mol/mol w skali 22L i większej, w przeciwieństwie do zaledwie 75% w skali 1L. Dlaczego tak jest, mogę tylko spekulować, ale mimo wszystko jest to prawda).

Teraz, po raz pierwszy na Hive, ta prosta metoda zostanie wyjaśniona krok po kroku.


 
Top