Wikipedia + forum Reddit oparte na chemii

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Chciałbym zobaczyć forum podobne do Wikimedia, gdzie masz artykuły (np. substancja, synteza) i podobnie jak w Wikipedii byłaby sekcja dyskusyjna, ale chciałbym, aby była podobna do reddita (wiele tematów na temat jednego "tematu głównego"). Byłoby miło, gdyby każdy temat mógł mieć własne "tematy podrzędne" (podobnie jak na discordzie, gdy 2 lub więcej osób rozpoczyna nową dyskusję na kanale - coś w rodzaju podkanałów).
Oczywiście tematy mogłyby się wzajemnie odsyłać (artykuły do komentarzy i odwrotnie).
Wyobraź sobie, że wszystkie istotne informacje na temat danej substancji są dostępne w jednym artykule (od prostych rzeczy, takich jak temperatura wrzenia, po różne syntezy, historię, dostawców itp.)

Brzmi trudno, ale większość artykułów można by już skopiować i wkleić. Jestem pewien, że dostępny jest kod chemiczny open source, aby uzyskać wszystkie potrzebne stałe, takie jak temperatury wrzenia itp., więc moglibyśmy wygenerować standardowy sposób opisywania substancji (jeśli taki jeszcze nie istnieje).

Wyobraź sobie! W tej chwili tacy niedorozwoje jak ja spamują to forum nieistotnymi rzeczami, ale w ten sposób tylko istotne rzeczy trafiałyby do artykułów (zniknęlibyśmy w pustce strony 2 i dalej).
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Wiem, co masz na myśli. Ale wszystko zależy od formy dostarczania treści. Używamy XenForo, który ma świetną funkcjonalność. W razie potrzeby znalezienie potrzebnych informacji nie będzie trudne, nawet gdy forum będzie przepełnione informacjami.
 

QuentinTarantolino

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 29, 2021
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Po pierwsze: bardzo podobały mi się pierwsze godziny na tym forum i w końcu się zarejestrowałem. Z niecierpliwością czekam na rozwój tego projektu.

Nie znam XenForo, ponieważ nigdy nie korzystałem z tego oprogramowania. Ale co byście powiedzieli na stworzenie podfor np. dla każdego forum w kategorii "Technologie syntezy i analizy" i nazwanie ich "Writeups". Następnie można przenieść najbardziej wartościowe posty najwyższej jakości do odpowiedniego podforum.

Myślę, że w dłuższej perspektywie skorzystalibyśmy na tej zmianie, ponieważ nawet jeśli funkcja wyszukiwania XenForo jest uważana za naprawdę dobrą, należy pamiętać: Czasami użytkownicy nie chcą wykonywać konkretnego wyszukiwania, ale raczej przeglądać - szukając czegoś interesującego, np. nowej syntezy do wypróbowania.
 
Top