Czy ta synteza 5-MeO-Tryptaminy zadziała?

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
200 ml butanolu dodano do zestawu rbf do chłodnicy zwrotnej z chłodnicą allihna. Dodano 10g NaOH i doprowadzono roztwór do temperatury 80C. Stopniowo dodawano 25 g melatoniny. Po zakończeniu roztwór doprowadzono do 110C i pozostawiono na 3 godziny. Roztwór sprawdzano co 30 minut.
W pewnym momencie roztwór stał się bardzo gęsty i mieszanie ustało. Dodano butanol w celu ponownego rozpuszczenia zawiesiny. Po 3 godzinach roztwór odstawiono z ognia i dodano 80 ml wody i pozostawiono roztwór do mieszania przez 20 minut. Warstwa wody została usunięta. Pozostały butanol został zatężony i stał się bardzo lepki. Dodano alkohol izopropylowy w celu ponownego rozpuszczenia zawiesiny. Mieszaninę rozcieńczono Et2O i umieszczono w zamrażarce na noc. Otrzymano około 22 g żółtawej wolnej zasady 5-MeO-tryptaminy, co stanowi wydajność 88%.
 

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Chciałbym również wiedzieć, dlaczego nikt tutaj nie wspomina o ditionicie sodu, który jest wyraźnie wymieniony jako nieopcjonalny składnik w poniższym artykule
[Artykuł, który widziałem]
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Dithionite jest wymagany jako środek redukujący, a jego funkcją jest niszczenie półproduktu, na pewno można go zastąpić innymi środkami o podobnej sile, ale Dithionite jest zwykle dostępny. Moja najlepsza jak dotąd hydroliza melatoniny została wykonana przy użyciu KOH/MeOH i odkryłem, że po częściowym usunięciu rozpuszczalnika pod lekką próżnią za pomocą konwencjonalnego aparatu, wygodnie się wytrącił, gdy natychmiast usunąłem płaszcz.
 

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Dzięki! Chyba dodam Dithionite do mojej listy zakupów!
Czy mógłbyś szczegółowo opisać, co by się stało, gdybym go nie użył?
Jestem również pewien, że ta reakcja zadziała z NaOH (już go mam), a także z KOH, ale ile NaOH muszę użyć?
I wreszcie, w jaki sposób oddzieliłeś resztki KOH i inne zanieczyszczenia od produktu?
W artykule, który widziałem, napisano, że do oddzielenia wymagany jest niepolarny alkohol o 4-8 węglach po dodaniu wody w celu rozpuszczenia zanieczyszczeń.
Z góry dzięki!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Jest to podstawowa hydroliza, ale produkt ma górną granicę pH, którą może wytrzymać i nie zaleca się jej przekraczania węglany są bezpieczniejsze pod tym względem.
 

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Jeśli to możliwe, czy mógłbyś mi powiedzieć, jakie pH powinienem osiągnąć w tej hydrolizie, aby mój produkt końcowy nie uległ natychmiastowemu rozkładowi?
A także, co by się stało, gdybym nie użył ditionitu, ponieważ inne procedury senthesis, które widziałem, nie wydają się o tym wspominać
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
O ile dobrze pamiętam, pH może przekraczać 11, ale powyżej 12 jest to niepotrzebny kompromis, a wydajność, założę się, spada. To samo z temperaturą, a także z siłą i stężeniem kwasów (moim zdaniem F.B. może pozostać w zamrażarce przez kilka tygodni, może miesięcy, więc nie trzeba za każdym razem freebase chlorowodorku. Wszystko zależy od tego, jakie masz zamiary i czy wykorzystasz całą ilość do wytworzenia tego samego produktu w trzech lub nawet dwóch partiach.
 
Top