William Dampier's 4MMC He Havr

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
William Dampier przedstawił mi następującą syntezę 4MMC. Rozmawialiśmy ze sobą, ale od piątku nie pojawił się, co jest do niego niepodobne. zniknął i nie byłem w stanie poprosić go o radę / pomoc, ponieważ czuję, że coś jest nie tak w tym, co robię. składniki i metoda są podane poniżej. I I get to the stage where I add equal deionized to the DCM and then I added acid until 5ph,, NEXT BIT I WASNT SURE SO I CHECKED THE PH LEVEL OF TOP LEVE AFYER ADDING ACID AND SHAKE WELL THEN DO PH CHECK ON THE WATER ONLY? RÓWNIEŻ KIEDY DODAJĘ KWAS I DOCHODZI DO 5PH, CZY NADAL POTRZĄSAM ECM, 4MMC I DEIRONIZUJĘ?

powiedziano mi, że gdy pH osiągnie 5 ph, 4 mmc zostanie wyrzucone z DCM do wody, ale nie jestem pewien, czy tak się stanie.

OCZEKUJĘ NA KRYSTALIZACJĘ "4MMC WAYER AT THE MOMENT but I DONT KNOW IF THERE ANY 4MMC IN THE WATER for me to. Krystalizuje się, nie jestem pewien, co robić


czy pominąłem jakiś przepis?

SKŁADNIKI I METODA PODANA PRZEZ Williama Dampiera Czy brakuje jakiegoś etapu, takiego jak wstrząs?

William Dampier dał mi następującą syntezę 4MMC. Rozmawialiśmy, ale on zniknął i nie byłem w stanie poprosić go o radę.

Metoda Williama Dampiera:
1. Dodaj 50g100g200g BK do kolby (BK - substancja stała. Należy pracować w rękawiczkach. Użyj lejka do kolby. Do następnych kroków nie zaszkodzi zrobić zdjęcie BK w kolbie. 2. Dodaj dichlormetan (150 ml 300 ml 600 ml min) i mieszaj, aż cały BK się rozpuści. Można wspomóc rozpuszczanie poprzez podgrzanie kolby. Do ogrzewania używamy pojemnika z gorącą wodą, płaszcza grzewczego do kolby lub płyty grzewczej z mieszadłem magnetycznym. Mieszać ręcznie potrząsając kolbą lub mieszając za pomocą mieszadła nad głową lub mieszadła magnetycznego. Nie podgrzewać mieszaniny powyżej 40*C 3. Gdy wszystko się rozpuści, dodać 100 ml 200 ml 400 ml wodnej metyloaminy. Jest to śmierdzący trujący gaz w wodzie, który pachnie jak zepsuta ryba. Można to łatwo zrozumieć po zapachu, ale nie radzę go wdychać. Można to sprawdzić za pomocą papierka wskaźnikowego - woda będzie miała odczyn zasadowy. Dodawaj metyloaminę powoli, aby uniknąć przegrzania. 4. Gdy cała metyloamina zostanie dodana, podgrzej mieszaninę do 35-40*C. Jeśli mieszanina ma już taką temperaturę, wystarczy ją utrzymać. Łącznie dodanie metyloaminy, mieszanie i podgrzewanie powinno zająć 3 godziny. Po tym czasie należy wlać czystą wodę i oddzielić ją od warstwy dichlorometanu. Jeśli warstwa dichlorometanu pachnie jak zepsuta ryba, należy powtórzyć płukanie czystą wodą. 5. Następnie zajmiemy się zakwaszaniem, istnieje kilka sposobów. Dla promocji polecę jedną z moich ulubionych. Trwa dłużej, ale daje dobre rezultaty. Potrzebujemy czystej wody i szkła do krystalizacji. Do przemytej warstwy dichlorometanu dodajemy czystą wodę (nie więcej niż tyle samo, co samego dichlorometanu) i dobrze mieszając, dodajemy kwas solny do pH = 5. Następnie oddzielamy warstwę wodną do szklanego naczynia tak, aby jej grubość wynosiła 1-1,5 cm. Pozostawiamy w temperaturze pokojowej w ciemnym miejscu, bez pokrywki. Nie trzeba mieszać. DCM umieszczamy w zamrażarce. Spodziewamy się krystalizacji
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Cześć
Odpowiem w oczekiwaniu na odpowiedź Williama.
Podczas procesu zakwaszania mierzone jest pH mieszaniny. Jeśli podczas mieszania pH wynosi 5, proces jest zakończony.
Po zakwaszeniu należy oddzielić warstwy. Następnie należy oddzielić warstwę DCM od warstwy wodnej. Uszczelnić warstwę DCM i umieścić ją w zamrażarce. Wlać warstwę wodną do głębokiego naczynia i pozostawić do krystalizacji. W miarę odparowywania wody będą tworzyć się kryształy.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Ma to na celu sprawdzenie, czy 4mmc pozostaje w DCM.
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Cholera, już to odrzuciłem.
Czy lepiej używać DCM niż octanu etylu? W moim kraju o wiele łatwiej jest dostać octan etylu
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Więc można użyć dowolnego z nich i nie ma szczególnej różnicy w jakości produktu lub syntezie?
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Więc nie jest konieczne umieszczanie warstwy DCM z 4 mmc w zamrażarce przed zakwaszeniem?

Co się dzieje, gdy mam różnice w temperaturze. Na przykład pół godziny miałem 35 stopni, innym razem było 37 stopni. Cały czas temperatura w toku.
Czy powinienem zrównoważyć te zmiany temperatury poprzez zmianę czasu reakcji?
(Na przykład skracam czas reakcji, gdy jestem blisko 38 stopni i wydłużam czas reakcji, gdy jestem blisko 35 stopni)?

Dziękuję bardzo. :)
 
Top