Ksylen w kwasowo-zasadowej ekstrakcji amfetaminy

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy ksylen może być użyty zamiast eteru naftowego podczas ekstrakcji amfetaminy na zasadzie kwasowo-zasadowej?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Najprawdopodobniej, ale można go tylko odparować
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Podobnie jak w przypadku doświadczenia z ekstrakcją DMT. Oba są rozpuszczalnikami niepolarnymi. Ale ksylen pozostawia trochę pozostałości i musi zostać odparowany, podczas gdy eter naftowy pozwala zamrozić kryształy, również ksylen ma zapach. Myślę, że dla twojego celu powinieneś wypróbować inny rozpuszczalnik. Większość rozcieńczalników do farb jest w rzeczywistości wytwarzana z eteru naftowego, wystarczy wygooglować składniki każdego z nich.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tak, unikałbym ksylenu i używał benzyny Czy wiesz, że ksylen to dimetylobenzen? Jest, a te metyle nie są trudne do wybicia, a następnie masz radykalne jony metylowe unoszące się wokół, które mogą robić nieoczekiwane rzeczy, takie jak alkilowanie amfetaminy, ale prawdopodobnie nie na azocie, prawdopodobnie na fenylu lub alfa lub beta 2-metylo-amfetamina ktoś? 3-metyl? Parametylo?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Problem polega na tym, że eter nie jest dostępny tam, gdzie jestem i jest oczywiście wysoce lotny. nie widziałem też zbyt wiele alternatywy. ale mam naptha. spróbuję naptha i zobaczę, jak to idzie.

W rzeczywistości próbowałem przeprowadzić ekstrakcję kwasowo-zasadową w mikroskali z ksylenem, ale nie udało mi się wytrącić amfetaminy na końcu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Możesz spróbować z ksylenem, ale nie jestem pewien, czy to zadziała. Na pewno warto wiedzieć o eterze dietylowym, dioksanie, DCM.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Skorzystam z rady Frita Buchnera i wypróbuję benzynę zamiast eteru dietylowego.

czy w przypadku braku kwasu siarkowego, gdy nadejdzie czas na ostatnim etapie wytrącania amfetaminy, można użyć kwasu fosforowego? czy lepszy jest kwas solny? czy może coś innego?

(będę używał amfetaminy, która została wytrącona podczas syntezy przy użyciu kwasu fosforowego, jeśli to ma znaczenie).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nafta jest w porządku, prawie taka sama jak PE. Tak, kwas fosforowy jest w porządku. Kwas solny nie jest w porządku =) Przeczytaj mój temat o solach amfetaminy.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Co należy zrobić, aby uzyskać czystą benzynę? Czy istnieje konkretny produkt naftowy/numer CAS, którego powinienem szukać?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nie wiem, jakie rozpuszczalniki są dostępne w Twojej lokalizacji. Nafta to nafta. Wystarczy poszukać. Wszystkie są w porządku. Im lżejsza frakcja, tym łatwiej ją potem odparować.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jestem w Wielkiej Brytanii. Zakładałem, że na przykład w kupionym w sklepie płynie do zapalniczek będą jakieś zanieczyszczenia i być może będzie potrzebna destylacja frakcyjna.

Z jakiegoś powodu benzyna lakowa jest tutaj nieco nieuchwytna, więc zastanawiałem się, czy zamiast niej nie nadawałoby się coś łatwiej dostępnego, takiego jak rodzaj benzyny lakowej (np. rozpuszczalnik Stoddard, nr CAS: 8052-41-3)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Tak, możesz spróbować.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nawet w przypadku benzyny będziesz chciał ją schłodzić, aby się wytrąciła
I oczywiście, jeśli ma w sobie jakąkolwiek wodę, nie wytrąci się (więc musisz ją zgazować zamiast kwasu solnego) lub możesz odparować naftę. Nie jestem w 100% przekonany co do związku tego wszystkiego z amfetaminą. Nigdy w życiu nie widziałem amfetaminy. To wszystko prawda w odniesieniu do metamfetaminy. Przypuszczam, że będziesz próbował wytrącić siarczan🤔
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy masz na myśli zagazowanie gazem hcl?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zrobiłem to, ale tak jak powiedziałem, amfetamina automatycznie zamienia się w metamfetaminę w mojej głowie, ponieważ nie ma tu amfetaminy. Siarczan jest kwasem Lewisa, a nie chlorowodorkiem
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Na razie będę używał kwasu fosforowego do wytrącania osadu, ponieważ kwas siarkowy jest trudny do zdobycia.

czy mógłbyś wyjaśnić, co miałeś na myśli, mówiąc o kwasie lewisa jako o tym, czego chcę zamiast chlorowodorku? szybko przejrzałem wyszukiwarkę, ale nie mogłem uzyskać nic więcej niż to, że tworzy addukt lewisa. (wciąż bardzo noob w chemii).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zamiast próbować to wyjaśnić, przedstawię to wizualnie.
5UxV9cuMJa


BWbNnThU2G


HZoPrRUTcV


CJ7FouhbVG

Qf4XJh0m7l

C86p9BPZkI
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Dziękuję.

Mam już jasność co do tego, czym jest kwas/zasada Lewisa, ale w kontekście wytrącania amfetaminy pod koniec ekstrakcji kwasowo-zasadowej, jakiego kwasu najlepiej byłoby użyć zamiast chlorowodorowego?

przepraszam, jeśli coś przeoczyłem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Domyślam się, że brakuje ci wcześniejszej sztuki, wcześniejszej pracy lub... standardów branżowych. Wcale ich nie brakuje. Ale tak ci się wydaje. 9/10, ludzie robią coś w określony sposób z jakiegoś powodu. Często jest to wiedza lub doświadczenie. Nie zawsze, ale często. Jest powód, dla którego amfetamina jest siarczanem. Nie wiem, co to jest, ale około 6 tygodni temu był wątek, w którym ktoś pytał, dlaczego amfetamina jest najczęściej siarczanem. Może to być co najmniej kilka soli kwasowych, ale siarczan jest głównym powodem, którego albo nie sprawdziłem, albo zapomniałem
 
Top