Różnica w wydajności między chlorem a jodem?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Czy ktoś może powiedzieć o różnicy w wydajności między 2 chloro 4 metylopropiofenonem a 2 jodo 4 metylopropiofenonem?

Może przez inne zmiany w reakcji?
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
2-jodo-4-metylopropiofenon jest lepszą grupą odchodzącą, ale trudniej jest go umieścić na węglu. 2-chloro-4-metylopropiofenon jest łatwiejszy do uzyskania na węglu, ale jest gorszą grupą opuszczającą. 2-bromo-4-metylopropiofenon jest w sam raz. Próbujesz zrobić 4-MMC lub 4-MEC?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Ostatecznie próbuję stworzyć 4 mmc, ale także użyć prekursorów, których nie ma na żadnej liście.

2b4m znajduje się na takiej liście, nawet jeśli jest ona bardzo nieegzekwowana. Z technicznego punktu widzenia nadal nie można go posiadać.

2i4m i 2c4m nie mają tego samego problemu. Dlatego pytam o ich wydajność i wszelkie różnice.

Imo, zachowanie jak największej ostrożności prawnej jest najważniejsze, następnie bezpieczeństwo fizyczne, a następnie czystość związków.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Krótka odpowiedź na pytanie OP: W przypadku 2 chloro 4 metylopropiofenonu (2c4m) wymagane są pewne zmiany w reakcji.

Z mojego doświadczenia w adaptacji chińskiego patentu WO2017211129A1 dla mefedronu z 2c4m jako półproduktem, minęło trochę czasu, zanim osiągnąłem ponad 70% wydajność mefedronu z 2c4m.

W patencie stwierdzono, że uzyskuje się 40% wydajności z wodnym roztworem metyloaminy, jednak należy pamiętać, że patent dotyczy niepodstawionego metkatynonu. W przypadku mefedronu, z wodnym roztworem metyloaminy, nigdy nie uzyskałem wydajności większej niż 30%. Zwiększając temperaturę lub czas reakcji, możemy uzyskać tylko więcej produktu zanieczyszczonego izomefedronem.

Aby uzyskać ponad 70% wydajność mefedronu z 2c4m, musimy przygotować roztwór metyloaminy w jednym z odpowiednich bezwodnych rozpuszczalników, jak wyjaśniono tutaj:

Dla tej konkretnej reakcji wszystkie te roztwory metyloaminy działały dobrze: 10-20% w benzenie, 10-20% w toluenie, 10% w DCM, 10% w NMP.

Nigdy nie próbowałem roztworów metyloaminy w metanolu lub IPA, ponieważ w literaturze stwierdzono, że należy unikać rozpuszczalników alkoholowych w reakcji metyloaminowania. Byłoby jednak interesujące zobaczyć, co się stanie.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Można spróbować zastąpić chlor jodem. O ile pamiętam, reakcję przeprowadza się w acetonie.
 
View previous replies…

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Dzięki za podpowiedź, to naprawdę ma sens. Spróbuję przereagować mój 2c4m z KI w acetonie
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Być może jodek sodu będzie lepszy, wszystko zależy od dobrej rozpuszczalności jodku w acetonie i niskiej rozpuszczalności chlorku w acetonie. W każdym razie, jeśli przeprowadzisz reakcję wymiany, będzie bardzo interesujące zobaczyć twoją pracę.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Dzięki, mam trochę jodku sodu i na pewno go wypróbuję, jak tylko będę w laboratorium, co najprawdopodobniej nastąpi dopiero w połowie lipca. I tak będę informował o postępach.
 
Top