1-nitropropan

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Bună ziua, băieți,
Am un produs care conține 1-nitropropan și nitroetan împreună cu DCM.
Prietenul meu chimist părea mai încântat de nitropropan, dar sunt confuz, deoarece nu l-am văzut niciodată utilizat în sinteze pentru fenetilamine (care este ceea ce mă interesează în primul rând - ca și prietenul meu)
Ceva idei? Îl confundă cu 1-nitropropene? Nu știu, mă îndoiesc, își cunoaște meseria și este un colaborator important pe aici....
 

Kirolos.a.wassef

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 15, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Am o întrebare. Pot utiliza anilină în loc de n butil amină în sinteza PN2P din nitroehane și benzaldehidă?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Nu am nicio idee despre asta - aș sugera să discutați cu bunul și vechiul dvs. prieten, dl GPT!

Știu că acetatul de amoniu funcționează bine și este ușor de obținut (cel puțin acolo unde mă aflu eu - am cumpărat din greșeală un KILO de chestii pe care mă îndoiesc că le voi folosi vreodată pe toate!!)

Sincer, am renunțat la acest subiect, după ce am distilat produsul și mi-am dat seama că, după BP, era în esență doar DCM și Nitroethane....

De asemenea, mi-am pierdut practic dorința de a face amfetamină, deoarece sunt conștient că sunt un dependent turbat - opiaceele și Benzo sunt în afara cărților și TBH, de fiecare dată când am folosit o amfetamină non-psihedelică, același lucru s-a întâmplat - nu am dormit până când nu a dispărut totul!

În esență, am devenit conștient de faptul că probabil am ADHD cu puțin timp înainte de a veni cu ideea de a face amfetamină, dar tbf eu chiar nu cred că am suficient control pentru a folosi medical oricum.

Am decis să păstrez nitroetanul pe care îl am pentru când voi avea 3,4,5-tmoba cu care intenționez să fac scalină.
Mai întâi mescalină, apoi escalină, proscalină etc. etc., folosind aldehidele pe care le achiziționez pentru a produce o serie de triptamine și aplicându-le pe scheletul scalinei.
Atunci și numai atunci, probabil că mă voi plictisi și voi încerca să fac TMA.

Totuși, mai este mult până atunci, deoarece nu am nici măcar 3,4,5-tmoba - tot ce am în momentul de față este 2,5-DMOBA și, sincer, amfetamina precursorului 2c NU pare distractivă din descrierea lui Shulgin!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Este o idee foarte proastă. GPT chat vă va induce în eroare cu privire la chimie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Din câte știu eu, nitropropanul nu este utilizat în sinteze clandestine.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Aceasta este povestea mea inutilă despre modul în care atac aceste puzzle-uri moleculare!

Serios vorbind, cantitatea de lucruri pe care le poți învăța într-un an este nebunească.

A trecut un an de când am citit prima dată o parte din cartea lui Strike și nici măcar nu-i știu numele!
Cel mai probabil se numește Practical MDMA synthesis sau ceva similar.
Copiei digi pe care o am îi lipsește coperta și este salvată ca sinteză totală II, deci ar putea fi un amestec al numelui cărții despre LSD pe care a scris-o (care, în opinia mea, este total INpractică, dar hei ho) - uite care este ideea, a trecut aproximativ 1 an de când am aflat ce naiba înseamnă "reflux"!

În acest timp; în timp ce în sevraj Benzo am învățat O mulțime și cu siguranță suficient pentru a produce unele cristale EXCELENTE alb strălucitor de n,n-DMT prin animația reductivă a triptaminei și să fiu foarte sincer - a fost atât de BITCH pentru a cristaliza prima dată că, evident, am luat pauze de somn la un moment nepotrivit.
A doua încercare, rezultatul a fost similar, dar intrarea a fost mai mică de jumătate din ceea ce am pus înainte - deși a rămas ca cristale albe strălucitoare de data aceasta, în loc să devină roșii la expunerea la aer.

Mi-am dat seama că, după ce mi-am propus să fac DET, nu DMT - ceva ce nu am încercat încă, dar dacă nu înțelegeam pe deplin procesul, nu eram dispus să încerc nimic altceva decât ceea ce puteam citi din surse de primă mână - așa că am început cu DMT pentru că există mult mai multe sintetizatoare publicate!

Oricum, după ce m-am uitat la structurile reale și am devenit interesat de Pihkal, mi-am dat seama că structurile tind să fie mai simple - am observat, de asemenea, că par să cristalizeze mai ușor.

Oricum, vorbesc fără niciun motiv real, dar hei ho. Este ceea ce fac eu!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Aceasta este povestea mea inutilă despre modul în care abordez aceste puzzle-uri moleculare!

Serios vorbind, cantitatea de lucruri pe care le poți învăța într-un an este nebunească.

A trecut un an de când am citit prima dată o parte din cartea lui Strike și nici măcar nu-i știu numele!
Cel mai probabil se numește Practical MDMA synthesis sau ceva similar.
Copiei digi pe care o am îi lipsește coperta și este salvată ca sinteză totală II, deci ar putea fi un amestec al numelui celei despre LSD pe care a scris-o (care, în opinia mea, este total INpractică, dar hei ho) - uite care este ideea, a trecut aproximativ 1 an de când am aflat ce naiba însemna "reflux"!

În acest timp; în timp ce în sevraj Benzo am învățat O mulțime și cu siguranță suficient pentru a produce unele cristale EXCELENTE alb strălucitor de n,n-DMT prin animația reductivă a triptaminei și să fiu foarte sincer - a fost atât de BITCH pentru a cristaliza prima dată că, evident, am luat pauze de somn la un moment nepotrivit.
A doua încercare, rezultatul a fost similar, dar intrarea a fost mai mică de jumătate din ceea ce am pus înainte - deși a rămas ca cristale albe strălucitoare de data aceasta, în loc să devină roșii la expunerea la aer.

Mi-am dat seama că, după ce mi-am propus să fac DET, nu DMT - ceva ce nu am încercat încă, dar dacă nu înțelegeam pe deplin procesul, nu eram dispus să încerc nimic altceva decât ceea ce puteam citi din surse de primă mână - așa că am început cu DMT pentru că există mult mai multe sintetizatoare publicate!

Oricum, după ce m-am uitat la structurile reale și am devenit interesat de Pihkal, mi-am dat seama că structurile tind să fie mai simple - am observat, de asemenea, că par să cristalizeze mai ușor.

Oricum, vorbesc fără niciun motiv real, dar hei ho. Este ceea ce fac eu!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oops. Postare dublă.
Da, acest lucru poate fi probabil șters, deoarece atunci când am distilat produsul cu 1-nitropropene, nu pare să fi existat o cantitate semnificativă.
m-a derutat când cineva pe care îl cunosc și care produce substanțe psihedelice a spus că vrea ceva....
Am fost confuz cu privire la ce pentru....Știu că a lucrat la niște benzofurani, dar în afară de asta F știe!
Nu sunt ceva ce m-am uitat cu adevărat în încă
 
Top