2-(4-bromo-2,5-dimetoxifenil)-3-metilmorfolină (2c-b Fenmetrazin)

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Băieți, cu ceva timp în urmă, am observat o substanță numită fenmetrazină, care nu este acoperită de NpSG germană din cauza inelului său de morfolină. Cu toate acestea, Phenmetrazina în sine este listată în BtMG germană și este, prin urmare, interzisă. Cu toate acestea, orice modificare a moleculei ar trebui, în teorie, să o facă din nou legală.

M-am gândit dacă un analog 2C-B bazat pe fenmetrazină ar putea funcționa. Să numim inelul aromatic din structura 2C-B "elementul structural A." S-a constatat că configurația cu o grupă metoxi în a doua și a cincea poziție a inelului și un atom de brom în a patra poziție a inelului pe elementul structural A conduce la efectele psihedelice specifice observate în 2C-B. De exemplu: 2C-B, DOB, bk-2C-B... Deci, teoretic, acest lucru ar trebui să se aplice și derivaților fenmetrazinei

6XZKWEarqi


Ce părere aveți despre această idee? Ar putea funcționa? Eu cred că da. Această substanță ar putea fi ceva mai puțin puternică, dar ar putea avea totuși o ușoară componentă psihedelică.
 
Top