2-Oxo-PCE are cineva informații cu privire la sinteza sa?

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
2-Oxo-PCE (cunoscut și sub denumirea de N-etildescloroketamină, eticiclidonă și O-PCE) este un anestezic disociativ din clasa arilciclohexilaminelor, strâns înrudit cu deschloroketamina și eticiclidina, care a fost vândut online ca drog de design

A4eTxSnroj



A studiat cineva sinteza sa sau a sintetizat-o?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Da, am mai sintetizat-o. Durere în fundul meu nenorocit este ceea ce a fost. Am început pentru clorura de ciclopentil, am făcut gringardul, am reacționat cu benzaldehida, am oxidat-o la cetonă cu dicromat de sodiu, am bromat-o cu brom elementar, am agitat cu exces de KOH timp de 2 zile pentru a forma alcoolul, am adăugat etilamină cu seives pentru a elimina apa, apoi am încălzit-o la microunde în decan, am format sarea, m-am drogat din ea și mi-am dorit să fi cumpărat o pungă de ket în loc să pierd 3 săptămâni. A trebuit să fac aproape fiecare reacție de două ori pentru că a eșuat prima dată. Asta s-a întâmplat cu ani în urmă. Poate că sunt mai bun la chimie acum, dar încă o urăsc
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Imaginația mea privind analiza retrosintetică ar trebui să conțină și versiunea mai modernă pentru care sunt destul de sigur că se poate obține 1-NO2-1-Ph-ciclohexa-2-one. Apoi se reduce nitro la amino și se folosește un agent de etilare (nu haloetan) mai degrabă sulfat de dietil și KOH a.q. unde trebuie avut grijă să nu se obțină amina terțiară. Din câte am observat pe piața precursorilor există și derivatul cu OH în loc de NO2 și cel cu funcție alchenă în loc de OH. Nu m-am ambiționat niciodată să realizez o astfel de sinteză prin grignardul ciclopentanic clasic, motivul fiind evident.
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Bună ziua, sper că acest lucru vă găsește bine, eu recomand în loc de a începe de la foarte beggining, de ce nu out sursa jumătate din pașii în China!!! id spune căutați un produs chimic numit 2-fenilciclohexanonă, dacă puteți atunci id reccomend cumpărare ca youull fi 2 pași distanță de nedck. Puteți allwasy face acest lucru prin grignards, dar din nou, vă rugăm să doar-l cumpere lol. Mai întâi ar trebui să dizolvați 2-fenilciclohexanona într-un amestec 50/50 de acetat de etil și dcm și să începeți să o încălziți. Apoi, turnați o suspensie de 2 mol echiv. de CuBr2 și refluxați timp de câteva ore. Acum îndepărtați solventul folosind un rotovap sau lăsați-l lângă un ventilator pentru o vreme și reduceți-l până la obținerea unei pulberi uscate, efectuați o recristalizare simplă pentru bromo cetonă, însă ATENȚIE! ACESTA ESTE UN LACHRAMATOR!. După ce noile cristale au crescut, este timpul pentru partea distractivă. Dizolvați 100 de grame (0,348 mol) de bromocetonă în 300 cc de N-metilpiriodină ca solvent. Se adaugă 132 ml (1,74 mol) de metilamină apoasă 40% și se lasă la agitat timp de 24 de ore. În final, se toarnă numeroase porții de toluen în amestecul de reacție și se amestecă. Colectați fazele organice și sărați produsul final. Cea mai bună parte este că din acest procedeu se pot obține cât de multe ketalogiuri diferite doriți, aveți grijă și nu faceți acest lucru decât dacă știți ce faceți. NMP este foarte toxic, alfa-BromoKetona vă va face să plângeți dacă obțineți mai puțin de un miligram pe mâini și vă spălați pe față, credeți-mă din experiență când spun că doare
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Acesta este un comentariu mai relevant care este pe aceeași linie cu ceea ce am încercat să spun
 

12580

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 8, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
G9zMmOeluo

Cum pot face acest lucru?
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Am aflat asta la școală
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Da, puteți cumpăra precursori mai disponibili din China și sunt sigur că este mult mai ușor. Nu am încercat să o produc la nicio scară și am făcut-o doar pentru că îmi plac disociativele. Am conceput singur o mare parte din procedură. Cred că este mai frecvent să se utilizeze nitrilul în loc de benzaledhida, dar am făcut totul cu substanțe chimice pe care le dețineam deja.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Cred că sunt blestemat să fac să reacționeze reacția de legătură carbon carbon de fiecare dată când nu îndrăznesc să îi pronunț numele
 
Top