2-feniletilamina din efedrină

skygus

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, am o grămadă de efedrină în mână. Am început să învăț despre sinteza metamfetaminelor urmând un ghid. Ghidul spune în esență că primul pas este de a transforma efedrina în 2-feniletilamină, dar nu văd nimic de genul acesta pe forum.
Este punctul meu de plecare greșit?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
NU FACEȚI ASTA. Acesta este un pas în direcția greșită. Puteți cumpăra 2-feniletilamină de la GNC sau de la orice alt magazin naturist la kilogram. Ce este această hârtie de care vorbiți? Nu există o materie primă mai bună decât efedrina (poate pseudoefedrina), deoarece este deja chirală și enantiomerul corect. Nu are nimic în plus și nu îi lipsește nimic
 

gustaf

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Poate cineva să împărtășească un videoclip sau un ghid cu efedrină? Văd o grămadă de videoclipuri cu alte precursoare, dar nu eph
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Sunt aceleași reacții. Unele dintre ele. Există un videoclip care spune în mod specific efedrină este acidul hidrodic (iod) și fosforul, dar Leukart, mesteacăn și Al / HG ( amalgam de aluminiu și mercur). Toate funcționează pe efedrină. Ar trebui să existe și o cale cu metilamină și un catalizator. De asemenea, și altele
 
Top