3-CMC într-un reactor de 100L, care este calea cea mai eficientă și/sau cea mai ușoară?

bubbler

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Bună ziua,

Dacă vreau să fac 3-CMC într-un reactor de 100L cu sistem de răcire/încălzire, ce sinteză este cea mai bună pentru această scară? Și trebuie să aleg între reacție ușoară SAU ieftină sau există o cale de mijloc pentru a obține un pic din ambele?

Care ar fi raportul chimicalelor pentru a rula reactorul la capacitate maximă într-un singur lot?

Mulțumesc
 
  • Like
Reactions: $!$

bubbler

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
M-aș bucura dacă cei mai vechi membri ai forumului mi-ar da și mie câteva sugestii =) Am văzut că @William Dampier a dat câteva indicații privind reacțiile cmc, @G.Patton de asemenea. L-am văzut și pe @The-Hive în unele discuții. =) Sper să începem discuția.

Am citit subiectele în care se discută despre loturile de 100 g de 3 cmc, dar acum aș dori să primesc câteva indicații pentru a face acest lucru și într-un reactor într-un mod mai profesionist.
 
  • Like
Reactions: $!$

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună ziua, cel mai bun mod de la 3'-cloro-2-bromopropiofenonă, substituție directă nucleofilă, similar ca și cu 4-mmc. Ați obținut 3-cmc prin lot la scară mică?
 

bubbler

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Când vine vorba de solvent, cred că aș prefera DCM datorită accesului ușor, dacă nu spuneți altceva?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Există o mulțime de metode diferite, este vorba de ceea ce vă convine cel mai bine și de substanțele chimice pe care le puteți obține @Netflix face un lot de 100 g cu 300 ml DCM în stilul shake and bake sau acetat de etil în loc de DCM timp de reacție mai scurt
 
  • Like
Reactions: $!$
View previous replies…

bubbler

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Mulțumesc pentru răspuns, să începem discuția =)

"Există o mulțime de metode diferite, este ceea ce vă potrivește cel mai bine" de aceea am venit aici pentru a încerca să dau seama împreună ce mi s-ar potrivi cel mai bine în această scară de lot, așa că aș fi super apreciativ cu mai multe idei și contribuții cu privire la acest lucru.. Cred că va trebui să discut sau cel puțin să înțeleg avantajele și dezavantajele diferitelor căi de reacție înainte de a decide ce ar fi potrivit pentru mine.

Deci DCM în comparație cu ce durează mai mult? Am văzut o mulțime de informații împrăștiate cu privire la CMC, așa că acum voi încerca să adun totul în acest tread.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Urmați @Netflix care este cea mai ușoară metodă. Puteți să vă uitați cu toții la secțiunea Întrebări și răspunsuri unde veți găsi mult mai multe informații
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
83
Points
28
https://www.kryminalki.pl/artykul/17099,policjanci-zlikwidowali-domowe-laboratorium-do-produkcji-klefedronu-przejeto-ponad-200-kg-narkotyku-wideo
 
Top