3-CMC Synth pentru începători

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Bună ziua tuturor! Aș dori să sintetizez 3-cmc pentru uz personal. Am devenit destul de îndrăgostit de el, dar nu-l mai pot obține (fraudă constantă / înlocuitori slabi). Am puțină experiență în domeniul chimiei organice, cum ar fi extracțiile simple acid-bază, etc. Am cercetat acest forum și există mai multe mesaje cu privire la acest sintetizator, dar nu am putut găsi o scriere solidă, Doar fire moarte și link-uri către alte mesaje care nu erau ușor de urmărit pentru un newb ca mine.


Iată reactivii pe care i-am acumulat până acum pentru proiectul meu:
2-Bromo-3'-cloropropiofenonă (formă lichidă)
Diclormetan
Acetonă
Metilamină
HCL 32%

Poate cineva să mă îndrume către o scriere bună sau, eventual, către un videoclip?

De asemenea, anticipez că voi face greșeli prima sau a doua oară când voi trece prin acest proces. Deci, pentru a nu-mi irosi reactivii pe măsură ce exersez, care sunt cantitățile minime bune cu care să încep, în special cu 2b3c? Pot începe de la 5 sau 10 ml? Apoi să ajustez restul prin intermediul greutății molare?

Mulțumesc anticipat!!!
 

Goku

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
8
cu dcm u dont do it
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Reacționează 2b3c cu DCM? Acesta este motivul pentru care DCM nu ar trebui utilizat? Este toluenul un solvent mai bun? Dacă nu Toluen, ce alt solvent ar trebui utilizat?
 

Goku

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
8
u utilizați 2 solvați pentru a o face
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Care sunt cei doi solvenți? Este vorba despre cloroform, acetat de etil sau metanol?
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Nu există nicio explicație clară privind conversia 2b3c pe acest forum, iv căutat prin al, dar singurul lucru scris este că este aceeași conversie ca 2b4m.. 🤷🏻‍♂️
 

Goku

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
8
nu este la fel făcut u va vedea este bulshit
 

itcantbereal

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Sincer curios, care este farmecul 3cmc? Am căutat 4mmc real în Europa în acest an (anul trecut nu a fost o problemă) și am găsit doar 3cmc, care este un compus destul de urât în toate loturile diferite pe care le-am încercat. Ce îmi scapă în ceea ce privește atractivitatea acestuia?
 

Goku

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
8
3cmc este încă legal în nederland și este o mulțime în toată europa 4mmc este mult mai greu de găsit
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Îmi place doar În cantități foarte mici de microdozare. ~30mg. Este strâns legat de un antidepresiv popular Wellbutrin. Nu cred că este o substanță bună pentru a te droga serios.
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Ei bine, conform altor surse, DMSO ar fi un solvent bun de utilizat. Îl voi încerca și voi raporta.
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Care 2 solvenți?
Poate cineva să împărtășească acest lucru ''top secret'' al solvenților
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
deci, experiența mea este,
100g 2b3c
300dcm
200metilamină40% aqua
3 ore de agitare
Eu folosesc un pahar sigilat de 1,8l, pun folie între capac și pahar ca să nu miroasă sau să nu iasă gaze.
După ce reacția a avut loc
Se spală de 2 ori cu apă dest.
1 dată se extrage faza apoasă cu dcm
se pune în rm,
se adaugă aceeași cantitate de apă proaspătă în rm
se pune pe agitator magnetic
acidificaction picătură cu picătură până la ph6, aproximativ 50-55ml HCI,
după care se ia stratul de apă, se evaporă, se lasă să se cristalizeze, durează ceva timp
opt. rotovap până dispare 50% din apă, apoi picătură de aer


etilacetat este posibil, durează doar 20 min, nu este necesară încălzirea, restul aceeași prosedură ca la dcm
 

Attachments

  • cMbRZ4TOW8.jpg
    cMbRZ4TOW8.jpg
    3.3 MB · Views: 180
  • Z7EfgPN8z4.jpg
    Z7EfgPN8z4.jpg
    1.7 MB · Views: 183
  • dcTshxA7g6.jpg
    dcTshxA7g6.jpg
    3.5 MB · Views: 164
  • OIkTmH26ls.jpg
    OIkTmH26ls.jpg
    3.6 MB · Views: 173

acidtobase125

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 1, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua, mă bucur foarte mult că vă împărtășiți experiența Am câteva întrebări

Care este eficiența acestei metode ?

Este posibil să o transferați în butoaie de plastic pentru a scala până la kilograme de produs finit, dacă da, cum să o faceți ?

Pentru ajutorul primit, voi fi fericit să vă rambursez când totul la mine începe salutări
 
View previous replies…

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
el spune că obține 200 g din 1 l 2b3ch, ceea ce reprezintă un procent foarte scăzut.
În Polonia se produceau tone și cineva spunea că aveți nevoie de 2 solvenți pentru un randament excelent de peste 70%.
butoaiele de plastic pot fi umplute cu maximum 2/3 din volumul de 100 l butoaiele pot fi făcute până la câteva kg și timpul de cristalizare la scară largă este de câteva săptămâni
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
pentru a obține un cristal ca sticla, trebuie să-l spălați foarte bine
 

Attachments

  • dIt8GnOmMT.jpg
    dIt8GnOmMT.jpg
    727.9 KB · Views: 151

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Lol, această imagine este 3cmc a Indiei.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
1 litru înseamnă 1,5 kg, dar nu știu despre 2 solvenți, 100 g = 20 g cristale, da, este foarte scăzut și frustrant, dar dacă citiți forumul, toată lumea spune că este ușor, la fel ca 4-mmc, dar nu am văzut niciodată ca cineva să explice cu adevărat cum obține produsul final.
 
Top