HCL de cocaină de 3 poturi cu randament ridicat din precursor chinez?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Sinteza

Unul dintre numeroasele exemple ale produsului

Aceasta este în prezent o idee nouă în mintea mea, dar raportul precursori / randament pare să fie mult mai eficient decât cel al tehnologiei anterioare. Nu am citit acest lucru în ultima vreme, dar îmi amintesc că m-am gândit că aș putea elimina procesul continuu prin schimbarea acestuia pentru un proces pe loturi și îmi amintesc că am cercetat și -40 ° C a fost intervalul inferior al gheții uscate
Vreau doar să deschid un dialog pe această temă și să o discut cu dumneavoastră 🧑‍🔬
 

Edwganz

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Este posibil să fiți pe drumul cel bun, dar puteți explica mai bine ce doriți să realizați? Să sintetizați cocaină?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Evident, nu eu. Cineva cu cunoștințele și echipamentele necesare pentru a face așa ceva ar spune că sintetizarea costă la fel de mult ca și cumpărarea de pe stradă. Pentru un amator obișnuit, ar costa de 20 de ori mai mult pentru a ajunge în acest punct al sintezei unui alcaloid tropan. Îngrijorarea prietenilor mei se referă mai ales la primirea prin poștă 📬
 

Edwganz

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Mișto mișto. Sunt de acord - ar costa foarte mult de sintetizat și până în 2019 nu a fost nici măcar posibil. Mi-aș dori să îl pot ajuta pe prietenul dvs. cu preocuparea sa. Doar o idee de unde să începi: ce spune fișa MSDS despre substanța chimică? De asemenea, expeditorul de la Alibaba ar trebui să aibă alți clienți și recenzii. Experiența mea a fost că ei știu destul de bine care sunt riscurile, deoarece achiziția are o anumită protecție și le-ar putea face rău. Dacă spun că nu sunt probleme atunci e bine.

Acestea fiind spuse, nu ar fi mișto să sintetizezi cocaina într-un gândac de drojdie? Biosinteză, dar este același produs final. Asta e ceea ce fac oamenii mei. În curând va fi o realitate și va fi viabil din punct de vedere comercial.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Fișa cu date de securitate spune că este destul de urât și că este nevoie de un întreg costum de protecție pentru a lucra cu el. Nu cred că chinezii sunt prea preocupați de legislația SUA. Acestea sunt corporații, iar acuzarea unui cetățean chinez de o infracțiune americană ar fi inutilă dacă acesta nu poate fi extrădat. Aceste uzine chimice oferă o mulțime de precursori direcți, dar nu au nicio recenzie din partea americanilor în mod special. Recent am văzut câteva articole despre niște oameni de știință care au modificat prin CRISPR o plantă de tutun australiană pentru a biosintetiza cocaină. Dacă dispuneți de astfel de cunoștințe și echipamente, ați putea face ca chinezii și pur și simplu să încălcați brevetul 🤔🤷
 

Edwganz

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Substanță chimică urâtă? Costum Hazmat? Dang, ce face "prietenul" tău? Nu răspunde he he. Sună uimitor. Deci, doar pentru că este urât nu înseamnă că ar cauza o problemă. Este responsabilitatea vânzătorului să respecte cerințele privind ambalarea. Trebuie să existe o mulțime de încredere față de ei pentru a se conforma, sau ceea ce îmi imaginez că chinezii ar face este pur și simplu eticheta ca ceva diferit și spune "Nu vă faceți griji nu vă faceți griji". Faptul că nu există recenzii americane îmi spune că nici măcar nu au prieteni acolo pentru a crea o recenzie falsă. Sună ca un nu merge amigo îmi pare rău să o spun. Orice alți furnizori cu recenzii? Poate că nu, ceea ce este o confirmare sigură.


Total de acord cu asta mon ami. Asta e ceea ce facem, numai că nu există brevete și nici nu ar putea fi pe o genă care apare în mod natural ca asta. Dacă ar putea exista, ați dori să fiți cel care solicită brevetul și să încercați să îl aplicați? O glumă amuzantă. Ha ha.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Am fost cultivator de ciuperci cu ani în urmă și am citit despre brevete. Sunteți dezinformat. Un copy paste pentru dvs;
e United States Patent and Trademark Office (USPTO) eliberează brevete de plante pentru plante noi și distincte reproduse asexuat și brevete de utilitate pentru invenții eligibile legate de brevete, inclusiv gene, trăsături, metode și părți de plante. 25 august 2021
4bxYm9Kt3k

https://www.uspto.gov ' politica în materie de brevete

Protecția plantelor și a soiurilor de plante | USPTO

 

Edwganz

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
PVP. Sunt complet la curent și îmi amintesc când au creat distincția încercând să adapteze brevetele de inginerie la biologie. Înainte de aceasta a fost cazul Taq polimerazei care, după ce a fost vândută pentru 10 milioane de euro, a fost declarată nebrevetabilă deoarece era o genă naturală. Deși o plantă modificată genetic poate fi brevetată, protecția acoperă munca depusă, în esență calitățile unice ale genomului. Nicio genă care apare în mod natural nu poate fi brevetată pentru că, de fapt, apare în mod natural. Acestea fiind spuse, presupun că sunteți un cetățean al SUA care respectă legea. Eu nu sunt. Jurisdicție MFers! Se pare că în curând voi cultiva niște cocabacco. Dacă îl putem încărca cu THC și gene peyote ar fi perfect. Ești de acord? Cum i-am spune? Eu votez pentru maricocabaccoyote.

Ar fi tare totuși să încercăm să brevetăm un organism care produce cocaină. Nicio problemă.
 
Last edited:
Top