Question 4′-Metilpropiofenonă $$$

cheminoob

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 20, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Acum câteva zile, am achiziționat 100 ml de 4′-Metilpropiofenonă pentru aproximativ 100 de dolari. Cu toate acestea, astăzi, am aflat de la un prieten că prețul pentru 1 litru de 4′-Metilpropiofenonă în Rusia este de aproximativ 210 $. Sunt curios să aflu de la experți de ce există o diferență de preț atât de semnificativă.
 

Attachments

  • 7HinDVMCX6.png
    7HinDVMCX6.png
    4.9 MB · Views: 109
  • h8RfJQoa2q.png
    h8RfJQoa2q.png
    5.5 MB · Views: 256

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Cred că există un astfel de preț pentru un vrac. Cu toate acestea, ați cumpărat pentru un preț extrem de ridicat. 100 ml pentru 100$ - sună ca o glumă. Există anunțuri cu prețuri de 50-80$/L pe BB Forum.
 

cheminoob

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 20, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Vă mulțumim pentru observațiile dumneavoastră.
Apreciez acest lucru. Acum, sunt curios în legătură cu altceva. Calitatea 4′-Metilpropiofenonei din Germania și China are un impact semnificativ asupra rezultatului final?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Am îndoieli că există diferențe semnificative. Cu toate acestea, întotdeauna vă puteți purifica precursorii singuri fără probleme.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Am verificat-o pe aceasta astăzi, mă întreb dacă gradul tehnic este suficient de bun?
Aveți o clădire a companiei la care să o livrați? deoarece furnizorii oficiali par a fi pretențioși..
 

cheminoob

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 20, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Am cumpărat de la nu vânzător oficial și nimeni nu a cerut ceva.

EpWnxvY4NA
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Sticla dvs. de 100 ml provine de la Sigma-Aldrich, unul dintre cei mai scumpi furnizori de produse chimice din lume. Ei se ocupă în principal de cercetătorii universitari care cheltuiesc banii altcuiva. De asemenea, vine cu documentație și reputație, pentru care plătiți. Nu există niciun motiv pentru care China nu ar putea produce o calitate similară a unui compus atât de simplu la 1/10 sau mai puțin din preț. De multe ori, pentru scopurile noastre, nu există o mare diferență de calitate între grade.
 
Top