4-MMC este foarte iritant pentru cavitatea nazală în timpul utilizării! Este foarte inconfortabil!

4mmcyyds

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
4-MMC este foarte iritant pentru cavitatea nazală în timpul utilizării! Este foarte inconfortabil! Este aceasta o caracteristică 4-MMC? Nu se poate schimba?
 

4mmcyyds

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
4-MMC funcționează excelent! Cu toate acestea, cavitatea nazală este prea iritantă în timpul utilizării nazale și este foarte inconfortabil! 4-Este MMC atât de iritant pentru cavitatea nazală?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
4-MMC pur nu ar trebui să irite foarte mult, dar dacă în substanță rămâne bromocetonă nereacționată, care este un lacrimator puternic, atunci mucoasa nazală va arde.
Vă sfătuiesc să utilizați substanțe curate, iar mucoasa nazală trebuie spălată constant cu apă sărată în timpul utilizării.
 

4mmcyyds

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Clorhidratul de 4-MMC pur va provoca o senzație de arsură în cavitatea nazală?
 

4mmcyyds

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, nu simțiți nicio senzație de arsură atunci când îl utilizați în cavitatea nazală? Sau aveți orice altă senzație neplăcută în cavitatea nazală? 4-MMC pe care l-am făcut a fost foarte eficient, dar senzația puternică de arsură în cavitatea nazală a fost foarte neplăcută! ! ! 4-MMC pur nu va provoca disconfort nazal, nu?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Mefedrona provoacă o ușoară senzație de arsură în nas, dar este tolerabilă, uneori chiar plăcută.
Dar dacă nu ați uscat substanța până la capăt sau există impurități ale produselor de reacție în ea, atunci senzația de arsură va fi neplăcută și va arde mucoasa nazală.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Pentru a se asigura că mucoasa nazală nu suferă este îngrijirea stabilă a acesteia, doze adecvate și frecvența de utilizare și substanță de înaltă calitate.

După utilizare, efectuați o clătire nazală blândă cu soluție salină pentru a elimina orice reziduu de medicament rămas și pentru a reduce potențialele efecte nocive. Utilizați o sticlă cu pulverizator nazal sau un vas Neti pentru a iriga ușor fiecare nară. În plus față de clătirea după utilizare, este important să mențineți în mod regulat nivelul de hidratare al pasajelor nazale.
Pasajele nazale uscate pot duce la iritații și leziuni. Hidratați-vă în mod regulat pasajele nazale utilizând spray-uri sau clătiri nazale speciale cu soluție salină.

Dați timp pasajelor nazale să se refacă între episoadele de consum de droguri. Utilizarea frecventă poate duce la inflamație cronică și deteriorarea țesuturilor. Luarea unor pauze și utilizarea unor metode alternative de administrare pot ajuta la minimizarea daunelor.

Consider că următoarea este cea mai bună opțiune pentru dumneavoastră: opriți utilizarea prin nas pentru o perioadă de timp, faceți recuperare (clătire , hidratare, picături cu dexpantenol), schimbați lotul sau furnizorul.

Dacă apar complicații, solicitați prompt sfatul medicului.
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Când credeți că 4-MMC vă arde în nas, ar trebui să încercați 100 mg de 5-MAPB.
Știu, este doar un număr mai mare, dar asta se poate numi "O senzație de arsură".
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
"un număr mai mare" frate, 5 mapb nu are nimic de-a face cu 4 mmc
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
în plus, nu cred că ar trebui să tragi pe nas 5 mapb
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
în plus, nu cred că ar trebui să tragi pe nas 5 mapb
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Nu am avut niciodată vreun 4mmc care să ardă deloc. Chiar se simte ca nimic. Ori nu l-ai curățat, ori l-ai supraacidificat
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
4mmc nu arde deloc, probabil nu ai 4mmc sau ai dar ești începător.

dacă ești un consumator experimentat (ai luat droguri înainte) și găsești 4mmc neplăcut sau dureros, atunci probabil ai 3cmc sau 4cmc.

3cmc este cel mai toxic gunoi pe care l-am consumat. Aș prefera să iau pentedrone decât rahatul ăsta, nici măcar nu glumesc.

nu uita, doar pentru că dealerul tău ți-a vândut un cristal și ți-a spus că este mefedronă, cel mai probabil nu este. nu știu de unde ești tu, dar "mefedronă" în țara mea este doar 3cmc.

toată lumea numește un cristal pentru 12 euro meph
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
de exemplu, în comparație cu amfetamina sau cocaina, 4 mmc arde cu siguranță, dar în comparație cu 3 cmc este super plăcut
 
Top