4cmc

however527

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
știți cum să preparați 2b4ch într-un cristal pentru dizolvare în toluen? Deoarece până acum am folosit 2b4ch sub formă de pulbere care era gata de utilizare, acum voi folosi brom importat într-un cristal și trebuie făcut ceva cu acesta pentru a-l face gata de utilizare, ultima problemă este întrebarea despre cristalizare. când gătesc cmc-ul nostru la 80 de grade timp de câteva minute, câtă apă ar trebui să adaug pentru 1 kg de 2b4ch, presupunând că eficiența este de 60%? Este mai bine să adaug alcool?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
280
Points
63
Acest lucru nu are prea mult sens după cum îmi amintesc paraclorofenilbromocetona este solidă și "a importat brom într-un cristal" Nu știu exact ce vrei, dar ai insinuat că cetona este deja bromată și bromul este unul dintre cele două elemente lichide unice la t.r. dar cel mai important trebuie să știi de ce ai nevoie de ea pentru (idk)... Nu folosesc toluen așa că nu am idee, dar se recomandă multe spălări cu apă, iar alcoolul cu siguranță ți-ar da peste cap workup-ul, după cum îmi imaginez.
 

however527

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Explicați altfel. Data trecută am primit 2b4ch sub formă de pulbere și era de calitate medie, de data aceasta voi primi 2b4ch sub formă de cristal, de ce am nevoie cu acest cristal înainte de extracția 2b4ch în toluen?
 
Top