Cristale mari 4MMC/MEC

Spindy122

Don't buy from me
New Member
Joined
May 20, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Încerc să găsesc o metodă decentă pentru cristale mari. Am încălzit soluția saturată până la fierbere, apoi am înfășurat-o într-un sac de dormit peste noapte pentru a le obține.

Problema este că sunt sigur că încălzirea la 100deg (solventul este 100% apă) dăunează produsului și creează impurități. Ar fi corect?

Am cultivat monocristale de aproximativ 5 mm grosime, 10 mm lățime și 30 mm lungime folosind această metodă, dar simt că este risipitoare și ineficientă.

Aveți vreo idee?

De asemenea, am sintetizat recent 4MEC. Când am încercat să sintetizez 4EC, s-a transformat în rahat foarte repede, extrem de greu de cristalizat. Am sintetizat din greșeală 4M*C o dată cu ceea ce cred că era trietilamină și s-a cristalizat foarte ușor în blocuri, nu foarte active, totuși. Aș avea dreptate să spun că, cu cât molecula este mai lungă, cu atât se cristalizează mai ușor? Spun acest lucru deoarece metcatinona este imposibil de cristalizat, iar metilona este simplă. Ar trebui ca 4MEC să fie mai ușor decât 4MMC?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
O singură încălzire la 100ºC cu siguranță nu vă va deteriora 4mmc.
Condițiile și parametrii procesului de cristalizare pot fi selectați cu atenție pentru a optimiza dispersia cristalină. Pentru ca produsul cristalin să dobândească proprietățile dorite, este important să se înțeleagă modul în care parametrii procesului afectează principalele transformări din timpul cristalizării - nuclearea, creșterea cristalelor și descompunerea.
În plus, substanțe diferite cristalizează diferit și au structuri de rețea diferite.
4mmc și 4mec au cel mai adesea cristale sub formă de ace, cealaltă este mai greu de extras.
Ați citit subiectul meu despre cristalizarea mefedronei?
 

Straightshot210

Don't buy from me
New Member
Joined
May 20, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc pentru răspuns, îmi pare rău pentru contul dublu (trebuie să mă fi înregistrat de două ori).

Am o înțelegere destul de bună a problemei. Cred că făceam un produs destul de impur, deoarece am făcut bromo-cetona mea cu Cu2Br și nu am reușit să o curăț bine înainte de aminare. De asemenea, am efectuat acest al doilea pas fără DMSO/NMP, astfel încât randamentele au fost îngrozitoare - aproximativ 30%.

Am extras-o cu acid sulfuric, apoi am transformat-o înapoi într-o bază liberă cu carbonat de sodiu. După extragerea cu xilenă, am adăugat acid clorhidric cu apă, apoi, după separare, am fiert-o pe o perioadă îndelungată, ceea ce cred că ar fi putut cauza descompunerea sau pur și simplu concentra impuritățile împreună cu produsul.

În acel moment, am recristalizat produsul brut cu metanol, apoi l-am congelat. În general, acest lucru a redus și mai mult randamentul. Piața mea solicită o dimensiune mai mare a cristalelor, găleata din sacul de dormit funcționează bine, dar mă întrebam dacă există o metodă mai eficientă 😂

Notă secundară: am obținut recent un randament de 70 % cu DMSO. Foarte curat. Acest site este un salvator.
 

Straightshot210

Don't buy from me
New Member
Joined
May 20, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Scuze, da, am citit acest subiect, un sfat fantastic, mulțumesc. M-am abținut de la utilizarea alcoolului deoarece a făcut dimensiunea cristalului prea mică.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Utilizați acetonă cu apă sau IPA cu apă și adăugați mai mult din această soluție per pulbere (3 ml la 1 g, 5 ml la 1 g)
 
Last edited by a moderator:

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Eu folosesc METODA SOME 1g de pulbere la 3ml iso/3ml apă.
 

Attachments

  • 0aN2uvW8V3.jpg
    0aN2uvW8V3.jpg
    1.7 MB · Views: 525

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
culoare drăguță :3
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Thnx frate!!
 

Straightshot210

Don't buy from me
New Member
Joined
May 20, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Acestea arată foarte bine. Evaporare sau răcire lentă?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Este vorba de 4-MMC? Trebuie să fie transparent. Ați adăugat colorant?
 
Last edited by a moderator:

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Hry răspunsul meu lent..acest cristale nr este 4mmc, acest cristale este bkmdma și este corored în procesul de recristalizator
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Arată ca un produs supraoxidat.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Slo
Enfriamiento lento a temperatura ambiente

Nu numai culoarea roz adăugată în procesul de recristalizare bro,
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Vă rugăm să folosiți limba engleză în mesajele publice pentru toată lumea, respectați regulile noastre, vă rugăm
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Da, îmi pare rău că am scris în engles, dar acesta din urmă traduce spaniolă automat
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Temperatura camerei
 

Attachments

  • 1ApTWclauM.jpeg
    1ApTWclauM.jpeg
    1.1 MB · Views: 415

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
Aceasta este ceea ce obțin din 5 kg de pulbere 4mmc
 

Attachments

  • YWx4C09E2c.jpg
    YWx4C09E2c.jpg
    117.5 KB · Views: 366
  • KDe5lt10ov.jpeg
    KDe5lt10ov.jpeg
    72.4 KB · Views: 378
  • K7HpXbe3BS.jpg
    K7HpXbe3BS.jpg
    30.5 KB · Views: 360
  • XtlJo9Cp7c.jpg
    XtlJo9Cp7c.jpg
    53.1 KB · Views: 386
  • Zz3JCisxdR.jpg
    Zz3JCisxdR.jpg
    54.6 KB · Views: 388

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Ce proporții Dați pentru ca 1 g de pulbere să cristalizeze. aceste ultime două imagini sunt 4 MMC la?
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Câtă apă Dai pentru 1 g pulbere.cristalizezi poate 4 cmc
 

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
Fac
1g 4mmc
2ml apă
0,5ml alkoholu Ipa
toată imaginea este 4mmc pentru mine cmc este rahat
 
Top