6-monoacetlmorfină

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Băieți, am niște morfină galcială, acid acetic și H2SO4.

Poate cineva să-mi spună cum să fac 6-mam cu el?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Acidul acetic nu este un agent de acilare, ar trebui să produceți mai întâi anhidridă din acesta.
De ce 6-MAM? nu aveți suficient acid pentru ca două grupuri să producă Heroină?
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
nu 6-MAM este principalul responsabil pentru efectele heroinei?
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Nu este vorba despre cantitatea de ediții, ci mai degrabă despre calitatea produselor mele.
Nu vreau să acetilez ambele poziții, a 3-a și a 6-a. Pentru a acetila doar poziția a 6-a aveți nevoie de acid acetic glacial.

Anhidrida acetică este suficient de puternică pentru a le acetila pe amândouă și a crea diamorfină, dar 6-mam este mult mai puternică decât heroina.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
6-monoacetilmorfina este de 30 de ori mai puternică decât diacetilmorfina...

Cred că este aceeași sinteză, dar cu acid acetic glacial în loc de anhidridă acetică...
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@RegulierTier, 30% mai puternic, nu de 30 de ori.
De unde ați obținut această informație? Nu credeți tot ce citiți pe Wikipedia dacă nu există linkuri către surse de încredere.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Aveți dreptate... Cu 30% mai mult. Greșeala mea.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Cu toate acestea, cred că este o idee bună să faci direct 6-mam dacă ai morfină farmaceutică, în loc să faci diamorfină... 🤷

Este mai puternic și acidul acetic glacial este mai ușor de obținut, deoarece nu este o substanță controlată sau interzisă ca anhidrida acetică în majoritatea țărilor.
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 25, 2023
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Mi-ar plăcea să gust Diacetyl-N-Phenethylnormorphine ;)
 

Frenchie261

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Din câte am înțeles, a.a. glacială produce gudron, iar pentru a obține un produs asiatic alb se utilizează anhidridă acetică. sulfat de sodiu în amestec și se încălzește cu un condensator de apă deasupra timp de câteva ore. Ar trebui să existe informații în literatura acestui site. Sinteza aspirinei este aceeași și 5 picături de acid sulferic concentrat pentru a cataliza și începe reacția. sulfitul absoarbe apa care nu este necesară în reacție, dar și H20 este un produs secundar. Mai multe informații se găsesc în "The hive and blue light".
 

FatFreddysCat

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Gudronul este produs prin acetilarea opiului brut, de unde și prezența altor alcaloizi acetilați precum noscapina etc. De asemenea, pe internet au apărut informații care par a fi eronate cu privire la 6 mam sau 3 mam sau orice altceva, sau destul de ambigue. Aceticul glacial nu produce un produs mai puternic decât anhidrida acetică pură, deoarece glacialul conține apă și știm cu toții că apa distruge reacțiile. Astfel, glacialul poate produce probabil o sinteză completă a MAM-ului mai mic, dar AA produce aproximativ 50/50 sau ceva de genul mai mic și mai puternic. Este aproape imposibil să se excludă toată umiditatea din intrările de morfină sau cloroform etc. Să nu mai vorbim de izolarea reacției pentru a exclude aerul/umiditatea, astfel încât se ajunge la un amestec mediu de 50/50. M-am agățat de chestia 6 - 3 pentru o vreme, dar glacialul nu este calea către un produs mai bun.
 

Frenchie261

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Nu știu aceste informații ppls pe 6-mam, dar este reacția incompletă de la a a. Și u nu ar trebui să cred că este 30x mai puternic atunci când este un produs incomplet de reacție.. deci unele de cercetare încă ar putea u spare orice mai mult? DM?
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Este cu 30% mai puternică... Fă niște cercetări singur frate.
6-mam este unul dintre cei trei metaboliți ai heroinei (diacetilmorfină).
În corpul tău grupele acetil au fost detașate, una după alta.
Unul dintre produse este 6-mam și celălalt este 3-mam. 3-mam este inactiv, dar 6-mam este mult mai puternic decât morfina "din cauza lipofilicității sale ridicate.
10% din aceasta va fi metabolizată în Morphine-6-Glucuronide, care este de asemenea activă, iar 55%-75% sunt metabolizate în Morphin-3-Glucuronid, care este inactiv...

Prin urmare, are sens să se producă și să se consume 6-mam în loc de diacetilmorfină.
Argumentul "este o reacție incompletă" nu are niciun sens... În acest caz, ar fi mai inteligent să facem această reacție "incompletă"...
 
Top