Ulei A vs pastă de spălat?

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Hei,
Înainte de a pune mâna pe sinteza 4mmc, vreau să produc niște sulfat de amfetamină de înaltă calitate.

Deci, am deja niște echipamente de laborator și, practic, aș putea face atât spălarea pastei de amfetamină, cât și amestecarea A-oil.

Deoarece uleiul A este destul de scump și, de asemenea, greu de găsit, întrebarea mea este, ar avea sens să spăl și să purific niște pastă de amfetamină, care este mult mai ieftină...

Cel mai adesea îmi spăl toată viteza cu acetonă și o usuc, dar dacă o fac de data aceasta, aș dori să o spăl 100% pentru a obține un produs final pur.

De asemenea, mă gândesc să o spăl, deoarece vreau să învăț cum să spăl cofeina din sulfat pentru a obține un produs de înaltă calitate.

Ce ați face în ceea ce privește timpul și banii pe care ar trebui să îi investesc?
Pasta de amfetamină este super ieftină. Dacă găsesc aprovizionare bună atunci rezultatul final ar putea fi destul de bun.

Greez
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
V-ați răspuns singur la întrebare, ceea ce este mai bine. Dacă vorbești despre pastă cofeinizată, a-oil înseamnă mai pură, este mai greu de tăiat.
dacă aveți nevoie:
test
purificare
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx nu am citit aceste manuale, procesul de purificare pare destul de interesant, dacă nu pot găsi ulei de a ieftin, voi merge cu asta.

Din păcate sunt atât de multe substanțe chimice și echipamente necesare la începutul....
Dar cred că după un timp voi fi capabil să folosesc substanțele chimice în scopuri multiple...

Homelab-ul meu continuă să crească 💊😅 dar sper că în curând va fi gata și voi putea începe să experimentez și să produc...
 

feinkostParanoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
12
Reaction score
10
Points
3
bună ziua,
cu acetonă apoasă se pot îndepărta foarte bine reziduurile de sinteză și impuritățile de sinteză din sulfatul de amfetamină, cafeina poate fi spălată mai greu, la fel și dacă se folosește IPA
se utilizează!!!
cel mai bun mod de a dizolva cafeina din sulfatul de amfetamină este cu apă destilata!
acest lucru este simplu & foarte foarte eficient, cel puțin din experiența mea!
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Puteți să-mi indicați dovezi în acest sens? Cu analize de laborator de dinainte și de după.
Vorbim despre spălarea cu acetonă în ce mod? Toți cei pe care i-am încercat și care au făcut acest lucru au spălat produsul în sine în cadrul procesului, lăsându-l mai slab decât înainte.
 

feinkostParanoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
12
Reaction score
10
Points
3
în primul rând, trebuie să corectez o greșeală de ortografie din postarea mea, ar trebui, desigur, să spun acetonă anhidră și nu acetonă apoasă.
Nu am nicio analiză de laborator.
căutam o modalitate de a elimina cât mai ușor reziduurile de sinteză și cofeina din sulfatul de amfetamină!
prin intermediul unor persoane care lucrează ca chimiști, tehnicieni de laborator chimic etc. am dat peste spălarea cu acetonă.
spălarea cu acetonă anhidră doar fucționează sulfatul de amfetamină!!!
dizolvă foarte bine subprodusele de sinteză, reziduurile de sinteză, cafeina!
dizolvă și orice alt tip de săruri de amfetamină, adică fosfat de amfetamină și clorhidrat de amfetamină.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Totul va depinde de faptul că u aveți - o bază de cafeină sau o sare de cafeină. Solubilitatea va fi diferită și în funcție de tipul de sare. Dacă avem o bază, putem clăti cu acetonă sau DCM, acest lucru va fi suficient.
 

BioHackers

BioHackers
Language
🇺🇸
Joined
Oct 20, 2023
Messages
45
Reaction score
120
Points
33
Deals
129
Pasta de amfetamină este ieftină, dar conținutul său de amfetamină poate fi neglijabil. Atunci când extrageți amfetamină pură, puteți pierde mai mult de 90% din masă.
Este mai bine să cumpărați ulei A și să îl acidificați la sulfat.
 
Top