Question despre efectele DMT

juliadeniro

Don't buy from me
Member
Joined
May 25, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua lume, am experimentat LSD cu ceva timp în urmă și mă bucuram să văd cât de frumoasă este această lume și cine sunt eu cu adevărat, am explorat atât de multe lucruri și am devenit hobby-uri personale.
și colegul meu de cameră mi-a spus că DMT este trenul direct pentru a experimenta NDE (Near Death Experience) haha chiar a spus că Dumnezeu există, dar tu ești Dumnezeul tău, vei fi deconectat, aceasta este adevărata pilulă roșie, blabla, dar totul
am simțit cumva încredere pentru că am experimentat NDE cu LSD o dată, a fost foarte înfricoșător, deoarece am simțit că de fapt mor.

Așa că întrebarea mea este, ce credeți voi despre NDE? Credeți că ceea ce vedeți când luați Dmt este real? sau este totul doar fals?

Am fost pe gudron negru pentru o vreme, pierdut anii mei înainte, dar datorită LSD, am devenit atât de pozitiv vreodată. și dacă DMT mă poate face mai pozitiv, îmi doresc să pot încerca!

și mulțumesc pentru găzduirea acestui site admin! Apreciez, pare de încredere datorită escrow!

cele mai bune salutări:)
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Hei, prietene!
Cu doze medii sau mari de DMT, poți experimenta NDE într-o anumită măsură. Ai citit vreodată în detaliu despre acest lucru? Dacă nu, îți pot trimite o literatură foarte interesantă pe această temă.

Dacă ați avut deja NDE în timp ce foloseați LSD, este foarte probabil să aveți același lucru cu NDE, dar veți avea o "experiență" foarte diferită de cea cu LSD.

Permiteți-mi să vă povestesc experiența mea personală: atunci când foloseam DMT, am fost capabil să îmi văd viața din exterior și să particip la fiecare episod pe care mi-l aminteam și care, încorporat în fibrele mele asociative ale creierului, devenea solid în memoria mea pe termen lung. A existat o problemă - călătoria mea părea nesfârșită, nu simțeam niciun disconfort în legătură cu aceasta, dar nu puteam controla "tranzițiile" dintre episoadele vieții, acestea apăreau spontan în capul meu.

Descrieți experiența dvs. de a avea o NDE?
 

juliadeniro

Don't buy from me
Member
Joined
May 25, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Bună Brain, îmi cer scuze pentru răspunsul întârziat.

Nu sunt sigur dacă a fost o NDE reală, am simțit iubire necondiționată prin lumini și luminile erau ca și cum aș trece un tunel plin de lumini foarte repede. Am chiar sentimente emoționale când îmi amintesc ce am văzut.
Sună incredibil și am crezut că a fost din cauză că gudronul negru mi-a distrus creierul.
Am experimentat-o o singură dată, dar a fost prea puternică și chiar mi-a schimbat viața, în mod pozitiv.

Ei bine, după ce am văzut acele lumini, chiar m-am întrebat dacă Dumnezeu există cu adevărat? sau am devenit doar un prost, deoarece sună atât de ireal.
Pentru că am căutat despre NDE prin DMT pe internet, mai ales pe youtube și există unele videoclipuri care au făcut NDE grafic
(arătau ca semne și modele budiste pe videoclipul de pe youtube) și nu seamănă cu ceea ce am văzut eu (luminile)

Dar lucrul bun este că am renunțat serios la drogurile grele, cum ar fi meth și Black Tar, deoarece am o credință profundă că există ceva și nu este totul ceea ce vedem acum și
mai ales, este atât de fascinant să mă întreb cine sunt eu cu adevărat, ce vreau să fiu prin utilizarea LSD.
Bineînțeles că nu cred în asta (în luminile pe care le-am văzut) ca un maniac, doar un pic de credință mi-a schimbat viața, fiind o persoană pozitivă.

Dacă DMT ne spune cum te-ai simțit, pare cam înfricoșător haha "călătoria părea fără sfârșit, nu puteam controla tranzițiile"
Dacă pot să întreb, recomandați oamenilor să folosească DMT?
Nu în scop de divertisment, pentru a mă cunoaște mai bine.

Și tocmai mi-am amintit colegul meu de cameră a fost atât de șocat, deoarece el a crezut că am fost mort haha

Apropo, vă mulțumesc foarte mult pentru răspunsul dvs,
mi-ar plăcea să citesc literatura pe care o ai despre NDE, ai putea să mi-o trimiți când nu ești ocupat? Anunță-mă :)

Multe mulțumiri și salutări prietene,
Noroc.
 
Last edited:
Top