Sfaturi privind acoperirea juridică pentru sinteza la scară mică

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Bună, sunt nou aici. Aș dori să mă inițiez în sinteza la scară mică, mai ales pentru a învăța și a mă bucura de propria mea producție. Ca începător, mă gândeam să merg cu sinteza din secțiunea "Cele mai simple rețete" cu P2NP și apoi amfetamină.

Nu intenționez să fac profit, doar să sintetizez suficient pentru uzul meu și al prietenilor mei. Așa că m-am gândit că ar putea fi interesant să am o acoperire legală sub forma unei organizații non-profit, cum ar fi o "asociație de chimiști amatori", al cărei scop ar fi să sintetizeze compuși legali cu amatori interesați să învețe chimie. Cred că astfel ar fi mai ușor de justificat de ce comand anumiți reactivi sau precursori (nitroetan sau n-butilamină de exemplu).

Credeți că aceasta este o idee bună? Sau este mai bine să creez o societate fictivă? Sau să încerc să comand ca persoană fizică? Locuiesc în Europa (UE), dacă asta ajută. Vă mulțumesc anticipat pentru sfaturile dumneavoastră!
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Produceți săpun și parfumuri? Cumpărați niște uleiuri esențiale nedescrise pentru o negare plauzibilă.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Nu cădeți în capcana de a crede că o copertă vă va salva.

Așa că m-am gândit că ar putea fi interesant să am o copertă juridică sub forma unei organizații non-profit, cum ar fi o "asociație de chimiști amatori", al cărei scop ar fi să sintetizeze compuși legali cu amatori interesați să învețe chimie. Cred că astfel ar fi mai ușor de justificat de ce comand anumiți reactivi sau precursori (nitroetan sau n-butilamină de exemplu).

Aș dori să recitiți acest text de câteva ori pentru a înțelege cât de lipsit de sens sună. Asociație non-profit de chimiști amatori care cumpără nitroetan.

Nitroetanul este fierbinte. Vânzările de nitroetan pot fi supravegheate de DEA chiar și în alte țări. Asociație de chimiști amatori sau nu, trebuie să păstrați aceste potențiale comenzi fierbinți separate unele de altele.

Cu cât vă împărțiți mai mult achizițiile, cu atât va fi mai sigur. Dacă sunteți în căutarea unei acoperiri, cel mai apropiat lucru este producția de cosmetice/îngrijire personală/perfumerie.
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Este la fel de problematic să primiți nitrometan?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Nu, este un aditiv de combustibil comun și utilizat în mașinile RC, deși se pot aplica restricții locale pentru dvs. nu sunt sigur de legislația dvs.
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
nitroMEthane, nu prea , nitroEthane DA !
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Aceasta a fost o idee grozavă, deși se pare că nu a funcționat Am încercat toate tipurile de parfumuri cu uleiuri esențiale de apotecă moare și vei fi hărțuit în cele din urmă este doar unul dintre acele lucruri
 

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
În cele din urmă, am comandat o cantitate mică de nitroetan de la un furnizor online, fără să pun întrebări cu privire la utilizarea prevăzută, și am trimis-o la adresa mea. M-am gândit că nu este ilegală posesia în sine, deci în acest moment nu încalc nicio lege din câte știu. Totuși, a fost scump (100+ eur pentru 500 ml); nitrometanul pare puțin mai ieftin, dar nu am nevoie de el pentru moment. Urmează să comand n-butilamină și benzaldehidă, nu sunt sigur dacă le voi comanda împreună sau nu, dar probabil la adresa unui prieten, pentru orice eventualitate.
 

oon1

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 3, 2024
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Am făcut ceva asemănător, am exagerat puțin cred totuși. Am deschis o companie de cercetare. Cu o licență de afaceri și toate cele. Nu a fost ieftin,dar liniștea sufletească este neprețuită!
 
Top