Aluminiu Galinstan amalgam

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Aluminiul și galinstanul pot fi încălzite pentru a forma un amalgam de aluminiu și galinstan.
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Acest lucru este cunoscut. cercetarea practică este ceea ce lipsește. și dacă vă uitați la câteva videoclipuri Al Ga este foarte reactiv, acest lucru s-ar putea datora nivelului ridicat de amalgamare pe care operatorii au ales să îl arate, dar cu siguranță nu este promițător. de asemenea, poate datorită faptului că au folosit Ga metalic, spre deosebire de sărurile solubile în apă, care s-ar putea amalgama mai adecvat pentru acest tip de reacție.
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Nu am făcut aproape nicio cercetare cu privire la metodele alternative de "activare" a aluminiului, cu toate acestea, cred că ar trebui să folosiți galiu metalic (solid, dar se topește la 30 și ceva de grade Celsius) și nu galistan, care este un aliaj între staniu, indiu și galiu, cred. De asemenea, tehnic, nu ar fi un amalgam, deoarece amalgamul conține mercur, ci pur și simplu un aliaj. Din câte am auzit, aliajele alternative de activare a aluminiului sunt, în cel mai bun caz, vagi, cu rezultate pretins diferite din partea colegilor noștri chimiști clandestini. V-aș sfătui să nu încercați acest lucru decât dacă aveți timp și bani de cheltuit, deoarece presupun că utilizați acest lucru pentru un redam de mdp2p sau p2p. În plus, citiți despre o mulțime de brevete care au legătură cu înlocuirea mercurului cu galiu în reacțiile cu aluminiu activat, deoarece acestea nu sunt clone 1:1 ale reacțiilor cu amalgam de aluminiu. Mult succes și mi-ar plăcea să aflu despre unele dintre lucrurile pe care le descoperiți.
 
Top