Caut furnizor de 3,4,5-trimethoxybenzaldehyde....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Mă poate ajuta cineva cu acest lucru? Ar fi în mod ideal în căutarea pentru o jumătate de kilogram - 1 kg, dar atunci aș avea nevoie, de asemenea, nitrometan, cred și dacă eu sunt de cumpărare nitrometan, ar trebui să obțineți, de asemenea, unele nitroetan, așa că dacă puteți procura oricare dintre aceste chimms poate să-mi dai un buzz... sau dm
Sunt în procesul de a încerca să fac sulfat de sodiu și etil și aștept nitritul de sodiu în poștă.
Mă întrebam dacă ați putea înlocui nitritul de sodiu cu un alt nitrit metalic? Am o mulțime de nitrit de calciu bate despre - eu spun bate despre, l-am făcut într-un rxn dublă deplasare, dar totuși - e acolo lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ce? 3,4,5-trimetoxibenzaldehidă, nitroetan, nitrometan sau sulfit de calciu. Ultimul, da, evident, dar ideea este că aș vrea să evit să încerc să-mi distilez propriul nitroetan, dacă este posibil, așa că încerc să obțin ceva.
Când am scris o postare detaliată despre ceea ce am nevoie cu mai multe substanțe chimice, spunând - "este foarte ieftin" într-adevăr nu-mi oferă nimic.
Nici măcar nu indică CE este foarte ieftin, deoarece solicit furnizori de produse multiple....
Vă rog să clarificați și, dacă aveți o soluție pentru mine, vă rog să vă extindeți răspunsul!
mulțumiri
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Hei băieți, iv a avut unele răspunsuri, dar totul este de minim kg și eu sunt doar un chimist acasă care nu vrea să vândă nimic nimănui. Vrea doar să efectueze câteva rxns de la pihkal.
Mai mult mă sperie faptul că trebuie să cumpăr un kg întreg de nitrometan. Sunt atât de mulți bani și nu am nevoie de atât de mulți deodată!
Nu e ca și cum aș folosi un rotovap și astfel vor fi rxn-uri mici care vor fi rulate...
Deci, vă rog, dacă sunteți de cercetare sau chiar de vânzare în acest fel de domeniu, vă rugăm să 🙏 împărtășiți dragostea de capacitatea de a crea propriile mele phenethylamines. Acesta este un apel pentru toți chimiștii casnici să se gândească la cum era înainte de a avea precursorii...

Încă mai încerc să sintetizez nitroetan, dar sincer, dacă cineva mi-ar vinde 100-250 ml din acesta, ar fi un ajutor ENORM pentru a-mi face precursorul direct al UNUI produs pe care îl voi vinde o dată. Amfetamină - doar pentru a folosi benzaldehida la care am acces ușor aici, deoarece am cumpărat o sticlă cu luni în urmă pe care nici măcar nu am deschis-o.
Nu mi-e rușine să recunosc, cantitățile de un kilogram mă sperie - să investesc atât de mulți bani într-un rxn sau chiar într-o serie de rxn-uri pentru plăcerea mea personală este puțin iresponsabil în aceste cantități.
este deosebit de enervant deoarece am nevoie de suficient nitroEthane pentru a face uz de 500ml de benzaldehidă am, dar domeniul în care vreau să cerceteze de fapt, este începând cu 3,4,5-tmbenzaldehidă care necesită nitroMethane pentru cea mai mare parte! Gah 😩
 
Top