• Bienvenue dans la partie française du forum. N'oubliez pas que l'affichage de contacts (Jabber, Telegram, Signal et autres) entraînera un bannissement permanent ! Si vous décidez d'acheter ou de vendre quelque chose sans utiliser de compte séquestre et que vous perdez de l'argent, nous ne pourrons pas vous aider.

Amphetamine Amfetaminele fabricate din ulei de a sună ca o rețetă bună?

ShalOhm

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua,

Mi s-a arătat o "alternativă" pentru a-mi acidifica baza folosind metanol și nu acetonă.
Rețeta care mi-a fost prezentată a fost următoarea:

- 2,000 mL ulei A (ph12)
- 3,060 mL metanol
- 440 g acid sulfuric

Mai întâi, toate produsele au fost plasate în congelator.

Odată răcite, uleiul A și metanolul au fost amestecate.

Acidul sulfuric a fost apoi adăugat treptat.

A rezultat o soluție cu un ph de 7,7/7,8.

Amestecul a fost apoi plasat în congelator, împărțit în mai multe porții.

Între sfârșitul amestecării și introducerea ultimei porțiuni în congelator au trecut 2-3 minute, iar ph-ul a crescut la aproximativ 8,1.

Randamentul cu cantitatea de bază este de 1:2, deci aproximativ pentru cei 2 L de ulei A am scos 4 kg de pastă.

Acestea fiind spuse, nu a existat nicio etapă de evaporare.


Ce părere aveți?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
et tu consomme ca comme ca ? votre prod avec 3k de methanol en sauce et 5OOgr d'acide sulfurique pour le brulant ? ^^

nu avopration pentru că îl pun în congelator ca să rămână sub formă de pastă și să nu piardă din greutate presupun....
 

ShalOhm

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Bună, scuze pentru răspunsul întârziat...
Sunt de acord cu dvs. cu privire la metanol, a fost probabil pentru un randament mai bun. În ceea ce privește acidul sulfuric, lipsea chiar puțin pentru a scădea ph-ul! Ați cărat vreodată cutii de acid sulfuric? Nu are deloc aceeași greutate ca apa; densitatea este mult mai mare.
 

iliketrain

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 8, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Nu cred că există o rețetă sau folosesc IPA și îmi ajustez ph-ul până când este neutru Nu cred că ai nevoie de atât de mult solvent
 
Top