Citrat de amfetamină

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Am decis să încerc citratul de amfetamină.
Am dizolvat acidul citric în IPA și l-am adăugat la baza de amfetamină, dar nu s-a format prea multă sare, doar puțină sare a precipitat și arăta lipicioasă (ph = 6).
Care credeți că este problema?
Acidul citric pe care l-am folosit este un monohidrat.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
În conformitate cu ceea ce am citit aici, există 3 tipuri de săruri de amfetamină

Clorhidrat de amfetamină
sulfat de amfetamină
Fosfat de amfetamină

Spuneți-ne mai multe dacă știți mai multe

săruri de amfetamină
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Există mai mult decât aceste 3 săruri (zaharat, aspartat, oxalat...)

Cred că fiecare sare are efecte diferite, așa că am decis să încerc citratul, dar nu am putut găsi nicio informație despre acesta.

Dar am găsit un brevet care spune: mono amfetamina fosfat este mai eficientă, doză pentru doză, decât este amfetamina sulfat.
Surprinzător, sulfatul de amfetamină conține mai multă bază de amfetamină decât fosfatul de amfetamină.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Fiecare acid va forma o sare cu Amfetamina ce este o bază.
Sulfatul și fosfatul de amfetamină sunt comune deoarece nu sunt higroscopice, spunem că nu aspiră apă din aer și devin o baltă.
Citratul de amfetamină nu va fi, cel mai probabil, o pulbere, ci o masă vâscoasă și nu va fi potrivit pentru modurile obișnuite de consum.
Faptul că monofosfatul este mai eficient provine dintr-o revendicare de brevet și, ca atare, valorează la fel de mult ca ceea ce spune un dealer de mașini uzate despre o mașină pe care vrea să o vândă. Monofosfatul are totuși o biodisponibilitate ridicată, deoarece este mult mai solubil în apă decât sulfatul și, ca atare, există un debut ușor mai rapid al medicamentului. Dar este, de asemenea, o pudră foarte fină care este dificil de inhalat, deoarece, dacă se trage puțin prea tare, pudra fină ajunge direct în cavitățile capului (nas, frunte), ceea ce nu este doar foarte nesănătos, ci și foarte dureros. Și pentru toate celelalte moduri de administrare, cu excepția IV, nu contează, astfel încât debutul mai rapid este compensat de faptul că nu puteți sforăi la fel de mult ca sulfatul dintr-o dată și astfel - frumos, dar nu merită.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Amfetamina este o amină. Aminele pot forma complexe (săruri/cristale), dacă nu mă înșel cu denumirea, cu orice acid mineral. Asta înseamnă H2SO4, HCL, H2PO3 și așa mai departe. Pentru o mai bună înțelegere iată câteva exemple de cum se creează:
R-NH2 + HCL →[R-NH3+]Cl-
R-N(R2)-R1 + H2SO4 →[R-NH+(R2)-R1]OSO3H-
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nu numai cu acizii minerali, ci și cu acizii carboxilici. Acetat, tartrat (important pentru separarea d- și l- ) citrat și așa mai departe. Fumaratul și oxalatul sunt frecvent utilizate deoarece formează săruri uscate ușor de separat.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Poate că a fost necesară absorbția apei înainte de acidificarea cu acid citric. Cunosc primirea cu succes a produsului uscat și bioactivitatea acceptabilă. Dar utilizarea fosfatului va fi mai bună.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Este suficientă uscarea acidului citric (în IPA) cu sulfat de sodiu sau trebuie să fie uscat cu căldură?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Uscați soluția înainte de acidificare. De asemenea, puteți încerca să utilizați maleat (acid maleic). Cred că este mai stabil
 
Top