Amfetamină fără bază ca și cocaina?

WannaLearnChem

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua, prieteni iubitori de libertate (y);)

În cazul în care amfetamina (albă cu consistență de cretă) ar fi transformată accidental în amfetamină liberă, așa cum s-ar face cu cocaina (Na₂CO₃ + apă într-o lingură), ar
produce o substanță fumabilă precum metamfetamina, sau ceva asemănător? Întreb pentru că am găsit o pungă cu o substanță dubioasă înăuntru. Gustul era amar, un pic
un pic ca coccaina, și mi-a amorțit limba + gura un pic. Am luat o linie de 100 mg din ea și mi-a dat un pic de euforie + dopaj. Încă nu sunt sigur
dacă este cocaină și/sau amfetamină amestecată cu lidocaină (sau ceva asemănător) și m-am gândit că, dacă o iau cu freebase, voi ști sigur dacă este cocaină, dar nu a fost
a acționat așa cum mă așteptam. Nu a format un strat de ulei, ci a plutit ca niște cristale/roci mici la suprafață pe care le-am colectat și le-am fumat. Gustul fumului a fost foarte ascuțit, asemănător plasticului (mai asemănător plasticului decât freebase-cocaina)
cu un gust amar și persistent, iar apa reziduală de la freebasing în lingură, împreună cu unele reziduuri de pe fund, avea un miros slab de amfetamină.

După ce am fumat-o: toți mușchii mei sunt relaxați și mă simt de parcă tocmai am ieșit dintr-o baie de spa + am un pic de euforie și mă simt amețit, și a produs o oarecare trezire cu o inimă care bate mai repede.
Nu s-a întâmplat nimic rău, mă simt grozav :), dar sunt foarte nesigur ce substanță ar putea fi? Deci, ar însemna foarte mult pentru mine dacă cineva cu cunoștințe ar putea / ar putea veni cu o presupunere sau 2 (știu că este greu cu detaliile furnizate).

Btw: Aveți cel mai profund respect pentru a avea și de a rula un forum ca acesta (lumea are nevoie de ea) sunteți eroii care nu pot fi menționate, sau lăudat public (dar eu sunt un fan, și aspiră să fie unul la).
- Prima mea limbă nu este engleza, și nu sunt treaz acum. Așa că îmi cer scuze pentru greșelile de ortografie etc.

Cele mai bune salutări
WannaLearnChem.
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Mai întâi de toate, obțineți câteva teste cu reactivi, astfel încât să puteți compara rezultatele cu cele de pe internet. V-aș recomanda să citiți această postare:

https://www.reddit.com/r/ReagentTesting/comments/us8nk0
Mă îndoiesc că cineva de pe acest forum vă poate spune cu siguranță ce este și sunt sigur că știți că probabil nu este cea mai bună idee să ingerați substanțe aleatorii, dar mă îndoiesc că nici eu nu aș fi făcut-o haha.
 
View previous replies…

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
PS. Am uitat să răspund la întrebare, dar sunt destul de sigur că amfetamina sub formă de bază liberă este un ulei lichid la temperatura camerei pe care sunt sigur că l-ai putea fuma, dar nu ar fi ușor de manipulat
 

WannaLearnChem

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Mulțumesc pentru recomandare, dar e deja prea târziu și știam despre reactivi dinainte (doar că nu m-am apucat încă de asta) (y) :)
dar da, știu că nu e o idee bună să ingerez substanțe la întâmplare (în mod normal nu fac asta) dar aveam o idee generală despre ce ar putea fi (amfetamină, cocaină sau vreun opioid) și
avea un gust amar, ca al cocainei, și nu ca al opiodelor și/sau gustul care induce vomă pe care îl pot avea unele amfetamine. Și mă simțeam un pic deprimat, așa că am riscat, ceea ce a funcționat
foarte bine. M-a deranjat doar faptul că nu știam exact ce este și, de asemenea, eram curios dacă amfetamina în stare liberă (cu carbonat de sodiu + apă și puțină căldură) ar putea sau ar produce efecte similare cu cele descrise prin schimbarea cu amfetamina în stare liberă.

Dar da, acum că ați menționat-o. Amfetamina freebase este o substanță uleioasă galbenă/miel. Dar nu eram sigur dacă freebasing-ul, ca în cazul cocainei, ar putea/ ar putea să o schimbe în altă
substanță cum ar fi metamfetamina (nu e atât de simplu, știu) sau ceva asemănător, dacă nu cumva ceea ce am avut freebased a fost/este amfetamină și nu cocaină, cum am crezut :)

- Mulțumesc că mi-ați răspuns, apreciez asta (y) Nu am fost foarte clar în legătură cu întrebarea mea, care era mai mult legată de faptul dacă freebased amfetamina ca și cocaina ar putea produce o altă substanță cu efecte similare, și pentru asta îmi pare rău. Și încă o dată vă mulțumesc foarte mult pentru răspuns, bunul meu domn.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Ah, nu am văzut încă această parte a forumului. Mulțumesc!
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Deși puteți fuma bază de amfetamină, nu ar trebui să o faceți, este destul de corozivă
 
Top