Informații despre producerea de canabinoizi cu drojdie (metabolism, modificarea ADN-ului)?

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Există deja oameni de știință care susțin că pot produce foarte ieftin cantități mari de THC prin extragerea ADN-ului plantelor de canabis, modificându-le "proprietățile" pentru a produce doar cu "drojdie" cât THC doresc. Este practic o ciupercă și se răspândește ca ea.

Dacă am înțeles corect, această procedură poate produce și unele canabinoide exotice nedorite.

Practic, se mimează metabolismul (procesul chimic din cadrul plantei) și, în plus, se modifică ADN-ul pentru a accepta o formă diferită de nutriție/energie.

Este posibil să fie făcută de retardați ca mine dacă "doar" urmăm o rețetă?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Este într-adevăr posibil să se producă canabinoizi cu ajutorul unor drojdii speciale. Tehnologia în sine nu este, cel mai probabil, complicată, dar este foarte, foarte dificil să găsiți sau să derivați independent cultura drojdiei necesare.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Extragerea ADN-ului pare să fie - mai mult sau mai puțin - ușoară

Dar modificarea proprietăților acestuia pentru a produce THC pare să fie la un alt nivel (nu pot găsi nicio informație cu privire la acest lucru, am încercat să găsesc tutoriale/exemple pentru modificări "simple" ale ADN-ului, dar nu am putut găsi nicio informație relevantă).
 
Top