Vreo sinteză meth folosind shake and bake cu baterii aici?

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Bună ziua,

Aș dori să împărtășesc și poate să am o discuție dacă există cineva care face acest lucru?

Din moment ce am încercat de mai multe ori, dar folosind diferite tipuri de reactivi și nu sunt foarte sigur care ar trebui să fie cel corect, deoarece încă nu a reușit să obțină rezultatul dorit.

Permiteți-mi să dau câteva exemple ale fiecărui rezultat după ce am încercat procesul final, care constă în gazarea metamfetaminei folosind acid hcl.

Prima imagine arată că a început cristalizarea produsului final, dar s-a blocat în proces. Nu toată suprafața se transformă din roșu în cristal. Doar o parte din ea.

A doua și a treia imagine sunt aproape la fel. Se oprește la culoarea albă și nici măcar nu devine tare ca un cristal.

Poate putem discuta mai mult dacă cineva a folosit această metodă.

Mulțumesc.

Noroc.
 

Attachments

  • STj4Fy7gZ6.jpg
    STj4Fy7gZ6.jpg
    532.3 KB · Views: 134
  • CSb6HEmaYN.jpg
    CSb6HEmaYN.jpg
    4 MB · Views: 110
  • UjWYJpvayR.jpg
    UjWYJpvayR.jpg
    4 MB · Views: 105

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
A fi roz înseamnă de obicei un exces de hcl. "Shake and bake with lithium" este vag. Există câteva documente pe acest site care descriu acest proces, dar dacă doriți o critică a procesului la care eșuați. Va trebui să o postați în detaliu
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
După ce ați gazat HCl. Colectați solidele într-un filtru. Spălați-vă solidele cu acetonă rece și uscată. Aceasta este metamfetamina dumneavoastră. Este în formă "crank" - nu este cristalizată. Ar trebui să arate ca făina sau zahărul pudră. Orice altă culoare în afară de alb este impuritate.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Mulțumesc. Este același solid care a rămas în borcanul de sticlă (cel pe care l-am folosit în timpul procesului de gaz hcl) la fel ca în filtru? Pentru că data trecută m-am concentrat pe colectarea solidului care a rămas în borcanul de sticlă, nu în filtru. Dar da, îmi amintesc că a rămas o anumită cantitate de solid alb acolo.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Substanțele solide care au fost create atunci când ați gazat HCl. Aceasta este metamfetamina ta. Ai gaz HCl în "combustibilul" tău și acesta începe să creeze solide și arată ca și cum ar ninge. Continuați să gazați până când nu mai ies substanțe solide. După ce ați terminat gazarea, turnați combustibilul printr-un filtru de cafea și colectați solidele. Aceasta este amfetamina dumneavoastră. Turnați acetonă rece și uscată pe metamfetamină pentru a o spăla și a elimina orice impurități. Lăsați-o să se usuce. Gata. Acesta este "Meth HCl".

Nu vă pot da decât aceste instrucțiuni de bază. Nu știu ce ați făcut sau despre ce vorbiți când spuneți că aveți deja solide în filtru sau care sunt cele pe care doriți să le colectați.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Am vrut să spun că după ce am turnat combustibilul prin filtrul de cofeină, au rămas solide în filtru. Și, de asemenea, au rămas solide în borcanul meu de sticlă. Nu știu cum să explic asta dacă tot nu ați înțeles. Poate că pot încerca să vă dau imagini dacă doriți...
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nu, e în regulă, vă înțeleg. Doar că nu prea înțeleg cum poți filtra o soluție și tot rămân solide în soluție. Asta cam înfrânge scopul filtrării...
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
S-a întâmplat ca solidul să se producă în timpul procesului de "sărare" a soluției cu Acid hcl. Acesta este motivul pentru care o parte din el este acolo, lipindu-se de peretele borcanului de sticlă. M-ați înțeles?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Da, OK... când turnați borcanul pentru a filtra solidele... lăsați să se usuce combustibilul din borcan. Când borcanul este uscat, orice este lipit de interiorul borcanului puteți dizolva în apă sau alcool și apoi evapora. Ceea ce rămâne trebuie să fie meth.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Solidul la care vă referiți este ceva de genul acesta?

* Îmi cer scuze pentru răspunsul foarte târziu
 

Attachments

  • eP7axuNVbn.jpg
    eP7axuNVbn.jpg
    993.6 KB · Views: 30
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Dacă asta este ceea ce a reieșit atunci când ați gazat, atunci da. Ați filtrat toate solidele și asta a rămas înăuntru?
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Da, asta este ceea ce am după gazul hcl. Nu l-am filtrat încă. Deci cum îl cristalizez? Ultima dată, după ce am filtrat-o și am lăsat-o să se usuce timp de câteva ore, s-a dovedit a fi doar praf... nu tare ca cristalul care ar trebui
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Cristalizarea este o altă etapă ulterioară. Praful alb este de așteptat în acest moment.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Practic, metoda litiului este metoda electronilor solvatați asemănătoare cu cea a lui Birch electronii solvatați apar în amoniac lichid sau în apă (nu pot spune că am văzut vreodată metamfetamină produsă cu electroni hidratați, dar este un concept viabil), deci produceți amoniac lichid? Dacă nu, nu va funcționa niciodată, cu excepția cazului în care faceți tetrahidridoaluminat de litiu
Dacă faci asta, postează sinteza care ar fi grozavă
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Pot să știu cum testez dacă este amoniac lichid sau altceva? Tocmai am încercat să o ard într-un pahar și a devenit neagră/arsă și mirosul este foarte urât și gustul este foarte rău. Nici măcar nu se apropie de gustul de metamfetamină.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ar fi amoniac doar dacă ai pune în el amoniac sau o sare de amoniu. Ținând cont de faptul că meth-ul în sine este un amoniac ( o amină este Nh³ sau NH² R" sau NH R¹R²) în ceea ce privește testul s. Dacă adăugați puțin hidroxid de sodiu la o soluție de amoniac, scoateți un fum alb gros care miroase a pește. Ar trebui să indice albastru pe hârtia ph și să scoată fum gros și urât mirositor la adăugarea unei picături sau două de HCL conc.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Da, s-a întâmplat așa cum ați spus. Deci, care este următorul pas? Cum să o fac să se cristalizeze?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu îl faceți să cristalizeze. Următorul pas, dacă aveți amoniac anhidru lichid, este, adăugați litiul și lichidul trebuie să devină albastru închis. Se poate transforma chiar într-o culoare de bronz metalic, dar acest lucru TREBUIE să se întâmple
0kX2wo6tGY
apoi adăugați precursorul (sau este deja acolo) și electronii solvatați reduc [orice, efedrina pseudoefedrina catinone ECT] și aceasta este reacția Birch. Restul este curățarea și recristalizarea ( care este curățarea)
 
Top