Vreo sinteză pentru nitazenuri?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Antagoniști ai receptorilor mu benzimidazolici interesanți și emergenți. Mi-ar plăcea să văd un articol despre sinteza oricăruia dintre compușii nitazenici din precursori cât mai disponibili posibil. Am văzut din când în când că acestea apar pe piețele darknet, de obicei de la vânzători care sunt în mod evident chimiști care vând un lot temporar înainte de a dispărea în pădure, ca adevărații profesioniști.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Sunt interesat în special de clonitazen. Spre deosebire de alte nitazene puternice, cum ar fi metonitazena, despre care se știe că duc la creșterea toleranței, acesta nu s-a dovedit a dezvolta nicio toleranță într-un studiu de 35 de zile(G. Bromig, Klinishe Wachenskrift, 960-963, 1958).
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
De fapt, am găsit acest articol pe Reddit. Are cineva vreo părere despre el?

https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/eyu1g3
Sinteza metonitazenei, Etazenei, etonitazenei, clonitazenei și a altor derivați ai nitazenei


Sinteza derivaților nitazenici este descrisă în brevetul american 2935514. Metoda descrisă poate fi realizată nitazene, etonitazene, clonitazene, metonitazene, ISO, etazene și multe altele. În timpul activității mele științifice, am realizat 12 derivați ai nitazenei.
Etazene a avut cele mai bune proprietăți recreative și acesta este # 1 al meu.
Am explicat anterior calea de sinteză:post: https://www.reddit.com/r/fentanyl/comments/ela9fa/_/Image : https://ibb.co/h2SZcbP (drumul de la nitril)


1 Sinteza intermediarului benzimidazol (sau nitrobenzimidazol)
Acidul HCl gazos uscat se introduce într-un amestec topit de (0,11 mol) de cianură de benzil substitut (Nota 1)[în acest caz folosesc cianură de p-metoxibenzil] și 11,6ml de etanol absolut la 15-25*C până când acesta din urmă este saturat.

După lăsarea amestecului de reacție să stea timp de 12 ore la 20*C, clorhidratul de iminoeter brut (foto1) se preia în 200ml de dioxan absolut și se agită cu 15,2 g (0,1 mol) de 2-amino-4-nitroanilină (Nota 2) timp de 2 ore la RT (foto2).
Apoi sub reflux timp de 14 ore (foto3). Din soluția încă fierbinte, clorhidratul de 2-(p-metoxibenzil)-5-nitrobenzimidazol precipită prin adăugarea de acetat de etil saturat cu acid HCl și apoi se filtrează imediat.
Baza liberă este eliberată din clorhidrat prin fierbere cu soluție apoasă de amoniac, filtrată și recristalizată din acetat de etil. 2-(p-metoxibenzil)-5-nitrobenzimidazolul rezultat (foto4) a fost utilizat în etapa următoare.

2**.Sinteza derivaților nitazenici (N-alchilare benzimidazol)**
9 g (0,066 mol) de clorură de dietilaminoetil în 10 ml de dioxan se adaugă picătură cu picătură la 70*C la o soluție agitată de (0,033 mol) de 2-(p-metoxibenzil)-5-nitrobenzimidazol și 1 g clorură de benziltrimetilamoniu în 65 ml de NaOH 1N (Nota 3)(foto5) . Amestecul se agită timp de 1 oră la RT, uleiul precipitat se preia în acetat de etil. Soluția de EtAc se extrage cu acid HCl diluat, soluția acidă se alcalinizează cu NaOH și se extrage din nou cu EtAc. Soluția EtAc se spală cu apă, se usucă cu carbonat de potasiu anhidru și se evaporă. Se obțin 9 g de amestec de 1-(beta-dietilaminoetil)-2-(p-metoxibenzil)-5-nitrobenzimidazol și 1-(beta-dietilaminoetil)-2-(p-metoxibenzil)-6-nitrobenzimidazol (nota 4).
Acest amestec se separă în cele două componente ale sale astfel: Amestecul se ia în alcool și se amestecă cu cantitatea calculată de acid HCl în acetat de etil și se inoculează cu HCl al derivatului 5-nitro. După filtrarea și recristalizarea precipitatului rezultat din etanol, se obțin 4,2 g de clorhidrat de 1-(beta-dietilaminoetil)-2-(p-metoxibenzil)-5-nitrobenzimidazol pur.
Licoarea-mamă se evaporă, se ia în apă, se alcalinizează cu soluție de NaOH, se extrage cu acetat de etil, iar extractul se spală cu apă și se usucă cu carbonat de potasiu anhidru. Solventul a fost evaporat și apoi cristalele au fost recristalizate dintr-un amestec de eter și pet. Eter cu inoculare a derivatului 6-nitro, 1-(beta-dietilaminoetil)-2-(p-metoxibenzil)-6-nitrobenzimidazol pur.
-------------------------------------------------------------
Nota 1.
Înlocuiește cianura de benzil, Dacă utilizați:
4-clorobenzil cianură veți primi un intermediar benzimidazol pentru clonitazină
cianură de 4-etoxibenzil veți primi un intermediar benzimidazol pentru etonitazen
4-methoxybenzyl cyanide veți primi un intermediar benzimidazol pentru metonitazene
cianură de 4-izoproxibenzil veți primi un intermediar benzimidazol pentru iso.

Nota 2.
2-amino-4-nitroanilină puteți înlocui 1,2-fenildiamina și folosi cianura de 4-etoxibenzil - veți primi un intermediar benzimidazol pentru etazenă.

Nota 3.
În brevetul original, nu se folosea un catalizator. Catalizatorul facilitează dizolvarea substanțelor. Acesta are un efect pozitiv asupra vitezei și randamentului reacției.

Nota 4.
Dacă realizați etazena, atunci nu aveți nicio problemă cu izomerii. Aveți deja un produs care poate fi utilizat 😉
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
De ce nu adăugați fotografii de pe Reddit? De asemenea, introduceți imaginea formulei substanței sintetizate. Este ușor de înțeles cu ajutorul imaginilor.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Îmi pare rău, dar nu văd nicio alternativă pentru editarea mesajului?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Voi adăuga fotografiile aici. Ca să fie clar: nu am încercat acest synth și fotografiile nu sunt făcute de mine.

FOTO 1:
UzM5oGEd6B

FOTO2:
TRipCQOSmL


FOTO 3:
KLJi1a2GPX


FOTO 4:
1R4J3FSLkW


FOTO 5:
KlHM7Eef0g

Și lista ingredientelor:

Produse chimice specializate:
1 din variantele de cianură de benzil:
cianură de 4-clorobenzil (pentru clonitazen)
cianură de 4-etoxibenzil (pentru etonitazen)
cianură de 4-metoxibenzil (pentru metonitazen)
cianură de 4-izoproxibenzil (pentru izonitazen)
2-amino-4-nitroanilină

clorură de dietilaminoetil
clorură de benziltrimetilamoniu

Produse chimice de rezervă:
Etanol absolut
Dioxan absolut
HCl gazos (NaCl și acid sulfuric concentrat)
Soluție concentrată de HCl
Acetat de etil
Amoniac apos
Hidroxid de sodiu
Carbonat de potasiu anhidru
Eter dietilic
 
Last edited by a moderator:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Grozav!
Mult mai ușor decât fent, vreau să încerc asta.
Deși, este necesară mai multă siguranță în ultima etapă.
Cu fent trebuie doar să adăugați anhidridă la anpp (de asemenea toxic, dar mult mai slab decât orice derivat de fent) și apoi puteți transfera cu ușurință randamentul direct la agentul de diluție, fără contaminare.
Și ardeți sau scufundați vesela de plastic în agenți oxidanți (cutia cu mănuși mică de eliminare este un lucru bun).
Folosiți fir gros de pânză pentru a obține o soluție clară, fără puncte fierbinți și picături uleioase.

În ultima etapă a nitazenei sunt posibile accidente, este nevoie de o siguranță mai serioasă.
Cutia de mănuși pentru eliminare nu este suficientă pentru derivații puternici.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Îmi cer scuze, ați putea elabora? Care este pericolul perceput? Ingestie involuntară sau intoxicație transdermică sau ce? Explozia?
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Probabil, un nou bestseller cu potență ridicată și efecte de lungă durată.
Rahat periculos! 200x potența morfinei și ~3 ore de acțiune.
(AVERTIZARE: CONSUMUL DE OPIOIDE GLORIFICĂ RAHATUL, V-AM AVERTIZAT)

Etomethazene, a apărut pe piața medicamentelor în primăvara anului 2022.

(metil în loc de grup nitro, poate poate fi reglat într-un mod și mai acceptabil)
https://www.reddit.com/r/Opioid_RCs/comments/tp8ajr
Și, de asemenea, am găsit acest lucru pe wiki, un mod foarte simplu de a zenelor (nu este nevoie de nitrili sau derivați fenilacetici)
800px-Etonitazene_2011_synth.png


Sună al naibii de periculos, ca o nouă epidemie.
Am postat-o doar pentru "educație".
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Da, a fost "emergentă" de câțiva ani. Am văzut rapoarte ale utilizatorilor în principal cu privire la metonitazină și, de obicei, aceasta produce o toleranță masivă destul de repede. Acest lucru este foarte dificil de inversat. De aceea, clonitazena pare a fi un candidat mai interesant, parțial din cauza studiului de mai sus în care nu a fost detectată nicio toleranță, dar și pentru că este mai puțin agresivă, cu un efect mai slab. Mai ușor de manevrat.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
1. La o soluție agitată de 2-(beta-dietilaminoetilamino)-5-nitroanilină (12,6 g, 0,05 mol) și acid p-etoxifenilacetic (9,91 g, 0,055 mol) în THF (50 ml) încălzit la 50*C s-a adăugat EEDQ (12,4 g, 0,05 mol)
2. După 24 h, s-a adăugat mai mult EEDQ (6,18 g, 0,025 mol), cu un adaos final de EEDQ (12,4 g, 0,05 mol) după 72 h
3. Amestecul a fost lăsat să reacționeze la 50*C timp de încă 120 h
4. Solventul a fost eliminat în vid și s-au adăugat aproximativ 6,6 ml de HCl 12 N cu agitare
5. Soluția a fost extrasă cu CHCl3 (2x200ml) și uscată (Na2SO4)
6. Solventul a fost evaporat în vid pentru a obține 21,6 g (100%) de clorhidrat de etonitazen: mp 161-164*C
 
Last edited by a moderator:

BlackoutBird

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Are cineva o sinteză pentru Butonitazene? Este vorba doar de substituirea cianurii de benzil cu o substanță chimică diferită, ca în cazul celorlalte variante?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Sinteză ca mai sus, înlocuim doar unii reactivi.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Dacă aș dori să sintetizez etometazen folosind sinteza îmbunătățită a etonitazenului pe care William Dampier a furnizat-o cu atâta amabilitate, ar fi ceva de genul acesta?
IIxJPsoFtv
 

JustFuckMyShitUpFam

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Are cineva un furnizor în UE pentru zenes? Ive suflat în jurul valorii de 3 grand căutându-le doar pentru a ajunge în cele din urmă obtinerea scammed. Starea opi este tristă și scena RC chiar mai mult. Dar zenes sunt într-adevăr doar viitorul, deoarece nu par a fi fentalogues ... sau dacă acestea sunt vă rugăm să-mi spuneți.

Dacă vreți să mă ajutați, vă rog să mă contactați la [email protected], vă pot ajuta și cu niște substanțe pe care nu le voi menționa aici, dar sunt opioide puternice. Dar asta poate fi discutat în particular. Vreau doar un vânzător legitim de zene. :(

Triat Eto btw de la link-ul clearnet. Chestie puternică, doare ca naiba și mă face să plâng când o inhalez. Nu sunt sigur dacă este toleranța mea, dar nu atât de euforic. Legit doar mă adoarme pentru câteva ore lol. E ca și cum ai lua un benzo puternic. lmao.
 

BlackoutBird

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1

Super! Se întâmplă să știi care sunt reactivii? Sper să încerc să fac unele haha.
 

epson

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 22, 2022
Messages
10
Reaction score
11
Points
3
rechemco.to are metonitazene în 1:3 sau pure. Prețurile sunt foarte bune, iar calitatea este, de asemenea, bună
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Bună sunt, de asemenea, în căutarea de a cumpăra acest produs, ai putea te rog să-mi spui, pentru un dependent de heroină care folosește ~ 20% afghan freebase, cât de mult mai mult ai tăia produsul?

Vă mulțumim pentru timpul acordat!
 
Top