Question Orice adulterant bine cunoscut cu abundență molară 120-150?

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Există vreun adulterant bine cunoscut cu molaritatea cuprinsă între 120-140?
O altă proprietate care ar putea fi legată de acest rahat:
Se transformă ușor în sare de clorhidrat și înapoi la bază și nu are nicio culoare. Sarea clorhidrică nu este solubilă în acetonă și precipită imediat.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
120-140g/mol? Adulterant bine cunoscut al cărui medicament? La ce ph începe să precipite?
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Nu am verificat PH-ul la momentul precipitării. Am estimat greutatea molară prin excesul de consum de reactivi.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Dispun de o listă cu adultanți obișnuiți și solubilitatea acestora și pot să caut mol. Greutate, dar ar fi util să știu din ce este un adulterant. Nimeni nu pune MSM în cocaină și nimeni nu pune levamisol în metamfetamină ( sper că nu), așa că aș căuta adulteranții comuni ai drogului despre care vorbim. Dacă nu-mi spui, va lua de două ori mai multă muncă, iar eu lucrez mai inteligent și mai greu, așa că spune-mi
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Am prins acest compus lateral cu rășină, apoi l-am recuperat la bază. Acum încep să cred că acesta este un fel de coloid construit în prezența prafului de microdispersie (solide) preluat din PMK. Ceva similar cu coloidul Pickering.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Am investigat acest lot ceva mai mult decât de obicei, iar la un moment dat am reușit să extrag o substanță uleioasă.
Nu voi descrie toți pașii, deoarece va fi prea lung pentru a fi înțeles. La rezultatul final am avut aproximativ 10 g de mdma hcl + puțină apă în cristalizator. La început, proporția a fost de 10 g de mdma hcl + 30 g de apă. La un moment dat, când proporțiile au devenit 10 g de sare + 10 g de apă, am văzut ceva ce nu am mai văzut până acum sau nu am acordat atenție acestui lucru.
Pe fundul cristalizatorului, sub stratul de apă o cantitate mică de substanță lichidă transparentă și neamestecabilă cu apa. Probabil că această substanță are o solubilitate mult mai mică în apă, dacă o comparăm cu hcl mdma, și a fost împinsă afară din apă.
Nu reacționează cu hcl, deoarece ph-ul era ușor acid din cauza excesului de hcl.
Alte proprietăți sunt - este insolubil în acetonă.
Am citit forumul și am găsit câteva subiecte despre ceva similar. Dar încă nu știu ce este.
 
View previous replies…

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Îmi pare rău, nu sunt clar în această descriere: atât de obosit în ultimele zile. Da, exact această substanță, a fost eliberată sub apă. Deci este mult mai puțin solubilă în apă. Și nu este mdma fb la fel, deoarece nu reacționează cu hcl.. Volumul acestei substanțe - greu de spus, deoarece am fost prea obosit pentru a o separa din nou pe pâlnie, și nu am pâlnie pentru un volum atât de mic, dar pot spune după aspect, că a fost în jur de 2-5% din greutatea mdma hcl.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
OK, această substanță de sub apă ar putea fi resturi de perc. Dar în acest caz a fost cale lungă. Mdma hcl obținut după un proces lung a fost cristalizat din apă până la greutatea uscată. Apoi, din cauza mirosului prea neplăcut, a fost dizolvată și s-a procedat cu rășină ionică, și din nou cristalizată din apă. În timpul acestei a doua cristalizări a fost observată substanța de la fund.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Top