Question cineva poate sfătui începător care vrea să înceapă fabricarea

velukatr13

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Bună ziua tuturor. În primul rând Im trăiesc în Asia de Est, așa că Im săraci la limba engleză.
Sunt o puicuță acum, dar sunt foarte disperată
Am fost în căutarea pentru o mulțime de lucruri pe care le-aș putea face în aceste vremuri, am știut că acest loc de muncă mi se potrivește având în vedere totul. dar eu nu am nici un knowledges..
În țara mea e greu să cumperi materiale chimice,Și de unde obții de obicei mai multe materiale greu de obținut?? Și dacă mă uit doar la video și o fac, cineva ar putea fi rănit, așa că ar trebui să încep mai întâi chimia organică??
și orice sfat bun este binevenit vă mulțumesc pentru prieteni citit
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Citiți citiți citiți și mai citiți plus cercetați substanțele chimice cu care lucrați/lucrați.

dacă efectuați o sinteză, purtați echipament de laborator de protecție și mască de respirat completă/ mănuși, ventilație suficientă

nu o faceți în propria bucătărie 👌
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Pun pariu că există unele lucruri fundamentale pe care trebuie neapărat să le cunoașteți înainte de a începe să le implementați în practică, precum și majoritatea pe care le veți învăța pe parcurs, dar prima ar trebui să vă dați seama de o serie de lucruri pe care trebuie să le documentați singuri și apoi să întrebați din nou. trebuie să gândiți mai întâi ca un non-chimist și să căutați suficienți de genul "nu vă asumați un pericol de incendiu mai mare decât sunteți capabil să stingeți", astfel încât să ajungeți la întrebarea firească "știu cum să folosesc un stingător de incendiu?". Cred că în acest fel faci față majorității pericolelor cu încrederea că ești oarecum pregătit (ceea ce cu adevărat nu poate fi corect de fiecare dată când începi, surprizele sunt următorul "educator" cu care trebuie să te familiarizezi). Noroc!
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Sunt sigur că cea mai bună cale ar fi să învățați chimia,l dacă o faceți, veți avea cunoștințe despre cum să vă faceți singuri echipamentul, cum să utilizați și cum să sintetizați reactivi din compuși de bază.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
O mulțime de informații pentru începători se află pe forum (cum ar fi primul laborator) Se pare că obținerea materialului necesar ar putea fi o problemă pentru dvs. totuși?
 
Top