A încercat cineva să producă 2,5-dimetoxi-benzaldehidă folosind benzaldehidă și piridină?

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Cam totul în titlu, dar dacă ați făcut-o, îmi puteți da o idee despre cât de ușor este?
Am o grămadă de benzaldehidă și nu mă ocup prea mult de amfetamine, aș prefera să o convertesc în 2,5-dmobzh (da, aceasta este prescurtarea mea pentru chimia de mai sus lol) și să risc să obțin jumătate din cantitatea de produs final, deoarece este dublu util pentru mine!
de asemenea, benzaldehida este foarte ușor de obținut și, prin urmare, dacă este un sintetizator relativ fezabil, atunci cred că sunt pe ceva și pot începe să urmez unele rețete 2c.
orice gânduri sau probleme cu care mă pot confrunta? Nu am nevoie de un kilogram de ea...
Chiar și 250g mi se pare excesiv, dar mă rog, nu sunt un vânzător
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Scuze, mă refeream la 3,4-trimetoxibenzaldehidă
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Cel puțin aș putea să fac mescalină în cantități mici....
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Dacă trebuie să puneți această întrebare, înseamnă că nu o veți face. Nu vă este clar de ce, dar veți ajunge să cumpărați sau să primiți unele. Poate abordați vanilina cu gândul la 3,4,5-(MeO)3-BA mai degrabă decât la 2,5-(MeO)2... am încercat de la p-anisaldehidă și munca este grea.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Da, am învățat. Mi-am dat seama că la 5 minute după ce am postat asta am vrut să spun ceva de genul 3,4-hidroxi ph sau ceva de genul ăsta, am făcut confuzie între precursorul mescalinei, precursorul principal 2c și 3,4-hidroxi-fenrthylamine. Complet diferite
...scuze pentru asta. De atunci, am avut o lecție despre fenetilamine și modul în care, în esență, citiți substanțele chimice invers, astfel încât pozițiile 3 și 4 sunt complet greșite, să nu mai vorbim de hidroxi în loc de dimetoxi sau trimetoxi. Îmi pare rău pentru asta!
 
Top