Sunt plantele Ephedra o modalitate eficientă de a obține efedrină?

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
După cum mulți dintre dvs. știți, metoda P2NP este foarte dificilă pentru mulți oameni, deoarece implică materiale precum nitroetanul, a cărui vânzare este supusă controlului, și nu există alternative.

Speciile de plantă efedră (Ephedra Campylopoda, Ephedra Major) cresc de obicei din abundență în țările riverane Mării Mediterane. Sunt foarte curios să aflu dacă prelucrarea acestor plante și obținerea astfel a efedrinei poate fi eficientă pe termen scurt și lung.

Orice ajutor din partea persoanelor care se pricep la acest subiect ar fi foarte util.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Dacă aveți o sursă bună și mare de efedră - este minunat.
Dar dacă clima dvs. nu poate produce această plantă - utilizați pseudo sau norefedrină
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Știți de câtă efedră ar fi nevoie pentru a produce aproximativ 1 kg de efedrină, cu aproximație? Ca să mă puteți ajuta să-mi analizez posibilitățile și să înțeleg ce cale ar trebui să urmez.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Cred că ar trebui să încercați să găsiți niște furnizori pentru efedrină pe pseudo, sau pharma care conține pseudo.
De asemenea, puteți încerca norephidrine. O puteți găsi în unele farmacii veterinare.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
@hermano Dacă am calculat corect, aveți nevoie de aproximativ 50 kg de plantă cu un procent natural bun de Substanzen activ, pentru a obține 1 kg dintr-un amestec de toate alcaloizii. Nu sunt chimist, sunt doar un pasionat de matematică și fizică. Și, de asemenea, aveți nevoie de rasa potrivită de efedră, din cauza procentului. De asemenea, aveți nevoie de un randament de 100%
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Cu siguranță va fi foarte dificil să obțineți o sumă valoroasă. Dacă doriți să faceți acest lucru la o scară "hobby", atunci puteți încerca să replicați unul dintre numeroasele articole care descriu această extracție, dar scara kilogramului este probabil foarte plictisitoare
 

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Puteți produce efedrină la domiciliu folosind benzaldehidă, drojdie și zahăr.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Am făcut o postare în care am explicat procesul. Este departe de a fi atât de ușor
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
L-PAC la domiciliu nu este cu adevărat fezabil, din păcate, a fost discutat de mulți ani fără ca nimic să se concretizeze în cele din urmă. Toate speculațiile.

Extracția alcaloizilor în general necesită multe kilograme de material vegetal, cum ar fi cocaina, 1 kg necesită în medie 250 kg de frunze pentru a fi produs pentru a vă da o idee.

La domiciliu, la scară mică, dacă doriți cu adevărat să faceți acest lucru, este posibil. Din 2 kg de Ma Huang puteți extrage aproximativ 10-15 grame de efedrină pentru a o folosi pentru o cantitate mică.

O puteți găsi de vânzare online dacă căutați "Mo Huang". Specia dorită este Ephedra Sinica stapf. Nu folosiți ceaiul Mormon, deoarece are un conținut foarte mic de alcaloizi.


După părerea mea, extracția Soxhlet este cea mai bună soluție.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Dacă sunteți chinez, aceasta este sigură și ușor de obținut. Ephedra este similară cu alte plante. Unii oameni din China consideră buruienile drept efedră. În plus, un singur tip de efedră din China este valoros pentru plantare. Alte soiuri fie au niveluri scăzute, fie sunt protejate.
 
Top