Întrebările B-Nitrostyrene....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Bine, deci înțeleg că 2c-h freebase nu este stabil și eu sunt o persoană care trece prin retrageri de benzo și, prin urmare, voi admite că poate exista o anumită perioadă de timp între efectuarea anumitor pași....
Am ceva 2,5-DMOBA și am adunat tot ce am nevoie pentru a-l transforma în 2c-h și apoi de acolo un întreg curcubeu potențial de produse...
Mă pregătesc pentru asta de ceva timp și mi-a luat ceva timp să mă aprovizionez cu tot ce am nevoie.
Sunt doar curios, cât de stabil este b-nitrostyrene? Aș putea face acest pas, apoi să-l depozitez așa cum este timp de câteva zile înainte de reducere fără probleme?
De fapt, mi-am procurat chiar și puțin LAH, ceea ce ar trebui să fie grozav. Oh, și ethlenediamina pe care o am pe drum ar trebui să fie utilă și în acest caz.
Având în vedere că mi-a luat atât de mult timp să adun și să încep să mă uit la orice altceva în afară de aminațiile reductive ale triptaminei, nu vreau să fac stirenul și apoi să mă întorc și să-l găsesc distrus!
Probabil că l-aș împacheta în vid oricum, dar da. Ar trebui să fac asta mai des - ar fi trebuit să o fac cu n,n-DMT-ul meu când l-am făcut, poate nu ar fi devenit roșu... lol sunt doar câteva grame, dar totuși. Ciudat.
Oricum, da, oricine a făcut sinteza fie la Shulgin cu acetat de amoniu sau chiar dacă ați făcut-o folosind ethlenediamina ca catalizator, interveniți aici și spuneți-mi ce mă așteaptă! Ta
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
65
Points
18
2C-H este mult mai stabil decât beta-nitrostyrene, ca bază liberă, va absorbi încet CO2 din aer și va fi parțial contaminat cu sarea sa de carbonat, dar asta numai în cazul contactului liber cu aerul, dacă este bine închis și depozitat în frigider, puteți aștepta mulți ani înainte de a face ceva mai interesant din el, dacă aveți suficientă răbdare, desigur.
Alternativ, se poate transforma în sare HCl pentru depozitare îndelungată; în plus, se poate bromura direct ulterior, chiar și sub formă de sare.
De asemenea, nitrostirenii recristalizați sau suficient de puri pot fi depozitați destul de mult timp la frigider, în flacoane sau fiole de sticlă bine închise sau chiar mai bine în fiole sigilate.
 
Top